Hispano-Suiza

Hispano-Suiza
2019-01-10 13:49

Jeżeli ktoś pisuje w SQLite to może się zainteresować: "LiteCLI is a user-friendly CommandLine client for SQLite database.".
Dla piszących w PostgreSQL też się coś znajdzie: "Pgcli is a command line interface for Postgres with auto-completion and syntax highlighting."

cs

@Marcin.Miga: Jeszcze niżej (warstwy), i jeszcze dawniej, połowa lat 90-tych, LabWindows/CVI z C (robią to do dzisiaj, prawie 30 lat, chyba pierwszy RAD, jeszcze w DOS-ie), wszystko co potrzeba od sprzętu, komunikacji, obliczeń i analizy po wizualizację.

Azarien

pracowałem w LabWindows/CVI kilka lat temu, ale było pod Windows ;-)

Hispano-Suiza
2019-01-05 10:21

Kto powiedzial, ze praca musi byc nudna?

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN ogłasza nabór kandydatów na uczestników 44 wyprawy antarktycznej na Polską Stację Antarktyczną im. H. Arctowskiego w sezonie 2019-2020.

Grupa zimowa pracująca w Stacji przez okres całego roku (od października do listopada kolejnego roku) składa się z 8 osób, które pełnią następujące funkcje: kierownik wyprawy, energetyk, elektryk, mechanik samochodowy, operator PTS, informatyk, elektronik, ratownik medyczny, łącznościowiec, laborant, obserwator ekologiczny, obserwator morski, obserwator hydrochemiczny i glacjologiczny.

Szczegoly

eL

@WhiteLightning: z tego co widzę to @kate87 napisała Kasa niezła (...) dlatego mnie trochę zaciekawiło mnie jakiego rzędu są to kwoty ;)

Shalom

@eL jeśli chodzi o Halley VI to tutaj https://www.bas.ac.uk/jobs/vacancies/ masz podane kwoty -> £23,937 per annum initially. Additionally, upon completion of a successful tour, you will receive a 10% bonus on your Antarctic Service. Przy czym warto rozumieć że tyle sobie zaoszczędzisz, bo wszystkie koszty życia są pokryte.

Hispano-Suiza
2018-12-31 13:37

Dziś kolejny dzień z tych istotnych. Dlatego nie zapomnijcie o obowiązkowym wyposażeniu.

LukeJL

ja ten tutorial wtedy robiłem, https://www.youtube.com/watch?v=gSQXq2_j-mw gość fajnie tłumaczy koncepcje (zanim przechodzi do kodu, mówi koncepcje z lotu ptaka), no ale kod mu się zdezaktualizował.

LukeJL

na oficjalnej stronie Ethereum z kolei pokazują, że odpalają kontrakty w aplikacji Ethereum Wallet. Może to podejście byłoby łatwiejsze. Ale póki co nie wiem jeszcze za bardzo, co to są te portfele blockchainowe i jak to działa do końca.

Hispano-Suiza
2018-12-15 21:52

Ciekawe za ile komunistyczne rządy UE zamkną całkowicie swoimi ustawami internety. Jak na razie idzie im całkiem nie najgorzej...
http://i.imgur.com/lUavXUM.png

Hispano-Suiza

@superdurszlak: Widzę, że przyszedł response za moje wymądrzanie się w temacie z cv :D

superdurszlak

nobody expects the Spanish Inquisition!

Hispano-Suiza
2018-12-11 23:36

Cześć!

Tym razem przychodzę do was z ciekawostką spoza świata komputerów. Może część z was wie, a część nie. Otóż jak co roku OLX organizuje dokarmianie piesków ze schronisk. Zostało czasu tylko do 20 grudnia. To mało, a zarazem dużo jeżeli zechcecie wziąć udział w akcji. Nie kosztuje to nic poza odrobiną czasu.

  • Instalujemy aplikację OLX ze sklepu Google Play lub App Store
  • Logujemy się
  • Wybieramy swojego pieska, którego chcemy dokarmić i gotowe

Logujemy się co dzień i wybieramy jednego pieska. Każdego dnia może to być inny pieseł. Gdyby kogoś interesowały szczegóły:
https://www.olx.pl/lp/nakarm-psa/

Za każde dokarmienie dzięki w psim imieniu!

PS. Może przekażcie też znajomym niezaznajomionym z akcją, dzięki! ;-)

Gdyby ktos mial problemy z logowaniem

Wystepuja gdy jestesmy zalogowani w przegladarce. Wtedy aplikacja wyrzuca blad, ze dane logowania sa nieprawidlowe/brak uzytkownika w systemie. Dopoki sie nie wylogujemy z przegladarki - nie zalogujemy sie w aplikacji. Na ogol po wypogowaniu trzeba odczekac kilka minut. Ktos powie, ze to zabezpieczenie, a ja powiem, ze spieprzona aplikacja, ktorej od 2 lat nikt nie naprawil :P

superdurszlak

@vpiotr:

został wydalony

czyli pomysł @Hispano-Suiza się przyjął?

FlatEarther

@vpiotr jaki klub? O co chodzi? Chętnie się podszyję! :-D

Hispano-Suiza
2018-12-10 13:25

Mastering C++ Multithreading (July 2017 ) - dziś na PacktPub Free Learning.

title

https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning

Spine

I to jeszcze w C++ :D

yurai

Tego typu szkolenia mogą być dobre dla początkujących, którzy nie lizneli jeszcze tematu. W.p.p o wiele lepiej sięgnąć do literatury. Anthony postawiał poprzeczkę bardzo wysoko: https://www.amazon.com/C-Conc[...]-Multithreading/dp/1933988770

Hispano-Suiza
2018-12-04 00:25

"Almost two years ago I started a new greenfield project in a small agile team. Microservices, docker, react, redux, all that fancy stuff."
https://ecom.software/after-t[...]h-typescript-was-it-worth-it/

dochaty

Po co babel w projekcie jak już masz Typescript?

Hispano-Suiza

@dochaty: Nie jestem autorem tego wpisu. Jego pytaj ;-)