Ocena postów na forum

Silv

Ten artykuł zawiera opis funkcjonalności oceniania postów na forum.

***

Każdy post na forum może posiadać ocenę. Ocena jest wyrażona liczbą głosów oddanych na ten post, nazywanych także "łapkami".

Licznik pokazujący bieżącą liczbę głosów na dany post jest umieszczony z prawej strony tego posta. Pod licznikiem widać ikonkę "łapki"; jest to przycisk do oddawania oraz cofania głosów.

Oddanie głosu

Każdy użytkownik może na dany post zagłosować, klikając ikonkę "łapki" umieszczoną pod licznikiem głosów na ten post. Zwiększa to liczbę głosów na ten post o 1. Na 1 post można oddać maksymalnie 1 głos. Po zagłosowaniu ikonka "łapki" otrzymuje zielone wypełnienie.

Tak wygląda licznik "łapek" dla przykładowego posta, na który użytkownik (wyświetlający ten post) nie oddał jeszcze głosu:

<TODO: zrzut ekranu>

Tak wygląda licznik "łapek" dla przykładowego posta, na który użytkownik (wyświetlający ten post) oddał głos:

<TODO: zrzut ekranu>

Cofnięcie głosu

Użytkownik, który na dany post oddał głos, może go cofnąć, klikając ikonkę "łapki" umieszczoną pod licznikiem głosów na ten post (ikonka musi posiadać zielone wypełnienie, by było to możliwe). Zmniejsza to liczbę głosów na ten post o 1. Po cofnięciu głosu ikonka "łapki" traci zielone wypełnienie, powracając do wyglądu sprzed oddania głosu.

Ocena posta a reputacja jego autora

W przypadku postów w działach technicznych, gdy jakiś użytkownik odda na dany post swój głos, reputacja autora tego posta zwiększa się o 5 punktów. W przypadku cofnięcia głosu reputacja autora zmniejsza się o 5 punktów.

W przypadku postów w działach nietechnicznych reputacja autora nie ulega zmianie ani w przypadku oddania, ani cofnięcia głosu.

Zobacz też: informacje w sekcji "Pomoc" dot. reputacji

Ocena wątku

Jeżeli post jest pierwszym w wątku, ocena posta reprezentuje ocenę całego wątku. Licznik głosów na wątek pokazywany jest w wierszu danego wątku w widokach zbiorczych wątków; są to m.in. widoki kategorii, podkategorii oraz wszystkich postów; licznik umieszczony jest, wraz z ikonką "łapki", zaraz obok liczby wyświetleń danego wątku.

0 komentarzy