Java Developer - Web Services

Agencja rekrutacyjna Jobfinder

Firma Jobfinder dla swojego Klienta, którym jest instytucja budżetowa realizująca nowatorskie projekty do ponad 60 000 usługobiorców w Polsce, do zespołu w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko Java Developer - Web Services.

Wymagania

Zakres obowiązków:
• Prace analityczne w zakresie uzgodnienia i opisania cech funkcjonalnych nowo tworzonego systemu informatycznego.
• Tworzenie dokumentacji projektowej (opis słowny oraz diagramy UML) w zakresie Web Services.
• Prace programistyczne w języku Java.
• Projektowanie Web Services (WSDL, XML, SCHEMA).
• Testowanie (w tym tworzenie scenariuszy testowych) oraz dokumentowanie kodu poprzez komentarze w kodzie oraz dokumentację uzupełniającą.

Wymagania:
• Umiejętności programistyczne w zakresie Java z wyszczególnieniem Web Services.
• Znajomość technologii J2SE, JEE ze szczególnym uwzględnieniem JAX-WS, JAXB, JMS, EJB 3, JPA, CXF, Spring.
• Umiejętność posługiwania się środowiskiem programistycznym Maven, Ant, SVN, Eclipse, JUnit.
• Znajomość Google Web Toolkit.
• Umiejętność projektowania usług Web Services (WSDL, XML, SCHEMA) z wykorzystaniem podejścia „contract first".
• Znajomość wzorców projektowych.
• Podstawowa znajomość relacyjnych baz danych (umiejętność instalacji i konfiguracji środowiska bazodanowego RDBMS, tworzenia bazy danych, tabel i związków pomiędzy tabelami, interfejsu administracyjnego, umiejętność podstawowej konfiguracji np. pule połączeń, security).
• Umiejętność testowania zaprojektowanych usług. Oferujemy:
• Możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji poprzez unikalne autorskie szkolenia,
• Pracę z nowymi technologiami,
• Pracę przy pionierskim dużym projekcie informatycznym,
• Pracę w młodym zespole,
• Godziny pracy 8 - 16 od poniedziałku do piątku,
• Współpracę w oparciu o własną działalność gospodarczą.

Metodologia pracy

O Agencja rekrutacyjna Jobfinder

Założona w 2002 roku, firma JOBfinder, ugruntowała swoją pozycję jako skuteczny dostawca usług rekrutacyjnych dla polskich i zagranicznych klientów. Specjalizujemy się w bezpośredniej rekrutacji wysokiej klasy pracowników na wszystkie szczeble w działach sprzedaży i zarządzania oraz stanowiska specjalistyczne.