Shalom

  1. Software Engineer
Shalom
2019-01-14 09:21

Kto się broni w tym roku i nie wie co chciałby robić po studiach?

https://career2.successfactor[...]ExB%2bYf3FAFzKcTajvKkstbnY%3d

To jest re-open tego ogłoszenia, co znaczy że chętnych było mało albo byli słabi, więc szansa jest! ;)

#esa #ygt #java

Shalom

Tak :D Ładnie to próbują nazwać, ale to jest generalnie it-support dla ich produktów. Więc trochę jak Google, przemaglują cię z algorytmów i jakichś zaawansowanych tematów, a potem posadzą na słuchawce ;]

superdurszlak

z tym stanowiskiem bardziej obstawiałem wdrożeniowca i/lub gościa od ogarniania infry na miejscu, ale nie brzmiało z nazwy jak coś co chcę robić więc nawet nie czytałem o co w tym biega ;) no jeśli się okaże, że szukają jelenia do supportu, to ja jednak postoję :D

Shalom
2018-12-17 00:28
aergy

biedna @szarotka tak się stara a @Shalom ciągle trzyma ją w friendzonie...

scibi92

@aergy: jak widac nie tylko kobiety trzymają we friendzone :P

Shalom
2018-11-23 13:47
Julian_

tak na prawdę Polacy byli przedosattni, ale ja shakowałem serwery konkursu Julią i dodałem naszym...

Shalom
2018-11-16 14:59

Nowe pozycje dla młodych i zdolnych, sporo dla programistów:

https://career2.successfactor[...]9hIcZbiL5znWG3iFbGzXYRGNSw%3d

#esa #ygt #praca

Shalom

@superdurszlak: zaaplikować nie zaszkodzi mimo wszystko. Nic nie tracisz ;)

Julian_

ech, a mogłem nie rezygnowac z astronomii na uniwerku...

Shalom
2018-10-22 11:59

http://tonsky.me/blog/disenchantment/

Tak mi się troche skojarzyła konkluzja tego wpisu z tym o czym @jarekr000000 często pisze:

You don’t have to be a genius to write fast programs. There’s no magic trick. The only thing required is not building on top of a huge pile of crap that modern toolchain is.

yarel

@S-cat: z perspektywy programisty to darmowe, bo programisty przeważnie nie interesuje, gdzie soft się będzie wykonywał. Chyba, że AWS i Wasze premie, finansowane są z jednego worka :P Wówczas jest o co walczyć jeśli chodzi o wydajność ;-)

S-cat

@yarel: Nie do końca. Często przydają mi się prywatne środowiska, żeby zrealizować jakiegoś POC'a np. Od momentu przejścia na AWS, tworzenie środowisk jest dość mocno regulowane- komfort developmentu zdecydowanie się pogorszył. ;) Kolejne pokłosie kiepskiego kodu.

Shalom
2018-06-14 14:25

https://www.codota.com aplikacja + plugin do intellij, które wprowadzają code-completion w IDE na zupełnie nowy poziom :D Podpowiada całe wyrażenia/bloki na podstawie zaindeksowanych kodów (np. z githuba).
Niedługo w ogóle nie trzeba będzie pisać żadnego kodu, samo się będzie generować...

#codecompletion #ai

LukeJL

do regexpów są świetne strony-sandboxy https://regex101.com/ i jeszcze jakaś.

LukeJL

co do gotowców i podglądania kodu, to przecież istnieje już taka stronka o nazwie Github, gdzie można oglądać do woli kod, albo nawet sklonować repo na dysk i otworzyć w swoim ulubionym IDE... Więc nie rozumiem potrzeby istnienia narzędzia, które robi to za nas (no chyba, że ktoś ma bana na Google, Githuba i podobne strony, co też jest możliwe. Różne kraje mają różną politykę moderacji internetu).

Shalom
2018-01-16 17:11

Z cyklu "co kraj to obyczaj"
Rekrutowałem się niedawno do pewnej szwajcarskiej firmy (przypadkiem, ot jakiś rekruter mnie dręczył). Jedyna techniczna część całego procesu rekrutacji to było zrobienie kilku bardzo prostych zadań a'la codility (serio prostych, jedno to był w ogóle klasyczny foo-bar...). Cała reszta to było lanie wody o dupie marynie. Firma generalnie zrobiła na mnie słabe wrażenie, raz bo moim zdaniem w ogóle nie weryfikowali technicznych skilli (czyli szansa na idiotów w pracy wysoka), a dwa bo powiedzieli że mają dress code i że cisną ostro overtime i generalnie "siedzisz w biurze dopóki jest robota". I to wszystko za raczej przeciętne szwajcarskie wynagrodzenie.

Dostałem dziś feedback że niestety nie są zainteresowani, bo w trakcie jednego ze Skype interview... nie miałem na sobie garnituru i krawata :D I to nawet nie tak że siedziałem nago albo w różowym dresie - generalnie chodzę w koszulach na co dzień i w tym przypadku też miałem na sobie jakąś koszulę. No ale bez krawata i marynarki...

#intervew #wtf #dresscodeseriousbusiness

Julian_

@jarekr000000: serio, daruj sobie takie satanistyczne żarty

Shalom

@jarekr000000: w sensie po ciszy z mojej strony? Nic z tych rzeczy ;) Powód ciszy jest dużo bardziej trywialny -> https://www.gettyimages.ie/ev[...]he-seccon-picture-id919729018 ;)

Shalom
2017-12-15 14:22

Wszyscy zapewne pamiętają kultowy słynny polski atak hakerski emacsem przez sendmail
(dla tych którzy nie znaja: https://www.youtube.com/watch?v=wFXLzr86MQ4 )
Dziś przedstawiam atak wgetem przez postfixa:
https://github.com/p4-team/ct[...]12-09-seccon-quals/web_sqlsrf

#ctf #hacking #wget

Shalom

@rubaszny_karp: młody jeszcze jesteś i chyba nie poznałeś odwiecznej zasady: działa? to nie ruszaj! ;)

Mjuzik

Albo nie ruszaj kupy bo zacznie śmierdzieć :D

Shalom
2017-12-05 10:45

Myślałem, ze to jest jedynie problem w naszej branży, kiedy ludzie mylą "studia z nauki o przetwarzaniu informacji" z "kursem programowania". Jak widać nie. Powoli dotyka to też innych kierunków i mamy teraz narzekających na to, ze filologia nie okazała sie kursem językowym :D

https://www.wykop.pl/wpis/284[...]sytuacja-wyglada-tak-ze-mam-/

#heheszki #studia

Pietass

Akurat ten Twój przykład jest błędny bo on oczekuje tego na kierunku filologi, a powinien pójść na lingwistykę. Nie wiem jak to ma się do reszty.

Shalom

@Pietass: ? Przecież o to właśnie chodzi. Gość poszedł na Filologię i narzeka że nie jest to kurs językowy którego się spodziewał. Analogicznie ludzie idą na Informatykę i narzekają że nie jest to kurs programowania. I w jednym i w drugim przypadku problem polega na tym, ze student nie rozumie na jakie studia się zapisał.