Mendoza
2020-03-23 21:49

Cześć 👋

Już 31 marca organizuję spotkanie #Xamarin Warsaw Mobile Developers - tym razem online! Startujemy o 18:00 🚀

Bedą dwie ciekawe prezentacje po angielsku:

1️⃣ UI Adventure with Xamarin Forms | Bohdan Benetskyi
We will start our adventure from the Bad and Good UI, learn basics of Material Designs & Animations in Xamarin. We will come through nice, simple and easy to re-use examples that could be used in 90% of your apps.

2️⃣ The recipe for Cake and Xamarin | Damian Antonowicz
Creating cross-platform scripts in C#? It's easy with Cake! I will show how to create your first Cake script for building Xamarin apps. Tasty!

Rejestracja i szczegóły: https://www.meetup.com/Xamari[...]leDevelopers/events/269591037

Mendoza
2019-11-14 16:14

💥 Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy #Xamarin Warsaw Mobile Developers! Już 3 grudnia będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej o tworzeniu aplikacji na urządzenia działające pod kontrolą systemu Tizen, a to wszystko oczywiście przy pomocy Xamarina.

🗓 Lista poruszanych tematów wygląda interesująco:

1️⃣ Introduction to Tizen | Seoghyun Kang (Shawn)
[ENG 🇬🇧]

What Tizen is and Tizen .Net with Xamarin? Lecture will introduce Tizen features and diverse Tizen profiles including Wearable, TV, and IoT. We will share various tips for developing Tizen .Net app with Xamarin.

2️⃣ Live Coding: Wearable App Development | Boyeon Son (Christina)
[ENG 🇬🇧]

Live coding presentation on developing a Heart Rate Monitor app for Galaxy Active II using Tizen .Net with Xamarin. You will be surprised to see how easy it is!

3️⃣ Mobile to Wearable communication protocol – SAP | Piotr Szydełko
[POL 🇵🇱]

Samsung Accessory Protocol (SAP) allows you to exchange data between accessory devices (a watch) and smartphone. In this session we will show how to use SAP API to extend an Android application with a companion application. This way the user can control selected aspects of the mobile application from the watch.

4️⃣ Xamarin application development on Samsung TV | Jakub Sobczuk
[POL 🇵🇱]

On the lecture we will present TV oriented features of Tizen .Net API. Next, demonstrate how to build Xamarin.Forms application for Samsung TV devices and how to configure environment in order to deploy application on Samsung TV.

Szczegóły i rejestracja ➡️ https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/266447376/ ⬅️

Do zobaczenia 👋

pavarotti

Czyli rejestracja jest tego samego dnia o 18:30? I wejście jest darmowe czy jest jakiś koszt (tego też nie wyłapałem na stronie)?

Mendoza

Spotkanie jest całkowicie darmowe, a rejestrować można się już teraz :) Samo spotkanie rusza o 18:00, a od 17:30 można się na spokojnie pojawić na miejscu

Mendoza
2019-10-21 22:43

Cześć,

💥 Zapraszamy na kolejne spotkanie #Xamarin Warsaw Mobile Developers już 6 listopada! Zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z tworzeniem aplikacji mobilnych w Xamarinie jak i bardziej zaawansowane znajdą coś dla siebie.

➡️ Rejestracja: https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/265751428/ ⬅️

1️⃣ Sam będę miał przyjemność wystąpić z tematem "Jak zacząć tworzyć mobilne aplikacje w Xamarinie?":

Znasz już C# i .NET? Chciałbyś dowiedzieć się jak tworzyć mobilne aplikacje cross-platform? Podczas mojej prezentacji, zobaczysz jak możesz do tego wykorzystać Xamarina i współdzielić nawet do 90% kodu pomiędzy iOS oraz Androidem. Pokażę Ci jak w 2019 roku wygląda tworzenie mobilnych aplikacji w Xamarinie oraz odpowiem na wszystkie nurtujące pytania.

2️⃣ Natomiast, Bohdan Benetskiy opowie o interesującym temacie jakim jest "How to cook your app with LESS":

Tips & tricks for using CSS powered by Less in your Xamarin.Forms app and don't shoot yourself.

Mendoza
2019-06-24 20:08

Już w ten czwartek widzimy się ponownie na spotkaniu #Xamarin Warsaw Mobile Developers 💪

Swoją wiedzą dzielić będą się Maciej Gos i Łukasz Ławicki.

➡️ Maciej przygotował temat: Onstage case study, czyli Cordova vs Xamarin

➡️ Z kolei Łukasz będzie opowiadać o: Narzędzia i biblioteki przydatne w codziennej pracy z Xamarin

❗️ Dodatkowo mamy do rozlosowania 5 biletów na zbliżającą się konferencję Xamarin Developer Summit w Houston w dniach 11-12 lipca (https://xamarindevelopersummit.com/).

Zapraszamy do rejestracji: https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/262182938/ i do zobaczenia 👋

Karolkens

Myślałem że już wszyscy piszą w Kotlinie. :D

Mendoza
2019-06-19 00:39

Do grona prelegentów na nadchodzącym spotkaniu #Xamarin Warsaw Mobile Developers dołącza Łukasz Ławicki, który przedstawi interesujący temat "Narzędzia i biblioteki przydatne w codziennej pracy z Xamarin":

Myślę, że Ty i ja mamy coś wspólnego - obstawiam, że oboje lubimy sobie ułatwiać życie. Jak ułatwić sobie życie podczas codziennej pracy z Xamarinem? Czy da się? 🤔 Podczas swojej prezentacji pokażę Ci mój codzienny stack. Pokaże Ci stack, który zdecydowanie uprzyjemniania mój (czasem burzliwy) związek z Xamarinem 👨‍💻

🗓 Kiedy: czwartek 27 czerwca
📍 Gdzie: Kantar Polska, Plac Konesera 9

Dodatkowo mamy do rozlosowania 5 biletów na zbliżającą się konferencję Xamarin Developer Summit w Houston w dniach 11-12 lipca (https://xamarindevelopersummit.com/).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem aplikacji mobilnych w #Xamarin 👋

➡️ Rejestracja na spotkanie: https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/262182938/

Mendoza
2019-04-09 11:37

Napisałem posta o mitach #MVVM podczas tworzenia aplikacji #XAML 👉 https://programistologia.pl/2[...]vm-myths-in-xaml-development/

Co sądzicie? Zgadzacie się? 🤔

#WPF #UWP #Xamarin #XamarinForms

Michał Kuliński

@Mendoza: w ViewModelu mam model tego co chce widzieć na ekranie. Caliburn.micro dla XAMLa, ewentualnie knockout.js dla HTMLa. No i tworzę i testuję te obiekty nie patrząc na widok. Potem dzięki binderom z frameworków podłączam elementy z widoku do ViewModelu i po drobnych poprawkach działa.

Michał Kuliński

Widok zmienia się raz na parę lat jak wchodzi nowa prezentacja konsola, okienka, HTML, SilverLight, Android... Nie musisz przepisywać wszystkiego od nowa.

Mendoza
2019-03-07 09:15

First session at next meeting of #Xamarin #Warsaw #Mobile #Developers will be delivered by Mark Radacz. Mark will talk about "Xamarin MVVM + Blockchain":

Introduction to understanding Blockchain technology
Introduction to Azure Blockchain Workbench
Build mobile wallet for Cryptocurrency like Bitcoin using Xamarin Forms + MVVM
How Wallet Transaction Works
How "Blockchain Client" for users to generate wallets and send coins
Why Cryptocurrency is the Future?

Mark Radacz
#HusbandFatherLife-L­­­ongMateGeekSpeaker­.­. Sr Mobile Architect at Mobile RAD Solutions­­, 26+ years hands-on experience in object oriented software analysis, design and development, Microsoft MVP, Xamarin MVP, X-platform mobile architect-consultant, Certified Xamarin Mobile Developer, founder of www.MDUGJax.com, www.NFLXUG.com and www.NFLBA.io

Join us at 14th of March. Registration for event 👉https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/259484476/

Mendoza
2019-03-06 09:26

#Xamarin Warsaw Mobile Developers will meet again at 14th of March. This meeting will be little different - it will be in english.

Matthew Robbins will join us online and present session "Introduction to MFractor for Visual Studio Mac":

MFractor is a powerful Visual Studio for Mac extension that streamlines the development of your Xamarin applications.

In this session, Matthew Robbins, founder of MFractor, will be running through the handiest features of MFractor and how they can be applied to save you time and effort while building your mobile apps.

Matthew Robbins is a Microsoft MVP and the founder of www.mfractor.com, incredible tools for Visual Studio for Mac.

Registration for event 👉 https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/259484476/

Mendoza
2019-01-14 17:40

📣 Grupa Xamarin Warsaw Mobile Developers zaprasza na 13 spotkanie w środę 30 stycznia. Tym razem przenosimy się na drugi brzeg Wisły i spotykamy się w Startberry. Przygotowaliśmy dla Was dwie prezentacje:

Multijęzykowa aplikacja multiplatformowa - porady i sztuczki dla Xamarin Native | Piotr Andrzejewski

Xamarin + Azure + IoT = System czasu rzeczywistego w pigułce | Piotr Czech

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką tworzenia mobilnych aplikacji w #Xamarin! Rejestracja na spotkanie ➡️ https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/257583623/ ⬅️

Mendoza
2019-01-03 23:20

Dzisiaj pora na kolejnego posta z serii "What bothers #Xamarin developers?", w której programiści Xamarina opowiadają o swoich doświadczeniach z tą technologią. W serii tej skupiamy się na obszarach, które mogą sprawić, że #Xamarin będzie jeszcze lepszy 💪

Maciek Sznurowski dzieli się swoimi doświadczeniami - szczególnie cenne są porady odnośnie przyspieszenia ładowania aplikacji Xamarin.Forms na Androidzie. Zapraszam do czytania i komentowania 👇

https://programistologia.pl/2[...]rs-xamarin-developers-part-3/