bethccc

bethccc
2018-06-09 14:42

https://www.youtube.com/watch?v=SugMFf9uns8
To nie jest śmieszne, jeśli jest się grafikiem :D

Burdzi0

@czysteskarpety: Za każdym razem kiedy oglądam tak samo bawi xd

bethccc
2018-05-04 22:19

Skondensowana wiedza na temat front-endu w 2018:
https://frontendmasters.com/books/front-end-handbook/2018/

Silv

No no, nieźle skondensowane.

bethccc
2018-03-20 00:54

Osoba, która na codzień pracuje jako kierowca autobusu napisała własny kompilator:
https://www.youtube.com/watch?v=eF9qWbuQLuw

Aryman1983

To kierowca autobusy nie może napisać sobie kompilatora?

furious programming

No właśnie… to takie dziwne, że kierowca autobusu napisał kompilator? Wszyscy kierowcy pewnie to robią, tylko że ten postanowił się pochwalić. :P

Aryman1983

U nas w Łodzi to piszą maszyny wirtualne :-P

several

Nope, gość pracuje jako senior sw designer jeśli wierzyć jego CV https://bisqwit.iki.fi/cv.html no i twierdzi, że programuje od '92. Zrobił sobie przerwę w karierze i pracował jako Coach Driver. Obecnie mam kilku kolegów w Norwegii z podobnymi okresami w życiorysie. Jeden rozwiłał swoją farmę kurczaków, inny wyjechał na 3 lata do Grecji pomóc kuzynowi rozrzuszać turystyczny biznes itp. Ci goście z północy chyba tak mają.

bethccc
2018-03-06 19:35

o to dlaczego ergonomia jest ważna. po prawej widzicie aplikacje darmowa libreoffice. została stworzona przez programistów dla programistów. nikt nie pomyślał nad ergonomia dlatego czcionki są niewyraźne i jest mnóstwo niezagospodarowanej przestrzeni. po prawej płatna aplikacja nad która siedzą setki osób i nie pomija się tak ważnych kwestii jak ergonomia. dlatego zwykły kowalski wybiera office, bo to są własnie te detale ktore sprawiaja ze ludzie chcą korzystać z płatnych aplikacji mimo ze są darmowe apki o niby tych samych możliwościach.

furious programming

oto*

Trudno się zresztą dziwić – za swoją cenę ma się konkretną jakość.

Saalin

Dawno nie korzystałem z LibreOffice, ale brak wstążki był jednym z ważniejszych powodów doceniania przeze mnie tego pakietu - bo wyglądał jak Office <= 2003. Teraz to wygląda okropnie.

Burdzi0

Okej, zły moment. Korzystam z Word'a do pisania sprawozdań (wymóg wykładowcy) i przed godziną wywaliło mi połowę roboty bo BullshitSoft się ściął. Także tego, mam gdzieś ergonomię, już wygodniejsze są Open/Libre bo jeszcze mi się nie zdarzyło stracić tyle roboty. Sam fakt, że muszę siedzieć teraz na windzie mnie denerwuje. Dobrana para

Afish

Jeżeli wywaliło Ci połowę roboty, to albo miałeś jej niezmiernie mało, albo nie robisz kopii zapasowej. W pierwszym przypadku nie ma co dramatyzować, a drugiego nie ma co komentować.

Burdzi0

@Afish: Rzeczywiście, bo robienie kopii zapasowej pliku w Wordzie to obowiązek, świetny soft, nie ma co xD odzyskiwanie ***** dało

Aryman1983

@Burdzi0: co to za polibuda? Na PŁ to się dodatkowe punkty zdobywa za latex :-)

Afish

@Burdzi0 Może Ci przeskoczyć bit w pamięci, możesz stracić zasilanie, możesz zalać komputer kawą, możesz popełnić błąd i samemu usunąć zmiany, powodów do robienia kopii zapasowych jest od groma, ale jak nie chce Ci się tego robić, to już Twoja sprawa.

Burdzi0

@Aryman1983: Powiem tak - jest jeden (z jakiś 4) systemów do którego nikt nie zna własnego loginu ani hasła, więc wszyscy logują się na jedno anonimowe konto studenta xd

Burdzi0

@Afish: Taka magia tylko z Microsoftem - nigdy nie miałem problemu z innymi edytorami tekstu, możesz zalać komputer kawą - nie jestem (aż takim) idiotą, możesz popełnić błąd i samemu usunąć zmiany - to samo. Kopie zapasowe są jak najbardziej w porządku, ale na systemie, który jest zainstalowany m. in. tylko dla Worda jest to co najmniej śmieszne. Dokupię dodatkowy dysk do laptopa, ustawię RAID'a i mogę klepnąć sprawozdanko xd Nie widzisz, że wykorzystanie jednego produktu do banalnej pracy wymaga zbyt dużych nakładów?

Afish

@Burdzi0: nie jestem (aż takim) idiotą — nie trzeba być idiotą, żeby zrobić coś przez przypadek. Kopia zapasowa nie ma nic do Microsoftu i Worda, wszak komputer z Linuksem też może się zepsuć.

Burdzi0

Kopia zapasowa nie ma nic do Microsoftu i Worda, wszak komputer z Linuksem też może się zepsuć. - nie mówimy o zepsuciu się kompa (bo to zupełnie inna sytuacja), tylko o tym, że Word uwielbia się ścinać i wywalać bez powodu. Zresztą nie robisz chyba kopii zapasowej systemu klepiąc sprawozdanie, prawda?

Afish

@Burdzi0: Systemu nie, bo on mnie nie interesuje, jest tylko narzędziem, za to robię ciągłą kopię danych, na których pracuję. Zepsucie się komputera jest inną sytuacją tylko od strony prawdopodobieństwa, większa jest szansa, że zalejesz kawą lub ktoś zahaczy o wtyczkę, niż że przeskoczy bit w pamięci, ale niezależnie od rodzaju awarii (czy to komputer zawiśnie, czy się zepsuje na amen, czy tylko aplikacja się wykrzaczy, czy niechcący coś się kliknie) efekt jest ten sam — utrata danych.

Kwestii wywalania się Worda nie ma co dyskutować, u mnie działa bez problemu, u kogoś innego będzie się wykładał, na to nic się nie poradzi. Ale skoro piszesz, że Word uwielbia się ścinać, to mam wrażenie, że nie jest to Twoja pierwsza przygoda z nim, więc tym bardziej powstaje pytanie — gdzie była kopia zapasowa?

Burdzi0

@Afish:że nie jest to Twoja pierwsza przygoda z nim - masz całkowitą rację, ostatnia wersja na jakiej pracowałem to 2007. Na innym kompie, znacznie gorszym od aktualnego. Łudziłem się, że po tym czasie coś z tym zrobią, może nie będzie tak jak kiedyś.

furious programming

@Burdzi0: może pisałeś bzdury i edytor zawiesił się, bo już tego nie wytrzymał? :P

Sam używałem dawniej OOo (teraz prawie w ogóle) i skubaniec co 5-10 minut robił kopię zapasową, bez mojej zgody/chęci. Nawet to fajne, choć sam mam nawyk wciskania Ctrl+S co 10 sekund, więc kopie nie są mi potrzebne.

mar-ek1

Nowe wersje Worda też mają opcję autozapisu kopii zapasowej więc w najgorszym wypadku można stracić kilka minut życia i pracy.

kate87

W pracy używam Office bo niby mamy licencje. O ile kiedyś nie bylo alternatywy o tyle teraz mając w domu libre mówię że office ssie. Microsoftowi na przestrzeni ostatnich 10 lat wyszedl tylko win 7 i system mobilny. Reszta pozostaje poza jakimkolwiek poziomem użyteczności. Nawet moj debian postawiony na wirtualne jest o wiele bardziej ergonomiczny niz win 10 na sluzbowym komputerze.

WeiXiao

@kate87: "Microsoftowi na przestrzeni ostatnich 10 lat wyszedl tylko win 7 i system mobilny." modern c#, vs, vc?

somekind

System mobilny Microsoftowi nie tylko wyszedł, ale nawet odszedł i od dawna nikt go już nie widział. ;)

somekind

Co do wstążki, to dla takich laików prac biurowych jak ja, to jest genialna sprawa - wszystkie potrzebne rzeczy na wierzchu, nie trzeba klikać literkowego menu, no i natychmiastowy podgląd zmian.

@Burdzi0: która wersja Worda się tak uwielbia wywalać? W 2007/2010 spędziłem łącznie kilkaset godzin i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek coś padło samo z siebie.

bethccc
2017-12-22 19:12

https://www.youtube.com/watch?v=3xLdtJWwd6E
Jakiś koleś zrobił urzędzenie z "Kwantowego Rezonansu Magnetycznego" które diodą led naprawia organy.. Foliarze do dziś mnie zaskakują. Urządzenie kosztuje 8k zł..

rubaszny_karp

XD XD XD XD XD XD JAKIE ZŁOTO

spartanPAGE

Witamy w altmedzie. Najważniejsza jego mantra? Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dlatego zależnie od dolegliwości dostaniesz jedną z 4 dostępnych terapii.

czaffik

Działanie tego aparatu opiera się tylko na jednym efekcie, efekcie placebo, ciągle się zastanawiam o co chodzi z tymi przepływami energii, jony się blokują? komórki nie potrafią porządnie przetworzyć składników odrzywczych?

furious programming

Jan Taratajcio – te dwa słowa wystarczą, aby od razu zamknąć kartę i wyczyścić cache. Człowiek-bullshit.

bethccc
2017-06-20 15:34

Błyskawiczne walki japońskich robotów w sumo.
"Roboty są całkowicie autonomiczne i zaprojektowane tak, aby pozostać w kręgu ograniczonym białą linią. Walki są tak błyskawiczne, że trudno nadążyć wzrokiem. Jak widać sędziowie używają specjalnych ochraniaczy na nogi na wypadek, gdyby jakiś robocik zaczął szaleć poza ringiem."
https://www.youtube.com/watch?v=QCqxOzKNFks

czysteskarpety

oglądałem właśnie na wykopie, fajne zabaweczki :)

karolinaa

wykop i 4chan pozdro

Akihito

Przypomina mi się mój prowadzący z podstaw sterowania robotami pokazując roboty wojskowe i jak powoli się poruszają ile czasu zajmuje im wyważenie drzwi... śmiał się wtedy, że na chwilę obecną roboty zbyt wolno przeliczają wszystkie dane by robić coś szybko i autonomicznie. Musiałbym mu podesłać ten link bo jak te roboty zapierdalają :p

scibi92

3:45 rozwala :D :D :D

xfin

@Akihito: Troszeczkę racji jednak miał - cała sensoryka czy przetwarzanie obrazów u robota wojskowego jest "trochę" bardziej skomplikowana niż wykrywanie białej linii, parę czujników zbliżeniowych i tryb silnika "szarża" ;)
Przecież takie coś to studenci na AiRze robią.

bethccc
2017-06-15 15:31

Programiści poświęcili tysiące godzin na stworzenie najgorszego sposobu regulacji głośności. Oto efekty

http://www.spidersweb.pl/2017/06/humor-programistow.html

czysteskarpety

w sumie to nie raz widziałem podobne rozwiązania w apkach czy stronach i to nie najmniejszych firm :)

trojanus

ja zrobiłem kalkulator na suwakach, choć ostatnio wpadłem na pomysł, żeby zrobić kalkulator dwunastkowy i podłączyć kontroler midi do sterowania, pięknie by działał na akordach

Azarien

zrób symulator liczydła ;-)

Julian_

pompowanie najlepsze.

bethccc
2017-05-18 14:32

10,2% wszystkich programistów to u nas kobiety!

krzysiek050

Ciekawe. Z moich obserwacji programistami (nie ogólnie praca w it) jest mniejszy procent kobiet niż ma Korwin w sondażach.