Programista PHP

Ligo Headhunters

do 7 000 zł netto

  • Umowa o pracę Umowa

Miejsce pracy: Warszawa (ścisłe centrum)
Wynagrodzenie: 5-7 tys. Netto na umowę o pracę

Nasz klient jest jedną z czołowych firm konsultingowych specjalizujących się w obszarze rynku walutowego. Jesteśmy dynamicznym zespołem o globalnym zasięgu. Z naszych usług korzysta rosnąca liczba klientów korporacyjnych i indywidualnych w Wielkiej Brytanii, Europie, Australazji i na Bliskim Wschodzie. Główną działalnością firmy jest zapewnianie naszym klientom (korporacyjnym lub prywatnym) lepszych kursów walut niż banki czy kantory. Podlegamy pod regulacje KNF w Polsce i FCA w Wielkiej Brytanii. W tej chwili posiadamy biura w Anglii, Polsce i Dubaiu, z planami dalszej ekspansji.

Jako firma możemy pochwalić się wysokimi obrotami i stale rosnącymi zyskami, które gwarantują perspektywy dalszego rozwoju i stabilności zatrudnienia. Mamy bogate portfolio klientów m.in.: duże korporacje, kluby piłkarskie, wpływowi biznesmeni.

Jako dział techniczny odpowiedzialni jesteśmy za system który ma strategiczne znaczenie w modelu biznesowym firmy. Nasza aplikacja obsługuje każdy aspekt działania od pozyskiwania klientów, poprzez obsługę transakcji, zarządzanie kontami bankowymi, compliance kończąc na rozbudowanym systemie raportowania. System zgodny jest z rygorystycznymi wymogami FCA m.in. segregacja funduszy, mechanizmy wykrywania prania pieniędzy, compliance. Aplikacja komunikuje się z wieloma systemami zewnętrznymi m.in. Worldcheck, CallValidate, DowJones NewsFeed, Ratefeed a ostatnio została również wdrożona integracja z ogólnoświatowym systemem transakcyjnym SWIFT.

Kandydat będzie pracować w dziale programistycznym, który składa się z doświadczonych ludzi z poczuciem humoru. Managerem jest oryginalny autor aplikacji Martin Steven, obecnie nadzorujący rozwój firmy w Australii. Odpowiedzialny jest on za wysokopoziomową specyfikacje nowych wdrożeń. Reszta zespołu operuje w biurze w Warszawie i odpowiedzialna jest za realizacje projektów nakreślonych przez Martina. Polski oddział ma pełną dowolność doboru technologii używanej do realizacji kolejnych rozwiązań (w obrębie back-endu i front-endu) i mile widziany będzie kandydat który będzie w stanie wnieść własną inicjatywę do zespołu. Na chwilę obecną używamy następujących technologii: JavaScript, AngularJS, HTML5, CSS3 (LESS), BackboneJS, Bootstrap, jQuery, GitHub, PubNub w środowisku Amazon Web Services (na nginx). Na co dzień korzystamy z phpStorm (licencja od firmy) i nie narzucamy sytemu operacyjnego. Zapewniamy stanowisko pracy wygodne dla programisty (minimum 3 monitory). Pracujemy głównie w środowisku anglojęzycznym i od kandydata będziemy wymagać wysokiej umiejętności komunikacji w tym języku.
Czym będziesz się zajmować:
Szukamy osoby na stanowisko Progamisty PHP, która będzie odpowiedzialna za wsparcie i rozbudowę istniejących systemów firmy opartych o PHP 4 i 5. Osoba ta będzie musiała bardzo dobrze zrozumieć wewnętrzne procesy firmy w oparciu o działający w niej system informatyczny i być w stanie nim zarządzać lub go modyfikować. Nie wymagamy wielkiego doświadczenia z PHP, gdyż na tym stanowisku bardziej będzie liczyła się umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy biznesowej niż zaawansowane umiejętności techniczne.
Jedynie czego wymagamy to doświadczenia na podobnych stanowisku min. 2 lata. Jeżeli możesz pochwalić się umiejętnościami odnalezienia się w istniejącej bazie kodu, debugowanie aplikacji PHP to super! Jeżeli do tego dołożymy znajomość przez Ciebie bazy danych MySQL, TSQLa, umiejętność zrozumienia czasami długich kwerend, podstaw Javascript + Jquery + HTML + CSS to będziesz naszym idealnym kandydatem! Bardzo ważna dla nas jest również umiejętność zrozumienia logiki biznesowej organizacji i jej systemów, a także biegła znajomość języka angielskiego.

Zadania pracownika:
- Zarządzanie legacy systemem odpowiedzialnym za działalność firmy
- Support dla wewnętrznych klientów korzystających z tego systemu
- Tworzenie nowych funkcjonalności i przebudowania starych
- Poprawianie bugów w istniejącym kodzie

Co dajemy od siebie:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku bardzo dokładnie pozna procesy i technologie obecnego rynku finansowego i w przeciągu 1-2 lat zdobędzie dużą ekspertyzję w tej dziedzinie. W związku z ciągłym rozwojem firmy możliwy jest w przyszłości awans na stanowisko eksperta technologii finansowej, który będzie pomagał innym zespołom programistów w zrozumieniu problemów biznesowych."
Zainteresowany? Wyślij swoje CV w odpowiedzi a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe!

Metodologia pracy

O Ligo Headhunters

Numer w rejestrze podmiotów agencji zatrudnienia: 12064