kaczus

  1. Łódź
Czasem coś zaprogramuję. Ogólnie to interesują mnie niestandardowe systemy na egzotycznych platformach.
kaczus
2019-01-02 00:12

Taka krótka informacja, że ruszyła właśnie coroczna promocja w Ebookpoincie. Kilkanaście tysięcy tytułów w postaci e-booków i audiobooków wśród których pokaźną grupę stanowią książki związane z informatyką i programowaniem teraz jest do kupienia w cenach od 6,90zł do 29,90zł. Aby łatwiej było szukać polecam skorzystać z plików w formatach ods, xlsx i csv, gdzie jest skatalogowana cała oferta promocyjna.

kaczus
2018-12-17 08:56

Jeśli ktos chciałby sobie zrobic książkowy prezent na święta, to teraz jest okazja, by kupić coś taniej. W księgarni Helion biorąc 2 książki z listy zapłacimy tylko za droższą.

Dregorio

Wciąż na ceneo znajdę obie książki taniej niż ta jedna droższa xD

kaczus
2018-01-02 09:14

Jakby ktoś był zainteresowany zakupem e-booków w niższych cenach, to dziś i jutro w księgarni Ebookpoint jest tradycyjna noworoczna promocja,. Dużo książek w cenach od 6,90zł do 19,90zł (często te normalnie kosztujące powyżej 100zł) Jest trochę pozycji z działu programowanie. Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał wygodniej przejrzeć listę książek, to udostępniam ją plikach w formatach ods, xlsx i csv.

kaczus
2016-10-26 21:21

Dawno nic nie pisałem na stronie, a że trafił mi się pewien kod, w którym musiałem znaleźć miejsce wystepowania problemu, a kod był pisany przez kogos pod presją czasu, czego nie dalo się ukryć, to w efekcie, napisałem krótki tekst, o prostej refaktoryzacji w języku C: http://kaczus.ppa.pl/art/refactoring-1,33.html

Azarien

@kaczus: i w ten sposób z przejrzystego, oczywistego kodu w którym błędy widać na pierwszy rzut oka, otrzymałeś potworka który jest niezrozumiały bez komentarzy albo dłuższej analizy, w którym łatwo o błąd, i w którym strach cokolwiek zmieniać.

kaczus

@Azarien: Bo ja wiem, 300 linii podobnego kodu z wrzuconymi dodatkowymi funkcjami, które zmieniają się co chwilę, chyba wolę jednak przekazać tablicę, które funkcje maja być wywołane Dla mnie funkcja mająca 300 linii z definicji nie jest czytelna, a jeśli zmieniana jest przez copy/paste - oznacza, że będą pojawiały się błędy (i były - typu - inny opis /inna funkcja, ale to mały - część funkcji wołana była warunkowo - w zależności od parametrów - tego już nie dodawałem tu) A tak funkcja z 300 linii zmniejszyła sie do kilkunastu

kaczus
2016-01-02 08:29

W księgarni Ebookpoint noworoczna promocja, wybrane e-booki i audiobooki w cenach od 6,90zł do 19,90zł. Jest trochę książek o programowaniu, jakby ktoś był zainteresowany, to taki mój subiektywny wybór:
http://kaczus.ppa.pl/art/promocja-ksiazek,28.html

Interpod

Całkiem fajna akcja, gdyby nie podatek vat na ebooki taka cena pewnie byłaby zawsze. A książka o Rotmistrzu warta przeczytania :)