Administrator Systemów

Gemius SA
Narzędzia
Inne

Opis oferty

Dlaczego warto z nami współpracować?
  • zbieramy dziennie 12 mld rekordów zawierających informacje o odsłonach na witrynach naszych Klientów, zawierających średnio około 500 bajtów danych; to średnio ponad 140 tys. takich rekordów na sekundę – w szczycie nawet 200 tyś.,
  • korzystamy z wysoko dostępnego rozproszonego systemu plików MooseFS,
  • w naszym rozproszonym systemie plików trzymamy informacje o wszystkich odsłonach na stronach naszych klientów od stycznia 2001 – w sumie ponad 15 bilionów rekordów,
  • ponieważ dajemy możliwość zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów w międzynarodowym zespole doświadczonych ekspertów,
  • proponujemy Ci nieformalny styl (brak dress codu, bardzo dobre relacje między pracownikami) oraz elastyczny czas pracy,
  • oferujemy ciekawe benefity (w-f, masaże, zdrowa żywność, karta sportowa/medyczna) oraz stabilne warunki zatrudnienia.

Wymagania

Zakres obowiązków: Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie, oprócz typowych zadań administracyjnych, brała aktywny udział w rozwoju infrastruktury Gemiusa, projektowaniu i testowaniu nowych rozwiązań, automatyzacji zarządzania serwerami. Nasza infrastruktura to setki serwerów, petabajty danych i gigabity ruchu sieciowego.

Twoje przyszłe zadania:

  • administrowanie istniejącymi usługami (HTTP, DNS, itd.), urządzeniami oraz serwerami,
  • konfiguracja aktywnych urządzeń sieciowych (switche, routery, firewalle),
  • tworzenie rozwiązań wysokowydajnych i zapewnianie HA,
  • zapewnianie bezpieczeństwa rozwiązań,
  • projektowanie usług we współpracy z deweloperami,
  • przygotowywanie nowych serwerów (Linux/FreeBSD).
Czego od Ciebie oczekujemy?
  • doświadczenia w administracji produkcyjnymi serwerami Linux,
  • doświadczenia w utrzymywaniu sieci (nie mniej niż kilkanaście serwerów),
  • znajomości zagadnień z zakresu automatyzacji konfiguracji,
  • znajomości zagadnień sieci LAN/WAN,
  • znajomości rozwiązań wirtualizacji serwerów,
  • znajomości relacyjnych baz danych, w tym administracja MySQL, Postgres,
  • znajomości konfiguracji usług: HTTP, DNS, SMTP, IMAP, SMB, LDAP,
  • znajomości narzędzi do monitoringu sieci,
  • praktycznej znajomości sieci TCP/IP,
  • praktycznej znajomości języków skryptowych (Bash, Python),
  • znajomości języka angielskiego (mówiony – na poziomie komunikatywnym; rozumienie dokumentacji technicznej),
  • zaangażowania i poczucia humoru.

Dodatkowe umiejętności:

  • znajomość FreeBSD,
  • doświadczenie we wdrażaniu systemu bezpieczeństwa ISO 27001.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Darmowe przekąski
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne godziny pracy
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Prysznic
  • Telefon służbowy
  • Masaże biurowe

O Gemius SA

Gemius to polska firma, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać internet w biznesie. Od 1999 roku bada internautów pod kątem korzystania z mediów cyfrowych, tworząc w ten sposób unikalny socjodemograficzny profil e-konsumentów. Mierzy oglądalność stron www i aplikacji, a także materiałów audio i wideo z poszczególnych źródeł ruchu, tj. komputerów, tabletów i smartfonów. Gemius działa w ponad 30 krajach w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie (region EMEA), a w 14 z nich posiada oddziały. Jego klientami są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe i firmy z sektora e-commerce. Prowadzone przez firmę badania realizowane są zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR.

Tworzymy własną technologię przetwarzania i składowania danych. W swoich systemach przechowujemy setki miliardów rekordów i przetwarzamy setki terabajtów danych.
Odwiedź nas na naszym profilu na Facebook-u.