Backend Developer - Data Scraping & Processing

Xyologic

od 2 € netto

Opis oferty

O nas:
Xyo jest polsko-niemieckim startupem, który podjął wyzwanie zorganizowania i uporządkowania chaotycznego świata aplikacji mobilnych. Od 2010 roku tworzymy w Berlinie i Warszawie innowacyjną wyszukiwarkę aplikacji mobilnych i gier. Nasze działania wspierane są przez Signia Venture Partners Ricka Thompsona (założyciela Gameforge), Klaasa Kerstinga (CEO Flaregames) oraz Erica Wahlforssa (współzałożyciela SoundCloud). Więcej informacji o nasz możesz znaleźć na:

Stanowisko:

Tworząc naszą wyszukiwarkę aplikacji mobilnych obracamy się w kręgu "big data"'. Nasze mechanizmy wyszukiwania, tworzenia rankingu i generowania rekomendacji bazują na złożonym zestawie danych które sami zbieramy i przetwarzamy. Dostarczamy także analizy rynku aplikacji mobilnych, z czym wiąże się użycie wielu zaawansowanych modeli statystycznych. Dane są sercem naszej firmy - zbieramy je, przetwarzamy, modelujemy, indeksujemy, klasyfikujemy i klastrujemy, a wszystko to w starannie zaprojektowanych, skalowalnych środowiskach produkcyjnych.

Szukamy programisty do naszego technicznego zespołu w Warszawie, który przejmie utrzymanie i rozwój systemu odpowiedzialnego za zbieranie i przetwarzanie danych. Oznacza to dużo pracy z kodem, więc naprawdę powinieneś/powinnaś lubić programować. Wraz z dodawaniem nowych źródeł danych i tworzeniem nowych produktów weźmiesz również udział w projektowaniu i optymalizowaniu architektury systemów Xyo. Widzimy Cię jako kogoś, kto szybko zaznajomi się z całą naszą technologią zorientowaną na dane i będzie wkrótce w stanie prowadzić projekty na własną rękę.

Wymagania

Twoje obowiązki: - Bycie na bieżąco z architekturą systemów Xyo,
- Utrzymanie i rozwój naszych systemów zbierania i przetwarzania danych,
- Utrzymanie i rozwój baz danych (schematy, migracje, skalowanie),
- Tworzenie kanałów przetwarzania danych dla różnych produktów Xyo, we współpracy z menedżerem produktu i innymi programistami,
- Wdrażanie projektów badawczych jako elementów produkcyjnych systemów przetwarzania danych.

Nasze wymagania:

- 5000 godzin spędzonych na kodowaniu, z czego przynajmniej połowa przy użyciu .NET i SQL Server,
- Umiejętność projektowania oprogranowania,
- Umiejętność pisania wielowątkowego kodu z użyciem struktur danych bardziej złożonych niż listy i algorytmów o zoptymalizowanej złożoności,
- Znajomość relacyjnych baz danych (w tym użycia indeksów, blokad, wyszukiwania pełnotekstowego),
- Komunikatywny angielski (praca przez większość czasu w tym języku).

Dodatkowo mile widziane:

- Udokumentowany udział w projektach dotyczących zbierania, eksploracji lub przetwarzania znaczących ilości danych ("big data")
- Udokumentowany udział w projektach związanych z przetwarzaniem informacji tekstowej, generowaniem rekomendacji, sztuczną inteligencją
- Znajomość statystyki (modele regresyjne, estymacje, weryfikacja poprawności modeli, wnioskowanie Bayesa)

Co oferujemy:
- pełny etat z możliwością stałego zatrudnienia w niemieckiej firmie
- wynagrodzenie w wysokości min. 2.000€ (w zależności od doświadczenia)