Akihito

  1. FullStack Dev
  2. Śląsk
Akihito
2019-03-05 15:51

#Magisterka #WywracanieLudziWImieniuNauki

@superdurszlak wpisami o swojej mgr przypomnial mi, ze moja magisterka czeka by do niej usiasc :D. Jesli znalazloby sie grono zainteresowanych to planuje raportowac postepy pracy tak na max 10 postow :D.

Temat pracy to: "Detekcja upadków u osób starszych z wykorzystaniem czujnika GridEye i metod uczenia maszynowego w chmurze Azure" chodzi glownie o stworzenia takiego urzadzenia dla osob starszych. Tak wiec w imieniu nauki przymierzam sie do wywracania osob starszych ;).

Tak juz na powaznie z pracy dostalem raspberry pi, ktorego niegdy nie uzywalem :D a po wyplacie leci zamowienie na ta kamere GridEye. Wiec next post o ile bedzie to juz z konfiguracji tego wszystkiego :D.

O mnie: skonczylem inzyniera na kierunku automatyka i robotyka moja byla inzynierka to porownanie sktuecznosci kilku mechanizmow OCR. Studiuje mgr z infy dziennie ;), na codzien fullstack w Angular + .NET.

Jesli chcecie by pojawily sie postepy z pracy :D to lapkujemy i kommentujemy inaczej uznam ze nie bede spamowa mikro ;)

Spine

@Akihito: Właśnie to mi się nie podoba w podejściu profesorów... Bagatelizują implementację (inżynierską pracę). Skupiają się na tym, by dobrze wyglądać przed swoimi przełożonymi, dziadkami, którzy nie czają gier...

Gry są potrzebne ludziom nie tylko do zwykłej rozrywki. Można wymyślać zastosowania, np. leczenie depresji, czy środek uspokajający. My na uczelni technicznej mieliśmy np. doktora, który prowadził projekty gier dla dzieci z ADHD. U niego robiłem inżynierkę.

A potem przez to głupie wszechobecne przekonanie wpajane nam przez uczelnię, że trzeba pracować przy "poważnych rzeczach", na magisterkę wybrałem apkę wspomagającą pracę lekarza rodzinnego. Gdyby nie było "takiego klimatu" i bym był bardziej pewny "przyszłościowości" gier, to bym na magisterkę wybrał jakiś temat związany z grami. Był na liście np. taki temat jak analiza porównawcza 3 silników fizycznych.

superdurszlak

@Spine: E tam, u nas ludzie czasem robią jakieś np. gry rehabilitacyjne dla dzieci na kinect i takie tam :P

No, ale my jesteśmy niekochanym dzieckiem AGH, zakałą uczelni i jakby mogli, to by zburzyli nasz wydział ze studentami w środku i rozjechali buldożerem każdego, kto by się wygrzebał z gruzu. W sumie to nawet kiedyś prodziekan wydziału fizyki osobiście wywalił mnie za drzwi - bo się chciałem przenieść nie wiedząc, żem niegodny. Na szczęście pewnie już tego nie pamięta, bo gdyby jego studenci wypaplali się na KSKN, że przyszli do takiej zakały po modele numeryczne... jeszcze by zszedł na zawał :)

Akihito
2018-11-29 19:22

https://bezprawnik.pl/oplaty-[...]kanie-mozna-wrzucic-w-koszty/ czyżby nagle b2b dostałaś sporego kopa ;) ? Można wrzucić CZĘŚĆ opłat za mieszkanie w koszta bez wydzielenia miejsca pracy. Wygląda że przepisy zmieniają się na naszą korzyść

cerrato

Tak dla formalności - można wrzucić CZĘŚĆ opłat za mieszkanie, proporcjonalnie do skali wykorzystania w ramach DG. Aczkolwiek masz rację, jest to jakiś krok w przód.

Akihito

@cerrato: pisałem szybko z telefonu edytowałem u góry post ;) jak najbardziej masz rację

Akihito
2018-04-06 22:23

http://bitcoin.pl/wiadomosci/[...]iwosci-wykazania-kosztow-w-dg

Krotko: nasz rząd chyba <wstaw dowolny wulgaryzm> z opodatkowaniem kryptowaluty. Polecam każdemu kto miał do czynienia :/

kate87

I tak pewnie opodatkowanie bedzie takie jak na tradycyjnych giełdach.

Akihito
2017-05-13 17:49

#Staż #Praktyki #JakZacząć
Siemka to mój pierwszy blogowy wpis na Mikroblog. Chciałbym podziękować wszystkim za cały kontent jaki znajduje się na tej stronie :). Ale do rzeczy!

Też zdawałem sobie te słynne pytanie jak zacząć ? Czy się nadaje? Jestem gościem kończącym automatykę i robotykę na Politechnice Śląskiej. Nie byłem nigdy wybitnym koderem, robiłem co trzeba na studia, czasem był gotowiec na labki, czasem labki mi się podobały i pomimo gotowców dłubałem przy kodzie. Sam zauważyłem po 2 roku studiów, że firmy szukają C# i Javy głównie. Trochę poczytałem, popisałem jakieś mini programy na HackerRank w C#.

W ostatnim czasie poszukiwałem praktyk bo uczelnia nieubłaganie wymagała do końca maja zatwierdzenia firmy, w której będę odbywał praktyki. Swoją pierwszą dużą appkę w C# pisałem dla @Future Processing, bardzo dobrze się przy rekrutacji bawiłem :). Nie dostałem się trudno, wysyłałem CV w wiele miejsc, dostawałem różne odpowiedzi. Byłem w jednej firmie na rozmowie pytania były takie wow :O. Potem w drugiej na programistę jave.

Zapytacie czemu java? Skoro w wpisie męczę temat C#. Tak więc miła pani z HR dzwoniła do mnie i proponowała praktyki w javie bo C# zajęty już, przeprowadzali dla C# rekrutacje miesiąc wcześniej :/, zapytałem czy mam po co przychodzić skoro nic w javie nie pisałem. Rozmowa miała być ogólna z dobrych praktyk programowania. Stwierdziłem, czemu nie pewno i tak się nie dostanę ale wzrośnie exp pytania poznam jakieś nowe :). I wiecie co ? Chciałbym podziękować za troskę @Julian_ ponieważ :D komentowałem tuż przed rozmową jego wpis, gdzie kazał pochwalić się jak mi poszło. Gość sprawdzający moją wiedzę też pisał głównie w C# i pozwolił z niego odpowiadać :D, poszło mi całkiem nieźle. Po kilku dniach telefon czy przejmuję ofertę 3 miesięcznych wakacyjnych płatnych praktyk :).

Powiem krótko: próbujcie, dawajcie z siebie wszystko, programujcie, czytajcie i łapcie okazje . Bo skreślona na boczny tor rozmowa dała mi właśnie moje pierwsze wymarzone praktyki w IT !

Akihito

Słyszałem różne opinie o nich. Najważniejsze, że będę mógł się sprawdzić i te 3 mies doświadczenia wpisać w cv :) i podejrzewam że dużo mi to da.

Rizorz

@Akihito: widać po avatarze że jesteś bardzo zadowolony. Powodzenia, goń za marzeniami :)

Akihito
2017-03-07 09:21

Ktoś kiedyś tutaj wspomniał o nauce programowania dzieci ;)

vpiotr

Wydawnictwo które się w tym specjalizuje (chociaż mają też inne pozycje): https://www.nostarch.com/catalog/programming

artur52

Brakuje tylko "Python for script kiddies" :D