Michał Kuliński

Michał Kuliński
2019-03-07 16:27

Programowanie funkcyjne, pochodne, kwadraty, funkcje, listy, trwałe struktury danych, przejrzystość referencyjna, leniwe sekwencje i typy pierwszoklasowe w kolejnym fascynującym, pełnym smakowitego, programistycznego mięska wpisie z bloga Wujka Boba Martina:
https://michalkulinski.blogsp[...]nia-funkcyjnego-epizod-2.html

lion137

@Michał Kuliński: Przeczytałem również oryginał; tak, jest oczywiste, że chodzi mu o listę. W takim razie te nawiasy to zwykłe typo. chyba, że wujek nie doszedł jeszcze, w nauce Clojure, do rozdziału o wektorach:-)

Michał Kuliński

@lion137: Patrząc na to repo: https://github.com/unclebob/spacewar?files=1 mam wrażenie, że Wujek doszedł do wszystkiego w Clojure.... 42 razy ....

Michał Kuliński
2019-02-11 09:52

O dwóch sposobach tworzenia oprogramowania na przykładzie programu na antyczny komputer PDP-8 opowiada Wujek Bob Martin w fascynującym wpisie:
https://michalkulinski.blogsp[...]9/02/koniecznosc-trybu-b.html

LukeJL

myślałem, że to na zdjęciu to ten antyczny komputer, ale jak się przyjrzałem, to chyba to jednak tylko stary iPad z podłączoną klawą XD

Michał Kuliński
2019-02-04 10:49

Co tu tak brzydko pachnie? A może to mój kod? O niepokojącym braku wrażliwości na brzydkie zapaszki w kodzie pisze Wujek Bob Martin:
https://michalkulinski.blogspot.com/2019/02/fekofile.html

cerrato

A co ta data wnosi do sprawy? I czemu Twoim zdaniem jest źle zrobiony? Napisz coś więcej, chętnie się douczę :)

lubie_programowac

Na szybko: to nie jest refactor: refactor powinien zmienić kod bez zmiany zachowania.
#1 Kod przed zmianą nie jest semantycznie zgodny z kodem po zmianach. W pierwszym przypadku gdy poda się null na wejście metoda zakończy się wyjątkiem NPE, w drugim przypadku zostanie zwrócony null. (Nie mówię że którakolwiek metoda jest lepsza ponieważ... obie są złe)
#2 Dlaczego ta metoda musiała powstać? Skoro mamy item.ParentIsNfoOrDiscontinuedItem to dlaczego dla niektórych przypadków musimy wprowadzać ~Utils a niektóre metody należą do obiektu? Myślałem że Uncle Bob będzie starać się rozwiązać ten problem poprzez ~UseCase a nie sztuczne wstrzykiwanie logiki biznesowej. (Dlatego napisałem o dacie, może przez te ~6 lat zmienił swój pogląd na ten temat)

Poza konkursem: IventoryBinItem a nie Inventory?

Michał Kuliński
2019-01-28 12:37

Dlaczego nie warto wiązać się na stałe ... z frameworkiem, opowiada Wujek Bob Martin:
https://michalkulinski.blogsp[...]zwiazani-z-frameworkiem2.html

ccwrc

@cerrato: tu masz cennik darmowego fw Symfony: https://training.sensiolabs.com/en/
czy kwota 1990 Euro za 4-dniowe szkolenie nieco rozjaśnia sytuację? :D

cerrato

no tak, ale z drugiej strony kurs nie jest obowiązkowy, można równie dobrze się samemu pouczyć, poza tym na pewno są dziesiątki (albo i setki) szkół i kursów, które także ogarniają ten temat

Michał Kuliński
2019-01-25 15:38
WeiXiao

Overrated? At the moment, Microservices. hehe. Ogólnie jakoś tak nie czuje tego jego 100% test coverage. Według mnie jest to over kill.

Michał Kuliński

@WeiXiao: Tu masz wytłumaczenie 100%: https://i.imgur.com/Jy8PAnd.png
100% jest granicą. Celem. Punktem, do którego dążysz. Nie napisał, że musi być 100%.

Michał Kuliński
2019-01-12 16:10

Czołem, czy ktoś wie, co się stało z wpisem na mikroblogu o "Wyzyskiwaczach z Helionu", bo bardzo byłem ciekawy dyskusji.

https://4programmers.net/Mikroblogi/View/3980

Dawid Farbaniec

Powiadomienia mailowe o logowaniu nie przychodzą mi żadne. Założyłem do tego osobny temat, więc proszę o ewentualne informacje pod tym adresem: Nie przychodzą maile o zalogowaniu się

Marcin.Miga

@WeiXiao, @Adam Boduch sprawdziłem i w liście dozwolonych IP wpisałem 128.0.0.1 :) Dobrze, że w drugiej linii dałem ... ... EDIT: 127.0.0.1