Projektant / Team Leader Java

Qumak S.A

do 14 000 zł netto

  • Umowa o pracę Umowa

  • 501-1000 pracowników Rozmiar firmy

  • 1985 Rok założenia firmy

  • http://www.qumak.pl WWW

Framework
Inne

Opis oferty

Opis stanowiska:
  • Współpraca przy tworzeniu dokumentacji użytkowej oprogramowania, przejrzystego, łatwego do utrzymania kodu źródłowego oprogramowania,
  • Planowanie czasochłonności własnych zadań programistycznych, pracę zespołu
  • Wstępne testowanie oprogramowania w celu oddania produktu odpowiedniej jakości
  • Ewidencjonowanie i usuwanie błędów znalezionych w oprogramowaniu.
  • Archiwizowanie i zabezpieczanie realizowanych i zakończonych projekty (kodów źródłowych, dokumentacji projektowej, materiałów pomocniczych) m.in. w wykorzystywanym w Centralnym Repozytorium Oprogramowania.
  • Współpracowanie z działem konsultantów przy wykonywaniu zleceń programistycznych oraz przy pracach projektowych.
  • Pełnienie roli Team Lidera w zespole programistów w zakresie metodyk : SCRUM,Agile, Waterfall

Wymagania

Oczekiwania:
  • 2 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem programistów (Team leading) Agile, Scrum, Waterfall
  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne
  • Dwa lata doświadczenia w projektowaniu aplikacji opartych o technologie Java.
  • 4 letnie doświadczenie w programowaniu w języku Java i JEE.
  • Dobre zrozumienie modelu aplikacji Java SE, Java EE.
  • Umiejętność programowania w Java , Spring 4+ i Hibernate
  • Znajomość bibliotek MVC (mile widziane Struts, Thymeleaf)
  • Ogólne doświadczenia w administracji serwerami aplikacyjnymi Java EE oraz wiedza pozwalająca na projektowanie systemów opartych o serwery aplikacyjne (JBoss, Tomcat, mile widziane WebLogic, GlassFish, WAS)
  • Podstawowe doświadczenie w administracji systemami działającymi na platformach UNIX, Linux
  • Znajomość koncepcji SOA
  • Umiejętność i doświadczenie w projektowaniu systemów integracyjnych opartych o szyny danych ESB i systemy kolejkowe MOM.
  • Projektowanie systemów opartych o bazy danych Oracle, MS SQL oraz SQL (PL/SQL, T-SQL), mile widziane PostgreSQL.
  • Umiejętność projektowania systemów z wysoką dostępnością (zastosowanie klastrów i wirtualizacji, skalowanie, równoważenie obciążenie).
  • Dobra znajomość UML i wzorców projektowych.
  • Dobre zrozumienie zagadnień wielowątkowości i problemów z tym związanych
  • Znajomość narzędzi wspomagających wytwarzanie oprogramowania CVS, SVN, GIT, Maven, Jenkins, Arquilian, JMeter.
Mile widziane:
  • Znajomość HTML5, CSS3, JavaScript i AJAX
  • Doświadczenie z wykorzystaniem JQuery, AngularJS, Bootstrap, NodeJS
  • Znajomość technik projektowania RWD oraz Material Design
  • Znajmość praktyki Continious Integration

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna

O Qumak S.A

Przyszłość to technologia
Qumak SA to polska spółka giełdowa projektująca, realizująca i serwisująca innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Kompetencje informatyczne łączy z bogatym doświadczeniem technologiczno-infrastrukturalnym. Wiedza eksperckiej kadry i partnerstwo ze światowymi liderami technologicznymi sprawiają, że firma dysponuje unikalnym na polskim rynku potencjałem. Odbiorcami spółki Qumak są przedsiębiorstwa działające m.in. w sektorach telekomunikacyjnym, bankowo-finansowym, energetycznym oraz instytucje i urzędy administracji publicznej.

Kompleksowa oferta w zakresie dedykowanych systemów informatycznych obejmuje:
  • budowę i integrację wielowarstwowych i rozproszonych systemów informatycznych w architekturze opartej na usługach (SOA)
  • systemy procesowe (BPM)
  • systemy zarządzania treścią (CMS)
  • dedykowane systemy telekomunikacyjne dla sieci mobilnej i stacjonarnej
  • systemy mapowe GIS
  • systemy monitorowania i zarządzania
  • systemy do centralnego zarządzania sieciami sklepów i obsługi sprzedaży

Portfolio projektów obejmuje kilkanaście własnych aplikacji oraz obsługę wielu aplikacji przejętych w ramach projektów dla administracji publicznej, klientów z branży telekomunikacyjnej i komercyjnej. Rozwiązania te są oferowane zarówno jako niezależne produkty, jak i elementy kompleksowych rozwiązań IT.