Tagi na forum

Ten artykuł zawiera opis funkcjonalności tagów na forum.

***

Niektóre kategorie forum wymagają, aby podczas zakładania wątków przypisywać im tagi. Dzięki nim jesteśmy w stanie kategoryzować wątki. Przypisane do wątku tagi można z niego usunąć. Można również wyszukiwać wątki zawierające dany tag.

Tagi przypisane do wątku są wyświetlane na dole pierwszego posta wątku w widoku wątku, a w widokach list wątków w wierszu danego wątku. Ponadto tagi najpopularniejsze na całym forum wyświetlane są po prawej stronie list wątków i kategorii w różnych widokach forum.

Wyszukiwanie wątków z danym tagiem

Aby wyszukać wątki, do których jest przypisany dany tag, należy kliknąć ten tag (albo w widoku danego wątku, albo w widokach list wątków). Zostanie wyświetlona lista wątków, do których ten tag jest przypisany.

Moje tagi

Istnieje możliwość zdefiniowania "ulubionych" tagów, tzw. "moich tagów", w celu łatwiejszego wyszukiwania wątków nimi oznaczonych.

W celu utworzenia listy "moich tagów" należy:

 1. przejść do strony z jakimkolwiek widokiem forum ("Kategorie", "Wszystkie" i tak dalej);
 2. w sekcji "Moje tagi" (po prawej stronie) nacisnąć przycisk o etykiecie "(Brak tagów. Kliknij, aby dodać)";
 3. po pojawieniu się formularza wpisać tag lub tagi w polu tekstowym; w przypadku wielu tagów poszczególne tagi oddzielić spacją lub przecinkiem;
 4. nacisnąć przycisk o etykiecie "Zapisz".

Po utworzeniu listy "moich tagów" pojawią się one w sekcji "Moje tagi".

W celu edycji listy "moich tagów" należy:

 1. przejść do strony z jakimkolwiek widokiem forum ("Kategorie", "Wszystkie" i tak dalej);
 2. w sekcji "Moje tagi" nacisnąć przycisk z ikoną koła zębatego;
 3. po pojawieniu się formularza edytować listę tagów; w przypadku wielu tagów poszczególne tagi oddzielić spacją lub przecinkiem;
 4. nacisnąć przycisk o etykiecie "Zapisz".

W celu wyświetlenia listy wątków otagowanych danym "moim tagiem" należy nacisnąć ten tag. W widoku pojawi się nowa lista wątków.

Przypisywanie tagów do wątku

Tagi można przypisać do wątku w formularzu dodawania nowego wątku oraz w formularzu edycji danego wątku. Aby przypisać tag do nowego/danego wątku, należy go wpisać w polu tekstowym oznaczonym etykietą Tagi odpowiedniego formularza i nacisnąć ENTER lub SPACE. Jeśli podczas wpisywania tagu pod polem tekstowym pojawi się lista tagów podobnych, zamiast naciskania wspomnianych klawiszy można też wybrać na niej odpowiedni tag, klikając go. Tekst wpisanego tagu zostanie odpowiednio sformatowany.

Przypisywanie tagów ograniczone jest następującymi regułami:

 • w danym wątku wymagane jest podanie co najmniej jednego tagu,
 • do danego wątku można przypisać maksymalnie 5 tagów,
 • minimalna długość jednego tagu to 1 znak, a maksymalna – 25 znaków,
 • tagi mogą zawierać znaki a-z, 0-9, +, ., # oraz - (czyli m.in. nie mogą zawierać spacji); jeśli nazwa danej technologii zawiera spacje, można użyć znaku -, aby je zastąpić (np. bazy-danych),
 • użytkownicy mający mniej niż 2 punkty reputacji nie mogą tworzyć nowych tagów (tj. muszą wykorzystać tagi już istniejące).

Usuwanie tagów z wątku

Aby usunąć dany tag z wątku, w formularzu edycji tego wątku, w polu tekstowym oznaczonym etykietą Tagi należy kliknąć wybrany tag. Tag zostanie usunięty z listy, a co za tym idzie, nie będzie już przypisany do wątku.

Zobacz też

0 komentarzy