Zapraszamy na JDD Road Show do Krakowa i Warszawy!

Zapraszamy 23 lipca do Krakowa, a 24 lipca do Warszawy na prezentacje dotyczące jednych z najciekawszych nowych rozwiązań związanych z Javą. JDD Road Show jest całkowicie darmowy, otwarty dla wszystkich, a wykłady wygłoszą specjalnie zaproszeni goście – Adrian Cole i Manik Surtani. To świetna okazja, żeby poczuć przedsmak tego, o czym będziemy mówić w październiku na konferencji Java Developers' Day 2009 w Krakowie.

Prezentacja Adriana Cole dotyczyć będzie możliwości połączenia z poziomu programów java'owych do cloud storage. Adrian przedstawi w założeniach cloud infrastructure i różnice pomiędzy nią a systemami typu data grid. Następnie omówi listę dostępnych dostawców tego typu usług. Na tym tle zostanie zaprezentowany projekt open source, jclouds (http://www.jclouds.org) oraz dostarczane do niego API, jclouds-s3.

Manik Surtani zaprezentuje Ininispan (http://www.infinispan.org), ekstremalnie skalowalną, wysoce dostępną platformę typu data grid. Jest ona w 100% open source'owa i napisana w Javie. Celem Infinispan jest dostarczenie rozproszonej technologii cache, która jest wysoce współbieżna, zaprojektowana od podstaw jako w pełni korzystająca z nowoczesnych architektur wieloprocesorowych/wielo rdzeniowych. Podstawowa cecha Infinispan jest to, iż jest nastawiony na kompatybilność z standardem JSR-107 (JCACHE), który jest rozwinięciem intefejsu java.util.Map.

Zapraszamy:
23 lipca, godz. 18:00 – 20:00, Kraków
24 lipca, godz. 18:00 – 20:00, Warszawa
Dokładne miejsce JDD Road Show zostanie ogłoszenie wkrótce na stronie http://jdd.org.pl/