Aryman1983

  1. Łódź
Aryman1983
2019-09-04 10:26

Ptaszki ćwierkają(Mads), że VS otrzyma zintegrowany terminal. Jak ktoś lubi cmder oraz ma zainstalowany Whack Whack Terminal, to w prosty sposób może sobie zrobić integrację. Można użyć integracji z produktami JetBrainsów. W opcjach terminala w polu Shell Path wybieramy nasz skrypt i już mamy terminal z prawdziwego zdarzenia działający z poziomu VS :-)

///<summary>
/// Tak jak sądziłem, w najnowszym preview pojawił się zintegrowany terminal... i za bardzo nie działa :-)
///</summary>

Silv

Nie rozumiem, a do tej pory nie miał? Tzn. ja mówię o wersji na Linuksa, może to chodzi o Windows?

nobody01

Co to za theme do VS?

Silv

@Aryman1983: A, no tak, przeoczyłem.

kzkzg

A czym jest Package Manager Console?

Aryman1983

@kzkzg: też jest emulatorem konsoli :-)

WeiXiao

kiedy będzie wersja demo tej gierki?

Azarien

@Silv: pod Linuxa nie ma VS. Jest VSCode. @Aryman1983: VS i VSCode to są odrębne produkty (tej samej firmy), a nie wersja "pełna" i "niepełna".

Aryman1983

@Azarien: dla mnie VSCode to wybrakowana wersja VS z jakimś pseudo pluginem :-)

Azarien

No właśnie nie, to nie jest "wersja VS". Tylko tak się głupio nazywa. Jakby nazwali np. "Microsoft Code" to nikt by tak nie myślał…

Aryman1983

@Azarien: oki, niech Ci będzie. Ja zestawiam te dwa narzędzia w kategorii programowania w C# ;-) Nazwę dali taką, aby była chwytliwa. Jak widać w tym wątku ludzie(Silv) mylą jedno z drugim :-)

Silv

@Aryman1983: Ja mylę pewnie dlatego, że nie programuję w C#. :)

Aryman1983

@Silv: spoko :-) Jest wątek o VS to inni mi tutaj wyskakują z jakimiś porównaniami i teoriami :-)

Azarien

@Silv: używam obu jednocześnie (dosłownie - zwykle mam otwartych kilka instancji jednego i drugiego). nie do C# (znaczy też, ale rzadziej)

Aryman1983
2019-08-19 12:15

Nowy system operacyjny Microsoftu
Jakby się uprzeć to skrót Windows Core OS można zapisać WC OS :-)

several

Nie trzeba się specjalnie upierać, w pierwszym zdaniu artykułu użyty jest ten akronim tylko bez spacji ;)

Aryman1983

@several: tak, widziałem jednak z spacją lepiej wygląda :-)

Aventus

Olaboga, majkrosoft obrażajo!

sanny

WC OS idealna nazwa na ten zarobaczony system, który tworzy miliardowe straty przez swój dziurawy kod, czyli Windows 10. Przypomniała mi się reklama Google, która przedstawia rozlatujący się samochód łatany taśmą samoprzylepną, a na rejestracji napis WNDOWS :) Google ma już nowy system Fuchsia OS z mikro jądrem. Huawei już oficjalnie pokazał ponoć najbezpieczniejszy system świata Harmony OS też bazujący na mikro jądrze. Więc z czasem pora na Microsoft. Znowu za jakiś czas Linux zostanie w tyle, gdy trzej główni gracze będą promować swoje nowe nowoczesne systemy wpierane przez sztuczną inteligencje. Linus dalej będzie mówił, że nie powstało nic lepszego od C. Prawda jest taka że jądra monolityczne były dobre w czasach, gdy moc obliczeniowa podzespołów bazowych komputera była słaba. Obecnie mikro jądra są bezpieczniejszym rozwiązaniem i teraz wcale to nie przeszkadza, że są trochę wolniejsze od jądra monolitycznego. Liczyłem na Redox OS, ale w dyskusjach na reddit ma opinię systemu zabawki dla hobbystów. Czyli na nic konkretnego się nie zanosi, choć Rust jest idealnym wyborem na nowy system Microsoftu.

cw

skoro Windows jest taki zły to czemu króluje w firmach i domach. Już raz przeżyłem zachwyt Linuxem (około 2000 roku) gdzie przepowiadano rychłą śmierć Windows. Jeżeli nie ma się doświadczenia w administrowaniu siecią złożoną z kilkuset komputerów to należy się wstrzymać z komentarzami bo dopiero w takich sieciach widać siłę Windows (zresztą część profesjonalnego oprogramowania nie ma swego odpowiednika na inne systemy). Co do użytku domowego to też użytkownicy jakoś nie porzucają Windows.

WeiXiao

no co ty cw, przecież sanny wyraźnie stwierdził, że winda to dziurawy i rozlatujący się os xD

Saalin

@WeiXiao: oprócz tego stwierdził, że Java umiera, Rust ftw, Crystal następca czegokolwiek, chyba nawet nie ma co zaczynać dyskusji.

sanny

No popatrz myślałem, że w firmach królują systemy serwerowe, gdzie Linux siedzi na 90% tych urządzeń. Jednak się myliłem, bazy danych wszystkich stron internetowych leżakują sobie na desktopowym Windows 10. Przecież Google to wyjaśniło, że to rozlatujący się system. Nawet wielu sieciowych programistów do samej pracy przy pisaniu kodu wybiera macbooki z macOS czy dystrybucje Linux, ale trafiłem na zatwardziałego fanboja/fanatyka microsoftu?

Saalin

Lol, chyba nawet trafiłem.

WeiXiao

No popatrz myślałem, że w firmach królują systemy serwerowe, gdzie Linux siedzi na 90% tych urządzeń tu nie chodzi o serwery xD

WeiXiao

O AD kiedykolwiek słyszał, który jest zintegrowany "ze wszystkim" i ułatwia adminkę?

sanny

Linux obsługuje 100% superkomputerów z listy TOP500 to też mój wymysł?

WeiXiao

nikt nie piszę o super komputerach.

sanny

To znajdź mi taką listę gdzie Winowds ma 90% rynku serwerów.

PerlMonk

Tak wcześnie w dyskusji się od trolli wyzywać, no wiecie co... Ale wiecie, że to jest taka gra, że wszyscy trollują, ale udają, że tego nie robią, a przegrywa ten, który nie wytrzyma, i użyje słowa troll?

sanny

No już zmienił słowo "trolling" na "tu nie chodzi o serwery xD". nazywanie kogoś trollem lub nadużywanie słowa "trolling" to takie legalne obrażanie.

WeiXiao

ale dlaczego miałbym ci znaleźć taką listę :D cw napisał, że winda króluje w firmach i ma rację, przejdź się do 50 losowych firm i zobacz na czym siedzą pracownicy oraz jak często zarządza tym win server.

sanny

Chyba tylko w głowach programistów .Net C# którzy nie widzieli nic innego poza swoim światkiem. To jakiś kompleks i obawy przed tym, że mogą stracić pracę gdy udział microsoftu zmaleje? Ktoś tu dziś napisał , że technologia microsoftu jest coraz bardziej rozbudowana. Czyli trudno się jej nauczyć i potem ciężko takiemu programiście nauczonemu jedynej słusznej technologii przestawić się na coś innego haha?

cw

"No popatrz myślałem, że w firmach królują systemy serwerowe, gdzie Linux siedzi na 90" ja jestem administratorem w firmie gdzie proporcje są dokładnie odwrotne.

WeiXiao

ale marna próba xD personalnie uważam, że win10 to downgrade, w pracy trochę siedzę na linuxach oraz jak samemu coś stawiam to też servery linuxowe :D

sanny

Na podstawie jednej firmy weryfikujesz cały światowy rynek IT? No świetnie.

cw

"Chyba tylko w głowach programistów .Net C# " - przecież MS zmienił politykę i Net Core jest "linux friendly

PerlMonk

Najśmieszniejsze jest to, że przy każdym pierdzie takiej firmy kłócą się ludzie z nią niezwiązani. To tak jak wznosić toast arszenikiem za to, że ktoś się zesrał na dywan.

cw

"Na podstawie jednej firmy weryfikujesz cały światowy rynek IT?" - nie, ale świat IT to nie są tylko firmy hostingowe, popatrz np. na programy FK tu dominuje Windows

sanny

Taki jest ten microsoft "linux friendly", że dał ludziom Visual Studio Core które jest naszpikowane telemetrią microsoftu i powstał z tego powodu już fork VSCode czyli VSCodium ha ha
https://vscodium.com/

WeiXiao

sannemu chyba się światopogląd zawalił, że można w c# od m$ pisać i lubić linuxa :D już nawet nie pisze, że postawa na zasadzie "jeżeli bronisz windowsa, to pewnie jesteś antylinux xD"

sanny

Oświeć mnie co takiego ważnego powstało w C# pod Linuksem? Gdy ostatni raz do tego zaglądałem, identyczne programy pisane w C# Mono pod Linuksem, były dużo większe od tych windowsowych.

WeiXiao

a co to ma do rzeczy? to ma być jakiś dowód na coś? co ważnego powstało nie wiem, ale każdy nowy soft "u nas" jest w C#... pod linuxem! :D

sanny

A po co mam pisać w C# pod Linuksem, skoro maszyna wirtualna CLR jest wolniejsza od JVM? Gdy chcę czegoś przenośnego to wybieram Jave czy inny język na JVM.

WeiXiao

szybko przeszedłeś z windows vs linux w kierunku clr/c# vs jvm/java(?) :D nie wiem, nie bawiłem się jvmem.

sanny

Ty za to piszesz najwięcej o trollingu, a chyba nie widzisz tego, że sam tworzysz trolling. Dobra kończę te głupawą dyskusje.

WeiXiao

no tak, ja wszystkim niezgadzającym się przypisuje łatki windowsiarzy i antylinuxiarzy :D jak odwiedzisz te 50 firm to daj znać jakie rezultaty :P

somedev

Linux zawsze sprawiał mi problem a maca też nie lubię więc piszę na Windowsie na VS Pro i czasami z konieczności VSC. Za to wszystkie usługi działają produkcyjnie na linuksie. Używajcie systemu a nie wyznawajcie..

some_ONE

Znowu to samo. Jakaś wstawka o Windowsie i zakompleksiony linuxowy troll musiał dać upust swojej agresji z powodu mniejszości linuxa :D

Kamil Żabiński

@some_ONE: Nie wiem czy potrafisz czytać trollu ze zrozumieniem, ale @sanny zaczął od krytyki windowsa i Linuksa. Windowsa za to że dziurawy, a Linuksa za to że ma przestarzałe jądro zamiast mikro jądra.
BTW w większości firm w których pracowałem, pracowałem na Linuksie

cw

"BTW w większości firm w których pracowałem, pracowałem na Linuksie" - to kto kupuje Windows ?

somedev

Pewnie specyfika firmy. Ja widziałem już w firmach kilkanaście tysięcy komputerów z Windows. Zarówno u Janusza, jak i w korpo, czy na start dupie.

Kamil Żabiński

@somedev: wiem że istnieją. Nawet jedna ogromna ma oddział u mnie w Katowicach. Jak się ich spytałem jak programiści uruchamiają dockery to dostałem odpowiedź że albo na maszynie wirtualnej albo w chmurze. Przez tego nieszczęsnego dockera, który teoretycznie działą na Windowsie, ale w praktyce nie, znajomi programiści i testerzy migrują z Windowsa na Linuksa.

somedev

@Kamil Żabiński: zgodził bym się do niedawna, bo Docker zrobił postęp na Windowsie. Zresztą nie zawsze Docker jest przydatny. Mówię, wszystko zależy od specyfiki i nie pokusił bym się o tezy o globalnych migracjach, czy nieobecności jakiegoś systemu gdzieś ;)

vpiotr

W pierwszej chwili nie wiedzieć czemu przeczytałem jako "Nowy system obserwacyjny Microsoftu".

PerlMonk

@vpiotr: Czemu mnie to nie dziwi :)

lion137

@vpiotr: Dobrze Przeczytałeś:)

Kalrais

A to nie było jakoś tak, że MS już przy przejściu na Windows NT chciał zrobić mikro jądro, ale okazało się to niepraktyczne i skończyli na podejściu hybrydowym?

Aryman1983

Widzę, że dyskusja rozgorzała :-) @sanny stworzył nowy produkt Visual Studio Core i w sumie to niezła nazwa :-) Win10 pomimo wszystkich swoich wad jest obecnie najlepszym systemem(w moim mniemaniu) dla deva. Nawet docker ostatnio wrzuci update i lepiej chodzi. Linux jest super jeśli chodzi o serwery i M$ o tym doskonale wie np. wrzucając do net cora 3.0 obsługę systemd

PerlMonk

@Aryman1983: w10 pomimo wad? To tak jakbyś napisał "w10 pomimo być najgorszym dla deva jest najlepszy dla deva" :P

Aryman1983

@PerlMonk: nie sądź, że jestem fanatykiem tego systemu. Dla mnie osobiście najlepiej się spisuje w tej roli. Oprogramowanie którego używam najlepiej działa na tym systemie. W momencie gdy będę miał to wszystko dostępne w takiej jakości jak teraz na linuxa to z miejsca przechodzę na mój ulubiony twm i3 :-)

blank2

@cw windowsa kupują gracze i tak ponad 90% serwerów (gier) jest na windowsie

PerlMonk

@Aryman1983: Wiem, tak tylko śmieszkuję. Ja chyba już oduczyłem się dopisywania ideologii i używam oprogramowania jak narzędzia.

Aryman1983

@PerlMonk: tak trzymaj ;-) Nie ma co się męczyć w imię nie wiadomo czego :-) Jak kaska leci to korzystamy z tego co jest dla nas wygodne :-)

somekind

U mnie w pracy jakieś 99% serwerów jest na Win, na Linuksie jest tylko eksperymentalny soft w Node.js albo bazy danych od jedynego słusznego producenta. Więc owszem, są takie firmy, w których Linux na serwerach to margines.

axde

@WeiXiao: przejdź się do 50 losowych firm i zobacz na czym siedzą pracownicy oraz jak często zarządza tym win server.
Challenge accepted. Wiekszosc to pewnie Windows z odpalonymi VMkami z Linuxem. I co dalej?

PerlMonk

Phi, ja spotkałem firmy, w których serwery były z Linuksem, Solarisem, AIXem, HP-UXem, Windowsem... w tym nawet Windowsem 2003.

WeiXiao

@axde: teraz przeczytaj komentarze i poskładaj układankę :D PS: Naprawdę wierzysz, że w 50 losowych firmach w Polsce (nie tylko IT) większość osób siedzi na windzie z VM z Linuxem w tle?

Aryman1983
2019-07-12 09:21

Dla tych którzy nie śledzą tak jak ja nowych wydań Ridera informuję o pojawieniu się nowego EAP :-)

Madness

Korzysta ktoś tutaj z Ridera? Bo ja jestem tak przyzwyczajony do VS, a te nowe 2019 jest takie fajniutkie, że jak spróbowałem Ridera to stwierdziłem, że to nie to samo. Wiadomo, ReSharperem nie gardzę :D

Mendoza

@Madness: używam Ridera od 2 lat. Głównie do Xamarina pod macOS, ostatnio też .NET Core. Przesiadłem się z tego powodu, że VS 2015 chodził wolno i często się zawieszał (przynajmniej u mnie). Ostatnio w pracy byłem zmuszony wrócić na Windowsa i zacząłem korzystać z VS 2019 i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony jak na razie. 2019 chodzi o niebo lepiej niż 2015. Mimo wszystko w moim subiektywnym odczuciu Rider nadal chodzi szybciej niż VS z ReSharperem.

Aryman1983

Jetbrians w tym artykule tłumaczą o co chodzi z integracją R# i VS https://blog.jetbrains.com/do[...]ith-out-of-process-resharper/

Aryman1983

@Mendoza: ale podobnie jak Ty odczuwam różnicę w działaniu obu IDE. Rider jest znacznie responsywniejszy jeśli chodzi o samo korzystanie z edytora. Dokładnie to widzę jeśli chodzi o korzystanie np. z takiego Unity.

Madness

Zapewne tak jest. Mimo, że dużo korzystałem z IntelliJ i PyCharm'a to jakoś ciężko mi się było przestawić w domu do Ridera. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Aryman1983
2019-06-11 20:11
czysteskarpety

Cudo, prawie jak podstawka apla.

furious programming

No dobrze, ale co w tym terminalu takiego fascynującego, co widać na tym zdjęciu?

sugar_hiccup

Ogólnie fajnie, że MS wypuści coś być może używalnego jakieś 20 lat za późno, tylko czym tu się jarać?

Hispano-Suiza

@furious programming: Windziarzy podnieca fakt, ze MS dal im cos co systemy Unixowe maja od kilku dekad ;-)

Aryman1983

@Hispano-Suiza: w domu działam teraz na KDE Neon i bardzo mnie cieszy, jak M$ coś robi. Lepiej późno niż wcale.

Hispano-Suiza

Tak. Odpalanie głupich filmików w tle Terminala, i emotikony to jest coś :-) Torvalds ze Stallmanem na widok tego pewnie zastanawiają się gdzie popełnili błąd :P

Aryman1983

@Hispano-Suiza: a jakby nic nie robili to też by było źle. Ehh cały czas narzekanie.

Hispano-Suiza

Ja nigdy nie narzekałem, że MS nic nie robi ;-)

nullpt4

@Aryman1983: Niech zrobią w końcu coś innowacyjnego, a nie wypuszcząją odgrzewane kotlety w dodatku sprzed kilku dekad.

Aryman1983

@nullpt4: @Hispano-Suiza ja nie rozumiem, był płacz, że windows nie ma terminala. Ludzie instalowali cmder lub jakieś inne conemu. Teraz M$ robi terminal to też źle bo to nic innowacyjnego. Od strony power usera linucha to może się wydawać jakieś śmieszne ale ruch microsoftu należy uznać za coś pozytywnego a nie cały czas jechać po nich za poprzednie lata.

vpiotr

Przerabiałem sobie niedawno skrypt bashowy (nic wielkiego, sha512, base64) na VBScript. VBScript i echo mają tak głupie ograniczenia że to aż nieprawdopodobne żeby nie było to robione specjalnie. Przykład: wyświetlanie znaków specjalnych przez echo. Pobieranie hasła w konsoli z VBScript. Albo wygenerowanie sha512 z narzędzi systemowych (owszem, da się przynajmniej w trybie tekstowym, tylko nie wiadomo po hugo generują dodatkowe opisy). Obecnie jestem na etapie odpalania części skryptu przy pomocy... dockera :D Hasło "terminal M$" po prostu się nie kompiluje.

nullpt4

@Aryman1983: Chodzi o robienie sensacji z niczego. Fajnie że wprowadzili terminal, śmiesznie że w 2019 i tyle.

Hispano-Suiza

@Aryman1983: Paaaanie! Gdybym ja ich jechał za poprzednie lata to wyczerpałbym limit znaków w polu tekstowym. Ja czepiam się teraźniejszości. Ujowy system, podniecanie się czymś co jest znane od dziesiątek lat, generalnie przenoszenie na Winde znanych rozwiązań, i dorabianie do tego PR dla ubogich intelektualistów.

Aryman1983

Ok, niech każdy używa tego co lubi lub musi :-)

vpiotr

Myślałem że żartujecie z tym tłem. Teraz widzę w jaką to wszystko zmierza stronę... (prawie konsola, ale nie do końca)

nullpt4

@vpiotr: terminology też pozwala zrobić coś takiego, ale wątpie czy ktoś jest w stanie pracować kiedy w tle wszystko Ci sie rusza :P

jarekr000000

@nullpt4: mi się trudno skupić jak się nie rusza. Właściwie nie wiem czemu.

Hispano-Suiza

@jarekr000000: W pewnym wieku już się nie rusza jak kilka lat wstecz (albo i wcale). To może powodować irytację, brak skupienia, i tym podobne mankamenty.

vpiotr

@jarekr000000: efekt multi-taskingu. Ja mam podobnie, bez muzyki w tle ciężko mi się skupić (cisza dekoncentruje).

somekind

No, Linux takie świetne ma te terminale, tyle lat przed Windowsem. Szkoda tylko, że na docelowej platformie prawie nikt go nie używa.

nullpt4

@somekind: Szkoda tylko, że na docelowej platformie prawie nikt go nie używa. Docelowej platformie?

vpiotr

@somekind: może zależy kto. Ja używam, ale bez fascynacji. Różnica m. konsolą Windows a Linuks jest taka że przy pierwszej klnę i piję 4 kawy dziennie (głównie przez brak copy-paste i sensownego przenośnego języka skryptowego). Przy drugiej robię co mam zrobić i wracam do GUI. Póki co udało mi się zainstalować na korpo lapku ConEmu więc nie ma biedy. I chyba zacznę używać dockera do odpalania skryptów Linucha na Windows bo portowanie skryptów Linux do Windows to mordęga.

nullpt4

@vpiotr: Ja używam WSL'a z którego mam dostęp do plików z windy no i bash'a . Nie da się tam zrobić wszystkiego, ale od biedy ujdzie.

somekind

@nullpt4: tak, na docelowej platformie. Tej, na którą Linux był tworzony przez swojego autora. @vpiotr: jeśli chodzi o cmd.exe to to jest bieda, przecież nikt rozsądny tego nie używa. Po co klnąć i narzekać, skoro można zainstalować lepszy zamiennik? A jeśli istotne w Twojej pracy są skrypty Linuksa, to po co w ogóle na Windzie siedzieć? Wielkanoc spędzasz na Filipinach, czy co? :P

nullpt4

@somekind: Szkoda tylko, że na docelowej platformie prawie nikt go nie używa. mógłbyś to bardziej rozwinąć? Jaki lepszy zamiennik?
a, to po co w ogóle na Windzie siedzieć - np. u mnie w pracy windows na lapku jest obligatoryjny, chociaż produkt jest na linux'ie ...

nullpt4

@vpiotr: z tego co wiem wsparcie dla win7 kończy się w tym roku, więc pewnie w korpo zrobią Ci update do win10 xd

Hispano-Suiza

@nullpt4: 14 stycznia 2020. Nie wydaje mi się żeby wszyscy pędzili szybko na Win10.

somekind

@nullpt4: nie rozumiem, co mam rozwinąć. Linux powstawał na desktopy, ale najwyraźniej wygodny emulator terminala i "sensowny przenośny język skryptowy" (swoją drogą, ciekawe jaki to?) to nie jest coś, co użytkownicy desktopów doceniają. Jeśli chodzi o lepszy zamiennik cmd to np. cmder albo ConEmu. Oczywiście nie czyni to skryptów cmd przenośnymi na inne platformy, ale rozwiązuje problemy z wygodą obsługi. A jeśli ktoś pracuje na Windowsie, narzeka na ubogość cmd, ale nie jest w stanie ogarnąć PowerShella, to nie jestem pewien, czy powinien się tytułować programistą.

Silv

@somekind: Linux powstawał na desktopy, ale najwyraźniej wygodny emulator terminala i "sensowny przenośny język skryptowy" (swoją drogą, ciekawe jaki to?) to nie jest coś, co użytkownicy desktopów doceniają. – dlaczego mieliby nie doceniać? Co jest objawem, że nie doceniają?

nullpt4

@somekind: myśle że jednak większość ludzi nie wie o istnieniu innego OS :P

vpiotr

@somekind: niestety raczej nigdy nie przekonam się do PowerShella. Jakoś nie mogę docenić egzotyki tego języka.

nullpt4

narzeka na ubogość cmd, ale nie jest w stanie ogarnąć PowerShella, bo ten PowerShell niby lepszy? :P powerlessShell

sugar_hiccup

mmm... polecenia powershellowe na milion znaków, od razu widać, że to jest język od ludzi dla ludzi

Silv

@sugar_hiccup: czy długość poleceń ma aż takie znaczenie?

sugar_hiccup

dla jednych ma, dla innych nie, tych drugich nazywamy botami

somekind

@Silv: Co jest objawem, że nie doceniają? - to samo, co jest objawem niedocenienia w każdej dziedzinie: popularność. @nullpt4: od cmd jest znacznie lepszy. To, że jakiś randomowy programista JavaScript z internetu nie umie korzystać z Google, dokumentacji, Windowsa, i ogólnie ma problemy z uczeniem się nowych rzeczy, niespecjalnie to zmienia. @sugar_hiccup: najdłuższe to chyba foreach, całe 7 znaków, faktycznie nie do ogarnięcia. :D

somekind

@vpiotr: spoko, nie musisz przecież. Nie mówię, że to jakiś cudowny język, po prostu najlepszy do skryptowania na Windows i tyle.

Silv

@somekind: to samo, co jest objawem niedocenienia w każdej dziedzinie: popularność – nadal nie rozumiem, o co Ci chodziło z Szkoda tylko, że na docelowej platformie prawie nikt go nie używa. Twoje zdania mają sens same w sobie, ale nie potrafię stworzyć z nich Twojej opinii... Napisz proszę wszystko w kilku zdaniach, ale obok siebie...

somekind

@Silv: ale ja nie mam opinii. :) Ja po prostu stwierdzam fakty. Linux był tworzony na desktopy, tymczasem jego udział na tym rynku jest mizerny. Najwyraźniej dla użytkowników desktopów działające kopiuj-wklej w konsoli nie jest aż tak istotne.

Silv

A, w ten deseń... dzięki. No tak, Linux się "rozwinął", w sensie: ma bardziej zaawansowane zastosowania niż domowe komputery.

nullpt4

@somekind: IMHO linux super na tym wyszedł. Teraz cały świat jest na linuxie, na windowsie zostały tylko desktopy :)

somekind

@nullpt4: Twój świat, to jeszcze nie jest cały świat.

nullpt4

@somekind: Miałem na myśli: internet w zdecydowanej większości, TOP 500 komputerów, giełdy, wojsko, satelity, CERN, karabiny, smartphony + milion innych rzeczy. Myśle że to świat nas wszystkich.

somekind

Owszem, Linux dominuje na serwerach, nikt temu nie przeczy. CERN chyba nie stoi na Linuksie, skoro na niego migruje? A na smartphonach też nie masz raczej Linuksa, tylko jego marną parodię, zasadniczo bez dostępu do dobrej powłoki tekstowej z działającym kopiuj-wklej.

Silv

@somekind: ale Android oficjalnie pochodzi od Linuksa?

nullpt4

@somekind: android jest oparty na linuxie. CERN na niego przechodzi, tak jak wiele innych firm i instytucji. Wymieniłem też więcej przykładów, a jeszcze więcej nie wymieniłem :P

somekind

Android jest oparty o zmodyfikowane jądro Linuksa. Podobnie zresztą jak wiele innych systemów mobilnych. Pytanie tylko, jak się to ma do argumentu wygodnych powłok? :)

nullpt4

somekind: Nic. Ta wyliczanka to była odpowiedź na Twój świat, to jeszcze nie jest cały świat., która miała pokazać że linux otacza nas ze wszystkich stron codziennie.

Hispano-Suiza

Ktoś mi powie o co chodzi z tym kopiuj-wklej?

nullpt4

@Hispano-Suiza: chodzi o post który jest trochę wyżej. Różnica m. konsolą Windows a Linuks jest taka że przy pierwszej klnę i piję 4 kawy dziennie (głównie przez brak copy-paste i sensownego przenośnego języka skryptowego).

vpiotr

Dla mnie konsola bez kopiuj-wklej to taka brzydka, zlosliwa atrapa. Ale prosze mnie nie cytowac. ;-)

somekind

@nullpt4: linux otacza nas ze wszystkich stron codziennie - no i takie stwierdzenie jest znacznie bliższe prawdy niż "cały świat stoi". A Windows też nas otacza, tylko w nieco innych miejscach. @vpiotr: pełna zgoda, to jest w sumie niesamowicie dziwne, że tyle lat im zajęło wprowadzenie normalnych skrótów do niezbyt chyba skomplikowanego programu.

jarekr000000

I tak w konkursie na najgorszą konsolę wygrywa sqlplus. Oracle...

kate87

Postgresowej nie widziałeś.:-P W życiu nie pracowałam z czymś równie topornym i pożerającym zasoby

Aryman1983
2019-06-10 21:47

Wymuszenie 1080p na udemy
Sprawdzone działanie na:
Firefox(linux)
Vivaldi(win10)
Jak komuś nie pojawi się auto w opcjach filmu to można sprawdzić na innej przeglądarce.

WeiXiao

@Akihito: myślałem, że to twoje midium :P

Akihito

@WeiXiao: spokojnei nie :D awatar mam bo wcześniej mój ryjek byl a pozniej zrozumiałem se lepiej zachować pozory anonimowości i pierwsze lepsze gowno z neta wziąłem. Bez urazy do pip boya xD

WeiXiao

@Akihito: ten opis Father, husband, programmer, crypto enthusiast, gamedev wannabe i technologie w których ten gość postuje mnie zmyliły :/

Akihito

Ale ja niezonaty xD ojcem mogr byc xo nawyzej mojego kodu :D ale cieszę sie ze kros kojarzy mnie z marszu na forum :D

cerrato

@Akihito: odnośnie fragmentu ojcem mogr byc xo nawyzej mojego kodu - żebyś się za kilka lat nie zdziwił, gdy przyjdzie jakaś koleżanka poznana dawno temu późnym wieczorem na imprezie ze swoją 6-letnią córeczką (oby nie horom) i poprosi o tausenta miesięcznie na utrzymanie :P

Akihito

@cerrato: na szczescie :D takich przgod nie mialem. Jedna ex chyba sie hajta :D a obecna nie mowial nic o spodiewaniu sie potomka. Spie spokojnie ;)

cerrato

Śpij.. do czasu :P

Aryman1983
2019-06-09 22:25

John Wick!!! Xbox ma asa!(w sumie to nie ma)

Silv

To chyba jakaś gra.

Sunnydev

Oj to było akurat niespodziewane. CDPR zjadł konkurencję, chociaż z drugiej strony... Trzeba sobie nową budę sprawić XD

somekind

O co chodzi? Mam Xboxa, powinienem się bać?

Aryman1983

@somekind: Keanu na końcu trailera Cyberpunk się pojawił więc powinieneś się bać :-) W sumie to nie tylko xbox ale wszystkie wiodące platformy :-) Muszę zmienić wpis :-(