Programista / projektant systemów informatycznych

PKP PLK SA

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów. Poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Poznań lub Wrocław

W związku z realizacją projektów związanych z budową i wdrażaniem korporacyjnych rozwiązań informatycznych w obszarach:

  • Dynamicznej informacji pasażerskiej (dworce, Internet, urządzenia mobilne)
  • Enterprise Asset Management
  • Zarządzania ruchem kolejowym

Biuro Informatyki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poszukuje pracowników zainteresowanych ciekawą pracą z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi i technik informatycznych, umożliwiającą rozwój zawodowy.

Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą odpowiadały za projektowanie, programowanie i testowanie wytwarzanych systemów informatycznych oraz koordynowanie procesu programistycznego.

Wymagania

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  • tworzenie aplikacji, testowanie stworzonego kodu oraz bieżące raportowanie stanu pracy,
  • ścisła współpraca ze stanowiskami/zespołami opracowującymi systemy informatyczne,
  • opiniowanie, tworzenie oraz modyfikowanie dokumentacji eksploatacyjnej i użytkowej,
  • ścisła współpraca z kluczowymi interesariuszami rozwiązań informatycznych w celu odpowiedniego zaadresowania potrzeb biznesowych,
  • koordynowanie i monitorowanie integracji w obszarach biznesowych i technologicznych.

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub pokrewnym,
  • doświadczenie zawodowe minimum 2-3 lata na stanowiskach związanych z projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych z wykorzystaniem platformy .NET oraz technologiach mobilnych i internetowych,
  • znajomość ASP, .NET, MVC, WPF, WCF, Entity Framework,
  • znajomość języka T-SQL,
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne wyszukiwanie rozwiązań w Internecie,
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • dobra organizacja pracy, terminowość
  • samodzielność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane kwalifikacje:

  • znajomość i doświadczenie w pracy z zastosowaniem metodyk wytwarzania oprogramowania takich jak Agile/SCRUM,
  • umiejętność posługiwania się oprogramowaniem do koordynacji prac zespołu informatycznego (np. TFS (preferowany), Redmine lub inny),
  • umiejętność obiektowego programowania w języku C#,
  • dobra znajomość bazy danych Microsoft SQL Server wraz z umiejętnością ich optymalizacji.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Szkolenia
  • Telefon służbowy