Młodszy Administrator Linux

Centuria sp. z o.o.

3 000 - 5 500 zł netto

Język programowania
Baza danych
Narzędzia

Do naszego zespołu poszukujemy Młodszego Administratora Linux.

Chcemy Cię poznać, jeśli:
• interesujesz się Linuksem i chciałbyś realizować ambitne projekty z wykorzystaniem najnowszych technologii
• jesteś nastawiony na efekty i dążysz do obranego celu, mimo pojawiających się trudności
• dobrze radzisz sobie w sytuacjach stresujących i wymagających pracy pod presją czasu
• wprowadzasz usprawnienia do swojej codziennej pracy

Wymagania

Twój zakres obowiązków:
• instalacja, utrzymanie, rozwój i nadzór nad serwerami z systemami Linux (głównie Debian)
• podstawowa konfiguracja serwerów w zakresie modułów zarządzania
• diagnostyka problemów sprzętowych na potrzeby zgłoszeń serwisowych
• projektowanie rozwiązań zgodnie z potrzebami klientów
• usuwanie skutków awarii
• bieżące zadania administracyjne (zakładanie kont użytkowników, zmiana haseł, itp.)

Szukamy Administratora, który:
• zna budowę i konfigurację systemu Debian Linux
• posiada podstawową wiedzę dotyczącą środowiska wirtualizacyjnego KVM/Xen
• potrafi pisać skrypty bash
• potrafi instalować i konfigurować serwer WWW nginx z silnikiem PHP
• umie zarządzać systemem baz danych MySQL
• potrafi konfigurować serwer DNS (bind) i serwer pocztowy (postfix)
• zna język angielski w stopniu umożliwiającym swobodne czytanie dokumentacji oraz komunikację z klientem zagranicznym

Dodatkowymi atutami będą:
• umiejętność pisania skryptów w języku python
• znajomość oprogramowania do monitoringu usług (zabbix) i zarządzania serwerami (puppet)
• wiedza z zakresu technologii opartych o kontenery (CoreOS, Docker, Kubernetes)

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Darmowy parking
  • Elastyczne godziny pracy
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Prysznic
  • Telefon służbowy
  • Imprezy i inne firmowe
  • Możliwości rozwoju i realizowania własnych pomysłów
  • Finansowanie egzaminów certyfikujących
  • Piłkarzyki

O Centuria sp. z o.o.

IT reliability

Dostarczamy usługi z zakresu projektowania, wdrażania, zarządzania i integracji rozwiązań informatycznych. Specjalizujemy się w zapewnianiu administracji i infrastruktury na potrzeby projektów wymagających wysokiej dostępności i wydajności.