Java Developer - Nr ref. (02/127)

  • Kraków
  • do 9000 zł netto
  • Umowa o pracę

Opis oferty

Job description
  • Develop, code, test and design web application business services.
  • Analyze, debug and/or assist in problem solving in both development and production environments.
  • Understand, interpret and translate business requirements into the necessary designs and documentation.
  • Apply fundamental skills, concepts and practices to solve difficult assignments.
  • Assure a code quality and adherence to coding standards on projects.
  • Take part in the Agile iterations planning and demonstrations sessions.

Wymagania i obowiązki

Requirements
  • Knowledge of Swing, Struts, EJB, Spring, SQL.
  • Good knowledge of Maven and Ant.
  • Good knowledge of the best coding practices - Enterprise Service oriented architecture design patterns.
  • Understanding of Test Driven Development and bias to producing high quality code, knowledge of JUnit.
  • Good knowledge of java application servers containers development technologies preferred.

Our offer

  • Large development possibilities with the latest technologies.
  • Work in international environment.
  • Salary: 5 000 - 10 150 PLN gross profit (standard work agreement).
  • Personal development and training.
  • Medical care.
  • Benefit Multisport.
  • Home office option (up to 8 days, after adaptation period).
  • Relocation package.

Oferujemy

  • Zarekomenduj znajomego i zdobądź 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

O Infolet

Create RealITy - Join Our Team
Zarekomenduj znajomego do pracy na stanowiska na które poszukujemy i zdobądź nagrodę w wysokości 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

Infolet jest polską firmą, która od 2005 r. współpracuje z globalnymi korporacjami, jak również klientami z Polski. Nasi specjaliści realizują projekty IT dla branż telekomunikacyjnej, nowoczesnych mediów, lotnictwa oraz finansów/bankowości. W kwietniu 2013 założyliśmy Fundację Infolet – Młodzi w IT, której celem jest wsparcie finansowe, rozwój, a także kształcenie młodzieży w zakresie informatyki i programowania.