Blog 4programmers.net

Nowe okruszki w serwisie 4programmers.net

Czasami podczas przewijania strony w dół (np. podczas czytania długiego artykułu lub wątku na forum) możemy zechcieć powrócić do strony macierzystej. Zwykle w takich przypadkach pomagają nam tzw. breadcrumb, czyli okruszki, które są popularnym elementem nawigacji strony. W serwisie 4programmers.net, "okruszki" widoczne są zawsze w górnej części strony oraz w stopce.Od dzisiaj podczas przewijania strony czy to w górę, czy w dół, w górnym, lewym rogu okna przeglądarki, możesz natknąć się na taki element:Jak widać, celem jego jest pomoc w nawigacji na stronie :-) Aby element ten nie był nazbyt absorbujący, powinien on zniknąć w przeciągu kilku sekund. Ponowne naprowadzenie kursora myszki w lewy, górny róg (lub przewinięcie strony w dół lub górę), wyświetli go ponownie.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych element ten może być niepotrzebny, jest on widoczny tylko dla osób, które mają włączoną opcję przypiętego menu (2013-10-09_210414.png (2,88 KB))

Oczywiście, jak zwykle, feedback będzie mile widziany. Stąd, odsyłam do dyskusji o tym elemencie w wątku przyklejony breadcrumb