superdurszlak

  1. Junior Software Developer
  2. Kraków
Zrzęda, pechowiec, samozwańczy programista, jedenasta plaga, która spadła na IT zamiast na Egipt.
superdurszlak
2019-02-01 22:29

Nowy rok miesiąc, nowy ja - ale durszlak pozostał :D

superdurszlak

Google ich nie pozwał za podobne kolory? ;)

superdurszlak
2019-01-19 23:22

Z cyklu "szacunek operatorów telekomunikacyjnych do stałego klienta".

Dostałem dziś pismo o zmianach w warunkach umowy - na moje szczęście nieszkodliwych. Dlaczego na szczęście? Ano dlatego, że pismo zostało wysłane 11.01.2019r., a dotyczy zmian, które "wejdą w życie z dniem 12.12.2018r.", a zatem równo miesiąc przed wysłaniem pisma. Wspaniale. Cieszę się, że w ogóle przypomnieli sobie o mnie i raczyli wysłać ten list, bo pewnie bym się nigdy nie dowiedział, że coś się zmieniło - w końcu na starej umowie nowe warunki się samoistnie nie pojawią.

Całe szczęście, że w razie, gdyby coś było nie tak, mam ponoć prawo do niezaakceptowania nowych warunków umowy w terminie 30 dni od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia, ale nie krótszym niż do 12.12.2018r. Czyli 30 dni od dzisiaj. Chyba. Jeszcze by się mogło okazać, że jednak nie.

Michał Sikora

Nie wiem, nie słuchałem prawdę powiedziawszy samej oferty. Grzecznie powiedziałem, że dziękuję, ale nie jestem zainteresowany i wtedy babka zaczęła na mnie najeżdżać, że "Jak to? Ale co się konkretnie nie podoba? To co ja się tu produkuję?". Kilka razy powiedziałem jej, że w sumie nic konkretnego i najzwyczajniej w świecie nie mam ochoty teraz przedłużać umowy, bo jeszcze mam chwilę zanim wygaśnie. Ta na to, że domaga się, żebym jej wyjaśnił, który z proponowanych warunków mi nie pasuje. Jak jej zwróciłem uwagę, że może trochę mniej agresywnie i grzeczniej, to ta dalej swoje w tonie gestapowca.

czysteskarpety

Takie pisma (w interesie firmy) powinny być wysyłane poleconym, bez dowodu odbioru to sobie możesz podetrzeć... (no chyba, że zawierana przez tel. i pismo jest tylko potwierdzeniem warunków). Orange ma wiele umów z podrzędnymi call center, które mają raczej agresywnych telemarketerów.

superdurszlak
2019-01-09 18:38

Ja to mam szczęście - gdzie nie wejdę, widzę albo bugi, albo literówki.

Dziś na tapecie Glassdoor -> dowolna firma -> Rating Trends :D

A co się naszukałem formularza kontaktowego, żeby im to w ogóle móc zgłosić, to moje.

noindyfikator

@czysteskarpety: niestety nie, dopiero zastosowanie chrome dev toolsów i usunięcie modal dialogu z struktury html pomołgo

superdurszlak
2019-01-06 12:35

Wam też zrobiło się tak, że jak spróbujecie przejść na stronę główną 4p, to serwer zwraca "pięćsetkę" i wyrzuca taki piękny komunikat?

superdurszlak

kiedyś po mszy się chodziło na zakupy a teraz zakaz handlu i trzeba na 4p siedzieć :/

furious programming

@superdurszlak: logo z tym tekstem to byłaby fajna grafika na koszulkę. :D

superdurszlak
2019-01-01 16:41

Jak PKP radzi sobie z sytuacjami kryzysowymi

Nowy Rok, w zasadzie nic poza pociągami nie jeździ. Wykoleił się towarowy, więc tory zablokowane i pociąg osobowy nie może przejechać na odcinku może 15km. Leje, ludzie stoją na deszczu i czekają na zbawienie tudzież transport.

Jak PKP radzi sobie z problemem? Ano puszcza jeden autobus zastępczy który kursuje wahadłowo na tych parunastu kilometrach, próbując nadgonić za składy kursujące w obie strony :D poprzedni odjechał 40 minut temu, teraz przyjechał z powrotem, na oko potrzeba jeszcze kolejnego kursu tylko na zgarnięcie naszego pociągu xDDDD

Update: zaraz po tym, jak wrócił ten pierwszy autobus zastępczy, dotarł też drugi - problem w tym, że sądząc po małym tłumie pod autobusami chyba i tak nie wszyscy się zmieścili, pomimo że część ludzi (w tym ja) zrezygnowała z dalszej podróży PKP.

somekind

Zauważyłem prawidłowość, że generalnie większego pecha do komunikacji mają ci, którzy korzystają z niej sporadycznie. :)

superdurszlak

Z MPK korzystam kilka razy dziennie i też mam pecha, co trzeci kurs kierowca ma krakoską wściekliznę i ludzie latają po autobusie jak marionetki :D

superdurszlak
2018-12-30 01:04

No i się udało wycelować - z tym wpisem pęknie najpiękniejsza, najokrąglejsza liczba ;)

Edit: i pękła, w punkt :D

superdurszlak

@Aryman1983: mam dla Ciebie złą wiadomość :D

@czysteskarpety: kto popsuje, będzie musiał ustawić w awatarze swoje zdjęcie w durszlaku na głowie. I będzie mógł zmienić dopiero jak pyknie kolejna okrągła liczba - a do 2^20 daleeeko :D

Aryman1983

@superdurszlak: ja się tak nie bawię ;-) Teraz szybko awansujesz do 2048 :-)

superdurszlak
2018-12-29 12:15

Cyk, foteczka przy suszeniu rąk po wizycie w odlewni, potem tylko podrabiasz czyjąś dłoń i.... ciekawe, jak się to dalej rozwinie. PIN zeskimmują, dłoń sfotografują - co robić, jak żyć? :o

Trochę bardziej rozpisali się tutej

cerrato

wręcz przeciwnie. przy dobrze poprowadzonych negocjacjach można ustalić satysfakcjonujące obie strony warunki długoterminowej współpracy. Kwestia jak dobrze ma się gadane ;)

superdurszlak

a, to o takim źródełku była mowa. myślałem, że o stacjonarnym ;)

superdurszlak
2018-12-29 01:23

Schyłek Roku Pańskiego 2018.

Wchodzę sobie kulturalnie na portal Gazety Krakoskiej, żeby przeczytać (a wpierw znaleźć) artykuł. O wypadku. Kolejnym. Tramwaj rypnął w autobus, albo autobus w tramwaj - nie wiem. Myślałem, że się dowiem.

Wszedłem. Pyk, powiadomienie wyłącz AdBlocka wyskakuje. Klik, zamknąłem. Szczęście, że jeszcze można.

Pyk, pyk pyk - 3 okienka w rogach ekranu. Jedno automatycznie odtwarza jakieś wideo. Klik, wyłączyłem i zamknąłem. Jakiś clickbait do artykułu o czymśtam - klik, zamknąłem. Jakieś... a nie wiem co, od ich sponsora albo kogoś - klik, zamknąłem.

Artykułu nie znalazłem. Otwieram inny, jak już wszedłem to coś poczytam. Pyk, powiadomienie weźże wyłącz tego AdBlocka no dej nam zarobić centusiu jeden ty! Klik, zamknąłem. Pyk, znowu to okienko z autoodtwarzaniem - klik, wyłączyłem i zamknąłem. Można czytać.

Nie, jednak nie można. Coś zaczyna grać w tle. Scrolluję, szukam - ot, znowu jakieś samoodtwarzające się video, na końcu artykułu. Scrolluję, klik - wyłączam. Wracam na górę.

I wtedy znowu zaczyna grać. Scrolluję w dół, patrzę - samo się włączyło gdy tylko zescrollowałem. Klik - wyłączam znowu. I wracam.

I tak ze trzy razy, jak nie lepiej (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

Jak tak ma wyglądać Internet, to może niech już sobie uchwalają te ACTY, RODO, podatki od linków i automatyczne filtry do wykrywania łamania praw autorskich. Niedługo i tak nie będzie się dało tego używać.

lion137

A z noscriptem i Firefoxem się zapoznać?

mr_jaro

wystarczy wyłączyć autoplay w firefoxe i już te wszystkie playery nie startują

superdurszlak
2018-12-20 11:29

Ubzdurałem sobie wczoraj wieczorem, że spróbuję pobawić się z Haskellem (nie, nie tym @Haskellem ;) )

Nawet nie przypuszczałem, że pisząc prostego hello worlda rozbiję się 40 razy o... wcięcia o.O

superdurszlak

@Hispano-Suiza: ciekawie to będzie jeśli uda się napisać coś, co rzeczywiście coś robi, a nie tylko przemnaża sobie kwaterniony i to w mało wyszukany sposób ;)

elwis

Próbowałem parę razy, ale nie przebrnąłem. Na szczęście jest scala, znacznie łatwiej to ogarnąć, zwłaszcza mając doświadczenie w Javie.

superdurszlak
2018-12-17 21:55

Jak ktoś tu się choć troszeczkę interesuje "modelarstwem" i symulacjami, to może go zaciekawi moje dzisiejsze znalezisko - Pythonowy framework open source do Smooth Particle Hydrodynamics, tutaj link na GH :)

Chyba trzeba będzie potestować to w przerwie świątecznej albo międzysemestralnej - czy używalne i czy wyrabia z ciut większymi problemami ;)

ElGato

Święta zapowiadają się niezwykle ciekawie :D

superdurszlak

Uczelnia nieczynna, w pracy trzeba było wykorzystać urlop, coś trzeba robić :v