Projekty Inicjatywy Yosemite

Szczawik

Projekt został porzucony przez autora. Składanie nowych podań jest nie możliwe.

     1 Wstęp
     2 Lista projektów objętych patronatem <b>Inicjatywy</b>
          2.1 Avallah
          2.2 Cube
          2.3 SithTemplate
     3 Lista projektów objętych patronatem serwisu 4programmers.net
     4 Uwagi końcowe

Wstęp

Yosemite to inicjatywa członków serwisu 4programmers.net. Jej głównym celem jest rozwój społeczności poprzez prowadzenie honorowego patronatu projektów programistycznych i możliwość firmowania ich wspólnym oznaczeniem:

yosemitelogo_200x100.jpg
Projekt Inicjatywy Yosemite

Jeśli chcesz uczestniczyć w Inicjatywie, zapoznaj się z regulaminem.

Lista projektów objętych patronatem Inicjatywy

Avallah

Cube

**Opis: Aplikacja do tworzenia stron internetowych, w szczególności skierowana do programistów i grup programistycznych

SithTemplate

**Opis: System szablonów napisany w całości w PHP5 (wymaga 5.1+ z SPL). Jest mocno rozszerzalny, konfigurowalny, dosyć szybki i stara się być kompatybilny z Django (implementuje większość tagów i filtrów, używa takiej samej składni). Być może to jako jedyny system dla PHP5, obsługujący dziedziczenie szablonów.

Lista projektów objętych patronatem serwisu 4programmers.net

Obecnie lista projektów objętych patronatem jest pusta.

Uwagi końcowe

  1. W przypadku zmiany logo Inicjatywy Yosemite lub logo całego serwisu, projektowi przysługuje prawo do posługiwania się wersją z czasów przyznania patronatu lub nowszą, zgodnie z decyzją twórców.
  2. Jedynie moderatorom przysługuje prawo do modyfikacji niniejszego artykułu. Wszystkie nieautoryzowane zmiany będą przywracane.

12 komentarzy

Propozycja do rozważenia, ale na razie nie. Na razie, jakby jakieś zmiany były do wprowadzenia - kontakt ze mną lub komentarz w tym tekście.

Hmm... Tak się zacząłem zastanawiać... Czy nie lepiej by było, gdyby autor projektu pod logiem Inicjatywy mógł poprawiać informacje o swoim projekcie. Póki co - prosiłbym o dodanie HTMLPurifier obok PHP, CodeIgnitera i Smarty do technologii wykorzystywanych w Cube.

Tak czy owak dzieje się to już w dziale społeczność lub praca, więc nie widzę takiej potrzeby.

przydalo by sie zrobic osobny dzial z propozycja na projekty(czyli cos pomiedzy pomyslem, a pierwszym pokazem) i osoby ktore by stworzyly jakis projekt mogly by dodawac info, szukac osob do wspolpracy itp...

Szukać nie bardzo. Raczej czekać, aż ktoś się zgłosi. Bo w/g regulaminu projekt musi być zgłoszony przez członka grupy autorów lub autora (jeśli jest jeden). Swoją drogą na poszerzenie listy projektów trochę przyjdzie nam pewnie poczekać, bo przykładowo ja też bym chciał, żeby Cube był przyjęty do patronatu, ale wcześniej muszę go doprowadzić do takiego stanu, żeby było co pokazać. A do tego jednak potrzeba czasu, którego brakuje w ostatnim czasie (sesja i te sprawy). Zapewne nie tylko mi.

Same się chyba nie pojawią, trzeba zacząć szukać

To może inaczej - zrobić z tego kategorię i projekty mogą mieć swoje strony tutaj?

E... ale jednak praktycznie każdy większy projekt ma swoją stronę (a jak nie ma, to przy odrobinie chęci może mieć, chociażby postawić phpBB by Przemo z portalem i podstawowe funkcje ma), a utworzenie strony projektu jako artykułu na 4p miałoby wiele wad. Takie, które mi się nasuwają na myśl od razu:

  1. Trzeba by wprowadzić możliwość edycji danego arta tylko przez konkretnych userów, członków projektu (żeby nie było tak, że każdy może stronę projektu zmieniać).
  2. Art na 4p ma dużo mniej możliwości prezentacji niż strona internetowa, którą można zaprojektować dowolnie.

A może by z tego kategorię zrobić i wszystkie projekty jakie będą w patronacie żeby własne strony miały tutaj?

Przeczytaj regulamin - nie będzie, bo patronat serwisu wymaga patronatu Inicjatywy.

imo, czy "bycie" pod patronatem serwisu 4p nie bedzie konkurowac z "byciem" pod pantronatem inicjatywy?

Najpierw może niech pojawią się jakieś projekty, to zobaczymy czym dysponujemy.