Jak mogę pomóc w rozwijaniu bazy artykułów?

Pomimo iż nasza baza zawiera już 4000 artykułów, wciąż jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Możesz przyłączyć się do nas, pomóc w rozwoju wspólnego projektu, tak aby serwis 4programmers.net (dalej w skrócie: "Serwis") stał się jeszcze bardziej pomocny oraz zawierał sprawdzone i rzetelne informacje.

Pomyślisz zapewne: po co tracić czas? Dlaczego właśnie ja mam napisać jakiś artykuł, czy opisać budowę funkcji/modułu? Dobre pytanie; w końcu nikt nie zrekompensuje Ci straconego czasu, nie dostaniesz też za to pieniędzy. Masz jednak okazję uczestniczyć w wyjątkowym projekcie, pomóc wielu osobom w rozwijaniu swoich umiejętności. Udowodnij, że w dobie wszechobecnego materializmu znajdą się ludzie, którzy są w stanie pomagać bezinteresownie. Przypomnij sobie czasy, gdy Ty zaczynałeś swoją przygodę z programowaniem. Wiesz zapewne, jak trudne są początki. Możemy to zmienić – wymaga to jednak dużych nakładów sił oraz zasobów ludzkich.

Nasze ambicje są dość duże (zobacz Cele serwisu). Chcemy stworzyć możliwie jak największe kompendium wiedzy na temat programowania. Jest to jednak dziedzina tak rozległa, iż nie sposób jest opisać wszystkiego. Znasz zapewne powiedzenie: "co jest do wszystkiego, to jest do niczego". Koncentrujemy się zatem na najpopularniejszych technologiach, językach programowania. Obecnie najaktywniej rozwijane są działy Delphi, C# oraz HTML oraz XHTML.

Odpowiedz sobie na pytania: w czym jestem dobry? Jak mógłbym przyczynić się do rozwoju strony? Być może interesujesz się tworzeniem stron http://4programmers.net/RejestracjaDelphi? Bardzo dobrze, Twoja pomoc bardzo się przyda. Zarejestruj się, aby móc edytować samodzielnie strony Serwisu. Następnie odwiedź stronę Artykuły do zrobienia. Linki oznaczone kolorem niebieskim określają artykuły, które czekają na napisanie. Po kliknięciu w taki link zostaniesz przeniesiony do strony edycyjnej, gdzie możesz napisać artykuł na wybrany temat.

Zapoznaj się z systemem pomocy a w szczególności z artykułami: Formatowanie artykułów i komentarzy oraz Ogólne zasady redagowania artykułów. Znajdują się tam wskazówki, jakimi powinieneś się kierować, aby aby Twój tekst nie odbiegał od ustalonych standardów.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć owocnej pracy i radości, oraz satysfakcji ze współpracy z nami.

Zobacz też


Pomóż nam dopracować już istniejące hasła, tak aby serwis 4programmers.net (dalej w skrócie: "Serwis") stał się jeszcze bardziej wartościowym i wiarygodnym źródłem informacji. Jeżeli czytając jakiś [artykuł](https://4programmers.net/Pomoc/Artyku%C5%82y/Przegl%C4%85danie_kompendium) zauważysz błąd – czy to ortograficzny, merytoryczny czy zwykłe przekłamanie – nie zastanawiaj się! Kliknij zakładkę "Edycja" i popraw go. Jeżeli nie jesteś pewien, czy wprowadzić daną poprawkę, dodaj komentarz i opisz swoje sugestie. Jeżeli autor lub ktokolwiek inny uzna Twoje propozycje za godne uwagi, zmodyfikuje tekst według Twoich wskazówek. 

Nie bój się, że coś popsujesz – wprowadzoną zmianę zawsze można cofnąć! 

## Przydatne linki

* [[Pomoc/Jak zacząć]]
* [[Pomoc/Artykuły/Formatowanie_tekstu]]
* [[Pomoc/Artykuły/Zasady_redagowania_artykułów]]
* [[Pomoc/Przenoszenie stron]]
* [[Pomoc/Usuwanie stron]]
* [[Pomoc/Artykuły/Jak_możesz_pomóc]]
* [[Pomoc/Podgląd]]

1 komentarz

hej dajcie, zeby mozna bylo filmiki jakies wysylac do artykolow! bo by sie przydal jako pomoc do napisania takiego silnika fizycznego :S