Pierwsza edycja Code Europe

Adam Boduch

Grudniowe święto programistów. Pierwsza edycja Code Europe już za tydzień

Podczas największej konferencji programistycznej w Polsce o Java, HoloLens, czy Security opowiedzą światowi liderzy branży IT. Oprócz prelekcji każdy uczestnik będzie miał szansę przetestować innowacyjne urządzenia i osobiście porozmawiać z ekspertami tworzącymi nowe technologie.

Pierwsza edycja Code Europe, największej konferencji programistycznej w Polsce, skupi 10 tysięcy uczestników. Wezmą oni udział w 100 warsztatach i prelekcjach 70 światowej sławy prelegentów. Są wśród nich: Douglas Crockford, Fahim Kawsar, czy Josh Sawyer. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się już za tydzień w Krakowie i Warszawie?

  • Polska jest znana z kształcenia bardzo utalentowanych profesjonalistów z dziedziny technologii. Konferencje programistyczne są świetną okazją, by móc bezpośrednio spotkać się z młodymi, bystrymi umysłami, które będą kształtować przyszłość branży IT. Nie mogłem stracić szansy, by wymienić się z nimi swoimi pomysłami - mówi Allen O’Neill, Consulting Engineer w IdeaShelf i członek Brytyjskiego Towarzystwa Komputerowego, który podczas Code Europe opowie m.in. o tym, jak zbudować własnego robota.

Po pierwsze merytoryka

Organizatorzy Code Europe zadbali o to, by agenda była jak najlepiej dopasowana do umiejętności i preferencji tematycznych uczestników. To dlatego wykłady i warsztaty poruszają tematykę aż 30 technologii. Jest wśród nich Java. Według rankingu HackerRank Polacy najlepiej na świecie radzą sobie z programowaniem właśnie w tym języku. O tym, jak tworzyć duże, konkurencyjne serwisy i aplikacje przy pomocy Javy podczas swojej prelekcji “Spotify - music streaming at scale” opowie Niklas Gustavvson. Główny inżynier Spotify, odpowiedzialny za odtwarzanie audio oraz dostarczanie treści, poda setki składowych Backendu, które tworzą obecnie najpopularniejszy muzyczny serwis. O funkcjach najnowszej Javy 8 opowiedzą także Sven Ruppert i Kuba Marchwicki.

Rok 2016 już okrzyknięto najbardziej niebezpiecznym w historii cyberprzestrzeni, dlatego tematyka Security jest coraz częściej poruszanym tematem konferencji programistycznych. Podczas Code Europe Zakaria Rachid, Security Consultant w Sogeti ESEC, opowie o niebezpieczeństwie ekranów dotykowych. Poprowadzi również prelekcję “The Zed Attack Proxy”, poświęcony najaktywniejszemu źródłu aplikacji narzędzi bezpieczeństwa. Walczy on z męczącymi reklamami, które często pozyskują poufne dane i infekują nasze komputery.

Branża IT produkuje coraz więcej urządzeń, które wprowadzają nas w świat technologicznej rewolucji. Jednym z nich są Microsoft HoloLens - precyzyjne holograficzne gogle, które pozwalają na przeniesienie się do mieszanej rzeczywistości. O tym, jak wygląda proces kodowania hologramów dla urządzenia, podczas swojej prelekcji opowie sam współtwórca Lars Klint.

Pełną listę prelegentów i ich wystąpień można znaleźć pod adresem: https://www.codeeurope.pl/pl/prelegenci.

Skonsultuj swoje rozwiązania IT z fachowcami

Code Europe to nie tylko największa konferencja w Polsce, ale także platforma wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w wykładach i warsztatach specjalistów, postawić na networking, ale także poszukać nowych wyzwań zawodowych. Informacje o perspektywach pracy i możliwościach rozwoju przekażą im specjaliści największych firm IT, obecni na Code Europe, m.in. Microsoft, KMD Poland, Nokia czy Ericsson. Uczestnicy sprawdzą się też w dodatkowych konkursach. Organizator konferencji - Grupa Absolvent.pl - w swojej strefie nagrodzi gadżetami programistów, którzy najszybciej zaprogramują robota LEGO MindStorm. Szczegóły już niedługo na www.codeeurope.pl i www.facebook.pl/codeeurope.

W przerwach pomiędzy prelekcjami, będzie można przetestować technologiczne gadżety: precyzyjny robot Yumi od ABB, sterowany na dotyk BMW seria 7 od Delphi, czy drony PwC. Na stoisku CI Games zainteresowani tematyką gier video przetestują najnowszą wersję gry Sniper: Ghost Warrior 3. Dla tych, którzy sami tworzą rozwiązania technologiczne i chcą podzielić się nimi z fachowcami, przygotowano Strefę Eksperta. By wziąć udział w bezpłatnych, 15-minutowych konsultacjach wystarczy pobrać bilet na: www.codeeurope.pl i wysłać zapytanie w formularzu dostępnym już od jutra na stronie konferencji.

Organizator Code Europe - Grupa Absolvent.pl, ma już 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu wydarzeń dedykowanych osobom stawiającym na rozwój kariery. Na każdą edycję największego z nich - Absolvent Talent Days (www.talentdays.pl), rejestruje się 55 tysięcy studentów i absolwentów. To dlatego, że oprócz promowania ofert pracy, poprzez debaty i szkolenia dba o edukację uczestników.

Mecenasi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń
Partner Merytoryczny: ABSL
Partnerzy medialni: Inn:Poland, Komputer Świat, antyweb.pl, Gadżetomania, PC Format

Bilety do pobrania na: www.codeeurope.pl
Ogranizator Code Europe: portal www.absolvent.pl
Kontakt dla mediów:

Katarzyna Kamińska
e-mail: [email protected]
telefon: 794 002 199

2 komentarzy

Artykuł nie jest sponsorowany. Po prostu 4programmers.net objęło wydarzenie patronatem i tyle.

Był ktoś?
Ja byłem to się wypowiem. Merytorycznie słabiutko porównując inne imprezy tego typu. Dla kogoś kto pojawił się pierwszy raz na takiej imprezie mogło się wydawać, że jest nawet spoko ale co dalej? Brak czołowych pracodawców, Oferta mało ciekawa, mało ludzi. Ogólnie troche przerost formy nad treścią.
Artykuł chyba sponsorowany ech.