Inżynier kontroli jakości (Telekomunikacja, BSS)

Comarch S.A.
  • Umowa o pracę Umowa

  • Junior Poziom doświadczenia

  • 5000+ pracowników Rozmiar firmy

  • 1993 Rok założenia firmy

  • https://kariera.comarch.pl/ WWW

Baza danych
Inne

W dziale Service Support przyjmiemy do pracy osoby gotowe do rozpoczęcia lub rozwoju kariery na pograniczu IT i biznesu, otwarte na wyzwania związane z kontaktem z rozbudowanymi systemami informatycznymi i klientami z wielu rejonów świata.

Współpracując z nami masz okazję wspierać rozwiązania dla największych operatorów telekomunikacyjnych z kilkunastu krajów, głównie z Europy Zachodniej, Skandynawii, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

W ramach długoterminowych, partnerskich umów, kompleksowo utrzymujemy dla operatorów systemy klasy BSS (Business Support Systems), które wspierają szereg ich procesów biznesowych. Realizując te umowy nie skupiamy się jedynie na zapewnieniu ciągłości usług - musimy jednocześnie dbać o jakość dostarczanych produktów. Zapewniamy przy tym szeroki wachlarz różnorodnych zadań pozwalających zarówno na rozwój techniczny jak i rozwój w kierunku ról menadżerskich – zależnie od indywidualnych preferencji.

PROFIL PRACOWNIKA

Wykształcenie wyższe lub studenci ostatnich lat (informatyka, matematyka, fizyka, ekonometria oraz pokrewne)
Podstawowa znajomość: języka Java, systemu operacyjnego Linux, baz danych i języka SQL
Wiedza związana z obszarem testowaniem oprogramowania (na podstawie ISTQB)
Skrupulatność i umiejętność kreatywnego wyszukiwania potencjalnych problemów
Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikacje
Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole (kontakt z innymi testerami, programistami, analitykami, klientem)
Samodzielność, zaradność i zaangażowanie
Chęć poszerzania wiedzy w obszarze testowania oprogramowania, a także dziedziny biznesowej, w której pracujemy

Mile widziane:

Znajomość:
Atlassian Jira, Confluence, Git, SOAP/REST/GraphQL, SoapUI, Postman/Insomnia, Curl, JSON, HTML, CSS, Java Script, XPATH, Bamboo, Narzędzia przeglądarki dla deweloperów, Chropath, TestNG/JUnit, Allure, Maven, Oracle DB
Selenium lub innych frameworków do automatyzacji (Robot, Cypress)
IntelliJ IDEA
Wiedza z obszaru Telekomunikacji (zarówno biznesowa jak i techniczna np. o elementach sieci komórkowej, ich roli, sposobie działania, itp.)
Znajomość dobrych praktyk ITIL

TWOJE ZADANIA

Przygotowywanie i realizacja scenariuszy testowych (manualne testowanie oprogramowania), zgłaszanie bugów
Dokumentowanie i raportowanie wykonywanych testów
Automatyzacja testów GUI, procesów oraz integracji przy użyciu wewnętrznego frameworka
Analiza raportów z testów automatycznych i raportowanie bugów
Testy API z użyciem narzędzi (Postman/SoapUI/Insomnia)
Koordynacja poprawy błędów
Wyjaśnianie wątpliwości z analitykami, programistami i klientem
Wsparcie klienta w testach akceptacyjnych

DLA CIEBIE

Możliwość łączenia pracy ze studiami – elastyczne godziny pracy oraz wymiar etatu
Praca w systemie hybrydowym
Możliwość rozwoju zawodowego m.in. poprzez:
Indywidualny plan szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych
Realizację ciekawych zadań związanych z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami IT
Współpracę z najlepszymi specjalistami w sektorze telekomunikacyjnym
Stabilne zatrudnienie w firmie z polskim kapitałem
Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
Kultura pracy nastawiona na współpracę i wzajemną pomoc
Przyjazna atmosfera pracy w zgranych zespołach, o co dbamy m.in. poprzez udział w imprezach integracyjnych czy wspólnych inicjatywach dla lokalnych społeczności
Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
Udogodnienia dla rowerzystów (stojaki, szatnie, rowerownie, stacja naprawcza),a dla tych, co do pracy docierają samochodem – naziemny i podziemny parking
Bezpośrednio na naszym kampusie: centrum medyczne iMed24, strefa rekreacyjna z basenem i siłownią, stołówka
Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko

Metodologia pracy

  • System kontroli wersji
  • System zarządzania projektem
  • Metodologia Agile
  • Komunikator firmowy
  • Code review
  • Continuous Integration
  • Testy jednostkowe
  • Testy integracyjne
  • Testerzy w zespole
  • System zarządzania wiedzą
  • Statyczna analiza kodu
  • Swoboda w wyborze oprogramowania

Oferujemy

  • Siłownia
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Darmowy parking

Praca w Comarch S.A.

O Comarch S.A.

Comarch specjalizuje się w systemach zarządzania przedsiębiorstwem ERP, bezpieczeństwem informatycznym, systemach CRM i wsparcia sprzedaży, komunikacji elektronicznej, Internecie Rzeczy oraz business intelligence. Od ponad 25 lat tworzy rozwiązania łatwe w konfiguracji, rozwijające się wraz z biznesem klientów i odpowiadające na ich potrzeby. Comarch zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach dzięki projektom zrealizowanym dla największych polskich i światowych marek na 6 kontynentach w ponad 100 krajach. Jako globalny producent oprogramowania z polskimi korzeniami posiada nie tylko własne działy badawczo-rozwojowe złożone z wysokiej klasy inżynierów IT, ale także centra danych umożliwiające świadczenie usług w wielu modelach, w tym SaaS, Cloud i Managed Services.

Realizujemy projekty w obszarach:
  • telekomunikacja
  • IoT
  • administracja publiczna
  • usługi
  • małe, średnie i duże przedsiębiorstwa
  • e-Zdrowie
  • finanse, bankowość i ubezpieczenia