Znalezienie pracy w Polsce po studiach w UK

0

Cześć wszystkim, w przyszlym roku skończe licencjat na University of Hull. Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad powrotem do Polski po studiach. Wie ktoś może jak pracodawcy na to patrzą? Ułatwi mi to znalezienie dobrej pracy, czy pracodawcy wolą raczej zatrudniać programistów po polskich studiach?

11

Nie ma znaczenia na jakiej uczelni studiowałeś - podczas procesu rekrutacyjnego i tak sprawdzą Cię z wiedzy / myślenia / programowania

2

Jeszcze rekruterzy sprawdzą czy na pewno po angielsku mówisz

5

Według mnie jak najbardziej Ci ułatwi. W Polsce mamy jedne z najgorszych uczelni, więc cokolwiek zza granicy jest lepsze. Do tego masz dobry angielski.

1

Jakbyś studiował na Top 100 to może by to coś dało, ale tak to raczej może być ciężko, i będziesz po prostu startował z tego samego poziomu co polscy studenci, może trochę wyżej :)

2

Pewnie nie będzie żadnego znaczenia, bo każda firma i tak "zatrudnia tylko najlepszych z najlepszych", więc będzie chciała wypytać Cię o różne bzdury, które akurat uważa za istotne. No i jak @Brut napisał, rozmowa pewnie będzie po angielsku, rekruter też musi się czymś wykazać.

4

Kurde człowieku na ch*j chcesz tu wracać? W Wielkiej Brytanii byś znalazł pracę i miał życie jak w bajce.

2

Poznałem na studiach kilku ludzi co byli na wymianie na semestr/rok w UK. Załapali się tam do pracy i kontynuowali zdalnie po powrocie do Polski. Praca mida, ale płaca jak senior w Polsce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0