Programista C++ Windows

ECUMASTER
Język programowania

Opis oferty

Firma ECUMASTER poszukuje programistę C++ (Kraków)
Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu I wkroczyć w świat profesjonalnego motorsportu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pracy.

Oferujemy:
- stabilne zatrudnienie w szybko rozwijającej się firmie
- atrakcyjne warunki finansowe
- pracę w branży "motorsport"

Wymagania

Zakres obowiązków:
- rozbudowa aktualnego oprogramowania klienckiego EMU
- tworzenie nowej aplikacji do analizy danych z aut wyścigowych Oczekiwania:
- bardzo dobra znajomość języka programowania C++
- bardzo dobra znajomość wxWidgets
- znajomość środowiska Microsoft Visual Studio
- umiejętność pracy z cudzym kodem
- znajomość pakietu Doxygen
- umiejętność pracy w zespole

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne godziny pracy
  • Konferencje

O ECUMASTER

Making sense of making power
The Ecumaster company was founded in 2009 and at the moment is the fastest growing engine management manufacturer in tuning and motorsport market. Our products are successfully used by many teams competing in different form of motorsports such as Drifting, Drag Racing, rally and racing. Extensive dealer network covers all European countries as well as USA,Australia and Asia. Our goal is to design and manufacture possible best value for money devices, versatile and user friendly. Good quality, lots of available strategies together with competitive pricing make our products very attractive package. To meet high product quality and close control at all stages of productions, development and manufacturing is held in house (Poland). We make every possible effort to ensure that our products meet the highest quality standards and meet the expectations of our customers.
In short all we do, we do with the passion!