Blog 4programmers.net

Rzecz o komentowaniu postów czyli jak komentować

Zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania postów na forum za pośrednictwem przycisku KomentujRzecz w tym, że wiele użytkowników myli tę funkcję z opcją odpowiadania w danym wątku. Chciałbym więc zaznaczać, że do odpowiadania nadal służy opcja Odpowiedz, która dodaje nowy post w wątku. Tak więc jeżeli chcemy odpowiedzieć na problem stawiany w wątku na forum, należy skorzystać z funkcji Odpowiedz.

Funkcja komentarzy powstała po to, aby umożliwić dodawanie krótkich notek do postów, pewnych sugestii czy uwag, niekoniecznie związanych z dyskusją zawartą w głównym nurcie wątku. Jest to więc miejsce do prowadzenia konwersacji niekoniecznie związanych z tematem (tzw. off topic). W polu komentarzy możemy również podziękować autorowi posta za odpowiedź (aby podziękować nie musimy dodawać nowego postu, który i tak nie wnosi nic do tematu).

Dodatkowo pamiętajmy, że niezalogowani użytkownicy nie mogą komentować postów. Stąd nie warto w komentarzach zadawać im pytań, na które i tak nie będą mogli odpowiedzieć. Nie dostają oni również powiadomienia o tym, że ktoś dodał komentarz do ich postów (w przeciwieństwie do zalogowanych użytkowników) stąd mogą nawet nie wiedzieć, ze jakiś komentarz pojawił się w ich poście.

4 komentarze

Adam Boduch 2012-05-31 13:58

Powiadomien nie dostaja - to fakt. Ale na liscie watkow, widac, ze ktos dodal nowa odpowiedz (watki nowe albo z nowymi postami sa odznaczane, tak samo jak w przypadku zalogowanych uzytkownikow).

Marooned 2012-05-31 11:30

Akurat niezalogowani nie dostają też powiadomień o nowych postach, ale z resztą nie sposób się nie zgodzić. Komentarze dodały wiele, ale zepsuły też formę prowadzonego dialogu.

Adam Boduch 2012-05-30 21:50

Ok, nie musisz ;) Masz takie prawo.

Rev 2012-05-30 21:43

Nie zgadzam się.