Software Test Automation Engineer

FUTURAMO (Asseco Group)

7 000 - 10 000 zł netto

  • Kontrakt Umowa

  • Mid-level Poziom doświadczenia

  • 31-50 pracowników Rozmiar firmy

  • 2013 Rok założenia firmy

  • https://futuramo.com WWW

Opis oferty

KILKA SŁÓW O TOBIE

Chcesz mieć realny wpływ na rozwój produktu – chętnie dzielisz się pomysłami, szukasz nowych rozwiązań i lubisz związaną z tym odpowiedzialność. Każde wyzwanie traktujesz jako szansę i uczysz się przez doświadczenie. Niczego w życiu tak nie szanujesz jak czystego, efektywnego kodu! Traktujesz każdą linijkę kodu jako Twój indywidualny podpis. Dlatego przywiązujesz uwagę do jakości pracy, którą wykonujesz i korzystasz z feedbacku współpracowników. Programowanie jest dla Ciebie częścią większego ekosystemu – interesujesz się rozwojem technologii i chcesz mieć realny wpływ na jej przyszłość. JavaScript, HTML i CSS to twoje języki ojczyste, ale masz też doświadczenie w single page applications (SPA).

Jeśli czujesz, że dobrze Cię opisaliśmy, sprawdź dlaczego Cię potrzebujemy.

OPIS STANOWISKA

Dołączysz do zgranego zespołu programistów, odpowiedzialnych za rozwój platformy Futuramo (B2B) oraz Ownetic (B2C/B2B) udostępnianych w modelu SaaS. Mamy realny wpływ na rozwój produktu na każdym etapie i odpowiadamy za tworzenie i dostarczenie wysokiej jakości oprogramowania. Na co dzień ściśle współpracujemy z innymi działami, by wspólnie wymieniać się doświadczeniem i podejmować najlepsze decyzje, mające bezpośredni wpływ na produkt.

Zadania
  • Przygotowanie i realizacja testów manualnych
  • Wsparcie przy rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych Selenium i API
  • Pisanie i utrzymywanie scenariuszy Cucumber
  • Aktywny udział w testowaniu na każdym etapie SDLC
  • Analizowanie i raportowanie wykrytych niezgodności
  • Obsługa zgłoszeń serwisowych
  • Tworzenie dokumentacji testowej oraz systemowej
Wymagania
  • Wykształcenie wyższe techniczne lub student/ka ostatnich lat studiów
  • Minimum 2 lata doświadczenia w testowaniu oprogramowania
  • Bardzo dobra znajomość zasad testowania zgodnych ze standardem ISTQB
  • Doświadczenie w pracy nad automatyzacją w Selenium
  • Dobra znajomość Cucumber (Gherkin), JavaScript, REST, git
  • Znajomość Python, Docker, bash
  • Znajomość Behave, TypeScript będzie dodatkowym atutem
  • Zdolności analityczne
  • Cierpliwość, dokładność, dociekliwość, ciekawość
  • Otwartość, dobra organizacja i umiejętność pracy grupowej
  • Nastawienie na rozwój i pogłębianie swojej wiedzy
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
Wymagania – technologie

Wymagane:
Software testing experience ***
Cucumber **
JavaScript **
HTML **
CSS **
Selenium *
REST *
GIT *

Mile widziane:
Python **
Behave **
Performance testing **
Docker / Docker Compose *
Bash *
GitLab CI *
SQL *
TypeScript *

NASZE TECHNOLOGIE

Nasza architektura opiera się na niezależnych serwisach pisanych w Golang, chociaż używamy też innych języków i technologii open source. Do komunikacji używamy REST przez HTTP2. Poszukujemy programistów z dobrą znajomością single page applications i praktyczną znajomością HTML, CSS i JavaScript. Mocno wierzymy w podejście ciągłej integracji i stale ulepszamy nasze metody dostarczania rozwiązań.

Futuramo Apps

Najważniejsze technologie

Vue.js
Vuex
AngularJS
Webpack
TypeScript
ES6
Docker
HTML5
JavaScript
JSON, CSS/Less, RWD
oocss
Node.js, npm
Bower
Grunt
Jshint
Git
GitLab
Go (Golang)
MongoDB
GNU/Linux, Docker
REST, HTTP2
nginx, caddy

Metodologia pracy

  • System kontroli wersji ― Git
  • System zarządzania projektem ― Futuramo Visual Tickets
  • Metodologia Agile ― Scrum
  • Komunikator firmowy ― Slack
  • Code review ― Gitlab
  • Continuous Integration ― GitLab
  • Testy jednostkowe
  • Testy integracyjne
  • Testerzy w zespole
  • System zarządzania wiedzą ― Google Docs
  • Statyczna analiza kodu ― jshint, go vet, proprietary / own custom
  • Swoboda w wyborze oprogramowania

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Darmowe przekąski
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Prysznic
  • Biblioteka
  • Realny wpływ na rozwój produktu
  • Świetna atmosfera pracy
  • Możliwa również Umowa o pracę
  • Bardzo zgrany zespół
  • Pizza Days :)

Praca w FUTURAMO (Asseco Group)

O FUTURAMO (Asseco Group)

FUTURAMO – The Futuristic Apps

Futuramo Team

Futuramo Cloud Platform is a collaborative workspace designed to help businesses thrive. Great for teams of all sizes, the platform offers a suite of business apps such as Visual Tickets, Time Tracker, and Tasks. Together, the apps constitute a complete suite of project management tools that help agile teams collaborate more effectively. Backed by the Asseco Group, we bring experience and creative power to solve everyday problems of modern companies. Our team consists of highly skilled professionals who are joining forces to reach common goals and build the software of the future.