Pierwsza aplikacja w Google Play kilka pytań

Odpowiedz Nowy wątek
2020-01-03 20:59

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 miesiące temu

0

Hej, jestem na etapie wrzucenia aplikacji do Google Play i jest kilka rzeczy nad którymi się zastanawiam.

  1. Jak zabezpieczyć taką aplikacje, żeby ktoś inny nie mógł skopiować sobie kodu źródłowego. Obiło mi się o uszy, że to da się zrobić i że są przypadki gdzie złodzieje kradną kod. Ale podobno można się przed tym zabezpieczyć tylko nie wiem co konkretnie osoba która o tym mówiła miała na myśli? Czy chodziło o zwykły uglify kodu czy jest coś więcej co mogę zrobić?
  2. Zastanawiam się nad dodaniem jakiegoś regulaminu do aplikacji, w stylu że nie ponoszę odpowiedzialności za to jak działa aplikacja, że nie gwarantuje ze nie ma błędów itp. Jest to aplikacja dostępna do pobrania za free. Wiem, że ludzie są dziwni dlatego pomyślałem o takim regulaminie którzy musieliby zaakceptować zeby korzystac z aplikacji. Z tym, że nie widzę za bardzo żeby coś takiego było w innych aplikacjach?
  3. Zastanawiam się czy w Google Play użyć prywatnego konta Google czy utworzyć nowe konto Google z którego będę korzystał tylko w celach biznesowych. Aplikacja też korzysta z API Google także muszę dodatkowo konfigurować te rzeczy u siebie na koncie. Wiem, że nie ma to żadnego znaczenia czy utworzę nowe konto czy nie ale jakoś jestem sceptycznie nastawiony jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i nie wiem co lepsze. Jakie macie praktyki w tym temacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozostało 580 znaków

2020-01-03 21:48

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 50 sekund temu

  1. Chodzi o obfuskowanie kodu. Zazwyczaj jest częścią szerszego procesu, który ma na celu zminimalizowanie wielkości aplikacji. Najpopularniejsze narzędzie, które do tego służy i jest wbudowane w Android Studio to R8. Jeśli chciałbyś zaciemniać nie tylko kod źródłowy, ale też zasoby, to możesz skorzystać z DexGuard. Problem jest taki, że koszty tego narzędzia mogą być od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy dolarów rocznie.

  2. Polityka prywatności jest wymagana przy aplikacjach, które spełniają jeden z poniższych warunków.

  • Aplikacja korzysta z wrażliwych uprawnień takich jak kamera, lokalizacja, mikrofon, kontakty, itp.
  • Ty jako właściciel przetwarzasz dane osobowe użytkowników.
  • Biblioteka, z której korzystasz, wymaga tego w swojej polityce prywatności.
  • Aplikacja jest objęta programem Google Family

W skrócie większość aplikacji wymaga polityki prywatności. Dodaje się ją w konsoli Google i jest dostępna potem w sklepie jako link. Natomiast co do własnych zgód wewnątrz aplikacji, to nikt Ci nie powie. Albo rób to na własny rozum albo udaj się na konsultacje do prawnika. Są aplikacje, które wymagają zaznaczania zgód, albo opcjonalnych zgód, żeby jakieś funkcjonalności działały w aplikacji.

  1. Utwórz osobne konto. Najlepiej jakby nie dało się go w żaden sposób powiązać z Twoim głównym, bo w przypadku bana będziesz miał je zablokowane. I nie chodzi tylko o bana na Twoim koncie, bo Google potrafi radośnie dawać bany kontom powiązanym jak np. z kimś pracowałeś przy jakiejś aplikacji itp. Może brzmieć jak demagogia, ale Internet piszczy od takich historii.
edytowany 3x, ostatnio: Michał Sikora, 2020-01-03 21:50

Pozostało 580 znaków

2020-01-05 14:14

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 miesiące temu

0

Moja aplikacja wymaga dostępu do galerii telefonu, przechowuje dane które wprowadzi sobie użytkownik aplikacji (są one przechowywane tylko na urządzeniu) oraz umożliwia import/export tych danych do google drive (scope udostepnia aplikacji nazwę użytkownika, email, zdjecie uzytkownika, ustawienia języka )
Nie mam strony internetowej tej aplikacji żeby zamieścić regulamin i go podlinkować, gdzie w takim razie go umieścić?
Czy z tym regulaminem to trzeba do jakiejś firmy się zgłosić żeby go napisała?

Pozostało 580 znaków

2020-01-05 14:33

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 50 sekund temu

1

Regulamin możesz przechowywać gdziekolwiek. Na Google Drive, Github, własnym serwerze. Ważne, żeby użytkownicy mieli do niego dostęp.

Co do udania się do firmy, to albo zobacz polityki prywatności aplikacji podobnych do Twojej i wzoruj się na tym albo pójdź z tym do kogoś, kto się zajmuje tym zawodowo. Bezpieczniejsza opcja będzie zawsze druga opcja.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0