Back-end developer: java lub php plus bazy danych

mobiLAB

3 000 - 4 500 zł netto

Język programowania

Duńska firma mobiLAB rozpoczyna budowę oddziału i zespołu deweloperów w Gdyni.
mobiLAB od kilku lat działa w obrębie Kopenhagii dostarczając rozwiązania mobilne dla znaczących klientów skandynawskich.
W związku z nowymi projektami poszukujemy [b]architekta rozwiązań back-end'owych, doświadczonego dewelopera[/b] który powinien stać się solidnym wsparciem naszych dotychczasowych działań w technologiach mobilnych – po stronie back-endu. Ponieważ stoimy przed wyborem technologii server-side, znajdziesz tutaj wymagania zarówno dotyczące ekosystemu java jak i php. Dopiero po rozmowach z kandydatami podejmiemy decyzje o wyborze technologii server-side związanymi z nowo powstającymi projektami systemów typu workflow.

Oferujemy:
* stabilne zatrudnienie w Gdyni
* negocjowalne wynagrodzenie uzależnione od umiejętności
* szkolenia i podróże służbowe do naszej siedziby w parku naukowo-technologicznym ScionDTU w Kopenhadze
* możliwość kształtowania swojej kariery w rozwijającym się oddziale
* możliwość częściowej pracy zdalnej i elastycznych godzin pracy

Wiecej o usługach mobiLAB tutaj:

Wymagania

Zakładamy że jako nasz nowy kolega pełniący powyższe obowiązki powinieneś charakteryzować się:
* doświadczeniem zawodowym popartym zrealizowanymi projektami
* bardzo dobrą znajomością server-side java lub OOP php w ich ostatnich odsłonach. Jesteśmy mniej zainteresowani umiejętnościami w budowaniu front-endów przy pomocy jsp / php, a jak najbardziej umiejętnościami budowania warstw MVC oraz dedykowanych API dla wielu różnych aplikacji typu 'fron-end' (np aplikacje mobilne, web a coraz częściej też aplikacje wbudowane w urządzenia)
* praktyką dotyczącą baz danych – bardzo dobra znajomość technologii silników baz danych SQL / NoSQL, tworzenia procedur i wykorzystywania innych nowoczesnych powiązanych technik,
* znajomością standardowych i umiejętnością doboru framework'ów programistycznych (Hibernate, Spring / Zend, Symfony 2 etc)
* doświadczeniem w projektowaniu i budowaniu logiki biznesowej klasy enterprise po stronie serwera.
* umiejętnością projektowania API i ich programowania (RESTful, binary, sockets)
* umiejętnością użycia w projekcie rozwiązań hostingowych typu Amazon Web Services lub Google App Engine
* żywym używaniem wspomnianych technologii w codziennej pracy, zgodnie
z wzorcami projektowymi i nalepszymi praktykami branży
* otwartością i innowacyjnością, projesjonalizmem i dojrzałością, Mile widziane:
* znajomosc metodologi Agile, SCRUM, TDD
* praktyka związana z zasadami Quality Assurance, Unit Tests, Continuous Integration,
* znajomością systemów Linux / Unix od strony zadań administratora związanych ze środowiskiem java lub php oraz zapewnienia bezpieczeństwa rozwijanego rozwiązania serwerowego.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • szkolenia i podróże służbowe do naszej siedziby pod Kopenhagą (20 min od głównego rynku stolicy)

O mobiLAB

"in motion" technologies
mobiLAB in-motion technologies jest studiem deweloperskim działającym od kilku lat na rynku duńskim.
Specjalizujemy się w aplikacjach i systemach mobilnych dostarczając rozwiązania dla skandynawskich klientów średniej wielkosci.