Quality Control & Testing Engineer - Nr ref. (02/124)

  • Kraków
  • do 9000 zł netto
  • Umowa o pracę

Opis oferty

Job description
  • Analyses of business requirements created by Business Analysts, preparation of tests prior to implementation in TDD manner.
  • Assists development process by checking requirements compliance.
  • Writes small Java tools for testing purposes.

Wymagania i obowiązki

Requirements
  • Knowledge and experience in using JUnit and DBUnit;
  • Basic Java knowledge to write simple mostly single class programs for test support;
  • Familiar with Spring Batch Framework;
  • TDD development experience;
  • Knowledge of SQL;
  • Analytical mindset.
Our offer
  • Large development possibilities with the latest technologies;
  • Work in international environment;
  • Salary: 5 000 - 10 150 PLN gross profit (standard work agreement);
  • Personal development and training;
  • Medical care;
  • Benefit Multisport;
  • Home office option (up to 8 days, after adaptation period);
  • Relocation package.

Oferujemy

  • Zarekomenduj znajomego i zdobądź 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

O Infolet

Create RealITy - Join Our Team
Zarekomenduj znajomego do pracy na stanowiska na które poszukujemy i zdobądź nagrodę w wysokości 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

Infolet jest polską firmą, która od 2005 r. współpracuje z globalnymi korporacjami, jak również klientami z Polski. Nasi specjaliści realizują projekty IT dla branż telekomunikacyjnej, nowoczesnych mediów, lotnictwa oraz finansów/bankowości. W kwietniu 2013 założyliśmy Fundację Infolet – Młodzi w IT, której celem jest wsparcie finansowe, rozwój, a także kształcenie młodzieży w zakresie informatyki i programowania.