Programista/Programistka JavaScript

Gemius SA
Język programowania
Narzędzia
Inne

Dlaczego warto z nami współpracować? Rozwijamy złożone systemy używane w kilkudziesięciu krajach, w których mamy lokalne wsparcie techniczne. Wykorzystując setki serwerów emitujących i zliczających przetwarzamy miesięcznie setki miliardów rekordów. Każdy z systemów jest rozwijany przez zespół scrumowy.

Nasza codzienna praca to projektowanie/implementowanie nowych funkcjonalności/algorytmów mających za zadanie podniesienie skuteczności naszych systemów przez lepsze rozumienie tego co się dzieje w świecie internetu. Źródłem pomysłów są nasi klienci, product owner ale też my sami.

Każdy nasz system jest zbiorem modułów rozproszonych na kilkudziesięciu serwerach Linux®:

rozwijamy interfejsy użytkownika w JavaScript z użyciem backbone.js / Ext JS / AngularJS z testami jednostkowymi używając selenium (Ruby bindings) lub karma/jasmine/sinon
rozwijamy biblioteki JavaScript które są uruchamiane kilka miliardów razy dziennie na dziesiątkach milionów przeglądarek,
mamy API w C++ / PHP, lekkie dane trzymamy w zbiorze baz danych MySQL/MongoDB, dodatkowo systemy składają się z kilkudziesięciu modułów backend w C/C++/Python/PHP,
używamy klastra obliczeniowego z autorską chmurą obliczeniową,
systemy składują petabajty danych na rozproszonym systemie plików MooseFS który powstał również w firmie Gemius

Wymagania

Zakres obowiązków: Wybieramy technologię tak aby efektywnie realizować nasze pomysły. Dołączając do zespołu będziesz mieć kluczowy wpływ na architekturę systemów tworzonych w Gemius.

Nasze wartości

rewizja 100% kodu, dbanie o jakość
bus factor > 1
deploy co 2 tygodnie
testy jednostkowe
continuous integration
continuous improvement - co 2 tygodnie robimy retrospekcje, decydujemy co usprawnić w naszej pracy
Oczywiście oferujemy elastyczne godziny pracy, nieformalny styl, firmową kuchnię wyposażoną w zdrową żywność, dofinansowanie karty medycznej lub sportowej, dofinansowanie udziału w szkoleniach i konferencjach dla pracowników.

Nasze wymagania:

Czego od Ciebie oczekujemy

dobrej znajomości JavaScript wraz z Object Oriented JavaScript, ważnym atutem będzie znajomość framework-ów JavaScript np. backbone.js, Ext JS oraz doświadczenie w tworzeniu testów automatycznych JavaScript / interfejsów webowych,
znajomości HTML, HTML5, CSS
znajomości PHP,
znajomości protokołów sieciowych w szczególności HTTP,
doświadczenia w pracy z systemem Linux® z poziomu programisty,
umiejętności pracy z bazami danych (szczególnie MySQL),
wiedzy z zakresu programowania aplikacji sieciowych,
sprytu, zdolności do rozwiązywania problemów, orientacji w zagadnieniach algorytmicznych,
gotowości do nauki nowych technologii,
zaangażowania i inicjatywy,
dostępności w wymiarze całego etatu.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Darmowe przekąski
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne godziny pracy
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Prysznic
  • Telefon służbowy
  • Masaże biurowe

O Gemius SA

Gemius to polska firma, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać internet w biznesie. Od 1999 roku bada internautów pod kątem korzystania z mediów cyfrowych, tworząc w ten sposób unikalny socjodemograficzny profil e-konsumentów. Mierzy oglądalność stron www i aplikacji, a także materiałów audio i wideo z poszczególnych źródeł ruchu, tj. komputerów, tabletów i smartfonów. Gemius działa w ponad 30 krajach w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie (region EMEA), a w 14 z nich posiada oddziały. Jego klientami są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe i firmy z sektora e-commerce. Prowadzone przez firmę badania realizowane są zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR.

Tworzymy własną technologię przetwarzania i składowania danych. W swoich systemach przechowujemy setki miliardów rekordów i przetwarzamy setki terabajtów danych.
Odwiedź nas na naszym profilu na Facebook-u.