Burdzi0
2018-07-16 12:07

Windows 7 postawiony na wirtualce bo zostałem poproszony o ogarnięcie pewnej zabawy z certyfikatem.
Postawiłem sobie wirtualkę, muszę korzystać z Internet Explorera (powiedzmy, że taki wymóg zadania).
Wchodzę na stronę Microsoftu, żeby pobrać nowszą wersję, a ta mi mówi, że najpierw muszę... zaktualizować przeglądarkę, bo mam za starą wersję xD
Kiedy próbuję pobrać pewną wersję z poziomu Win 8.1 (na którym stoi wirtualka) dostaję odpowiedź, że mój system nie jest kompatybilny z jakąśtam wersją. Dopiero wpisanie, że chcę wersję na 7 rozwiązuje sprawę.
Człowieku, który to pisał, jeśli to czytasz, to życzę Ci plagi szarańczy na Twoim trawniku, codziennych korków w drodze do pracy i aktualizacji windowsa w najmniej odpowiednim momencie (za aktualizacje możesz podziękować znajomym z pracy)
#microsoft #wtf

Burdzi0

@mr_jaro: Tylko, że przekierowanie było blokowane! xd Inaczej nie byłoby najmniejszego problemu

cerrato

@mr_jaro Będę miał taką wersję przeglądarki, jaka była dostarczana na płycie z daną wersją Linuksa. Nie wiem, jaka to będzie wersja - tak samo, jak ktoś instalujący "czystego" windowsa nie musi wiedzieć, jaki IE tam siedzi. Po prostu - instaluje coś i widzi (albo i nie) problem z działaniem przeglądarki. Oczywiście - napiszę, jaka wersja była w obrazie instalacyjnym

Artur Protasewicz
2018-03-10 14:51

W minionym tygodniu pracowałem prawie wyłącznie w t-sql i dzisiaj od rana też.
Przyszła pora obiadu. Był domowy gyros.
Po obiedzie zrobiłem sobie kawę.
Przed pierwszym łykiem trochę się zamyśliłem i...

SELECT Kurczak, Pieczarki, Curry, SosCzosnkowy

#wtf

Pitrek1991

@artur52: C ? :D 85C MINIMUM :D lub 80D :P

Marcin.Miga

Oj, tam. Ja piszę tyle selectów, że bardzo często w adres przeglądarki z przyzwyczajenia walne :)

Shalom
2018-01-16 17:11

Z cyklu "co kraj to obyczaj"
Rekrutowałem się niedawno do pewnej szwajcarskiej firmy (przypadkiem, ot jakiś rekruter mnie dręczył). Jedyna techniczna część całego procesu rekrutacji to było zrobienie kilku bardzo prostych zadań a'la codility (serio prostych, jedno to był w ogóle klasyczny foo-bar...). Cała reszta to było lanie wody o dupie marynie. Firma generalnie zrobiła na mnie słabe wrażenie, raz bo moim zdaniem w ogóle nie weryfikowali technicznych skilli (czyli szansa na idiotów w pracy wysoka), a dwa bo powiedzieli że mają dress code i że cisną ostro overtime i generalnie "siedzisz w biurze dopóki jest robota". I to wszystko za raczej przeciętne szwajcarskie wynagrodzenie.

Dostałem dziś feedback że niestety nie są zainteresowani, bo w trakcie jednego ze Skype interview... nie miałem na sobie garnituru i krawata :D I to nawet nie tak że siedziałem nago albo w różowym dresie - generalnie chodzę w koszulach na co dzień i w tym przypadku też miałem na sobie jakąś koszulę. No ale bez krawata i marynarki...

#intervew #wtf #dresscodeseriousbusiness

Julian_

@jarekr000000: serio, daruj sobie takie satanistyczne żarty

Shalom

@jarekr000000: w sensie po ciszy z mojej strony? Nic z tych rzeczy ;) Powód ciszy jest dużo bardziej trywialny -> https://www.gettyimages.ie/ev[...]he-seccon-picture-id919729018 ;)

Laran
2017-12-27 18:33

Bezpieczne hasło? Minimum 16 znaków, duże i małe litery, znaki specjalne, liczby, numer buta, rymowanka albo... https://github.com/danielmiessler/SecLists/pull/155

#humor #wtf

vpiotr

@karsa: zamiast wszelkiego rodzaju generatorów (które mogą być monitorowane) polecam np. urandom:
https://www.howtogeek.com/how[...]ssword-from-the-command-line/

karsa

Ale to nie generator to trolling ;)

karolinaa
2017-07-11 13:39

Donald Trump o o roli ojca w rodzinie: Ja dostarczę funduszy, ona zajmie się dziećmi. Nie będę przecież z nimi łaził po Central Parku.
Donald Trump w 2006: Gdyby Ivanka nie była moją córką, chętnie bym się z nią przespał.
Donald Trump o przypadkach gwałtów w armii amerykańskiej: Co ci geniusze sobie myśleli, wpuszczając tam kobiety?
Donald Trump gdy w wieku 58 lat żenił się z młodszą o 24 lata Melanią Knauss: Jeśli musisz używać viagry, to znaczy, że to nie ta kobieta.
Donald Trump w 1997: Wszystkie kobiety wychodzą za mąż dla pieniędzy.

I to on jest Prezydentem najpotężniejszego kraju na tej planecie. To jego wybrało miliony amerykanów. #wtf

filemonczyk

kiedys myslalem ze ludzie wyksztalceni sa raczej odporni na propagande, mialem krag znajomych na studiach gdzie raczej smialismy sie z tego taniego gowna zapodawanego w mediach glownego nurtu, czy to polskich czy zagranicznych. Jednak to jak ludzie sa niezdolni do samodzielnego składania faktow w calosc jest przerazajace, a wlasciwie przygnebiajace.

somekind

To Trump został już prezydentem Chin?

Shalom
2017-04-25 09:27

Ciekawostka na temat SQLite. Co się stanie jeśli do kolumny Integer wstawimy coś większego od maxinta? Błąd? Wyjątek? Doda się maxint? Doda się null? Nic z tych rzeczy!
Nastąpi konwersja na typ real o_O
Dodatkowo select x+1 dla x będącego maxint zwróci nam ujemny wynik ze wzgledu na overflow.

http://jakegoulding.com/blog/2011/02/06/sqlite-64-bit-integers/

#sqlite #wtf #sql #overflow

Marcin.Miga

A co zrobi MySQL w domyślnej konfiguracji w takiej samej sytuacji? Walnie "WARNING" i wstawi maxint...

Adam Boduch
2017-04-11 11:41

Zastanawiałem się czy uczyć się Angulara 1 czy Angulara 2. Tymczasem wyszedł już Angular 4, Zatem moje pytanie: uczyć się Angulara 4, czy czekać na Angulara 5? ;)

#wtf #angular

P.S. Podobno czwórka jest kompatybilna z dwójką ;)

grzesiek51114

@Adam Boduch: skontaktuj się z devami i poproś o wszystkie materiały do Angulara 6. Tego się ucz, a jak już wejdzie szóstka to przez dwa tygodnie będziesz mógł powiedzieć, że oszukałeś system. Później sytuacja wróci do normy, bo wejdzie siódemka...

Artur Protasewicz
2016-10-26 10:25

#csharp #wtf

Jak chcesz rozruszać mózg, to mózg ci pomoże.

Zachciało mi się zmieniać cudzysłowy na apostrofy...

Stack<int> stk = new Stack<int>();
string expr = "(x + y + (z % 5))";
string x = "";
//...
//działa
foreach (int i in stk)
{
  x += "{" + i + '|' + expr[i] + '}';
}
//...
//nie działa
foreach (int i in stk)
{
  x += '{' + i + '|' + expr[i] + '}';
}
Artur Protasewicz

@fasadin: Prawdę mówiąc LINQ mnie korci od dawna, że tak jako zupełny lamer powiem, że na pierwszy rzut oka ma coś z SQL postawionego do góry nogami, a to już nie jest mi obce. Byłem po lekturze zapisu tego, jak wyrażenie lambda w kolejnych etapach wygląda w LINQ (przepraszam ale link mi gdzieś wcieło - to było z MSDN) - zachęcające w sumie. I zachciało mi się upiększać kod. StringBuilder... itp. mam mnóstwo zaległości. 8 lat pracy w firmie niekomputerowej zrobiło swoje, choć to był bardzo wartościowy okres. Jest jedno ale - mam stabilizację i c# robię praktycznie tylko dla przyjemności. Nie wiem czy chciałbym znowu robić tylko soft zawodowo.

fasadin

@Artur Protasewicz: linq nie musisz robic ze skladnia sql mozesz po prostu uzywac extension method. Wywolujesz ja jedna po sobie

Burdzi0
2016-10-25 18:20

Odpalam sobie VLC, jakiś utwór, którego dawno nie słyszałem. Wszystko fajnie pięknie, utwór się kończy (jak widać niesamowicie długi to on nie jest) i w głośnikach, podłączonej do laptopa wieży, słyszę... dziwny dźwięk, jakby kliknięcie.
Otwieram ponownie VLC i robię naprawdę duże oczy O.O

VLC odtworzył mi... plik exe
Mój własny program wydał kliknięcie.
Spróbowałem odtworzyć jeszcze raz - możliwe, że się przesłyszałem. Tym razem cisza, co nie zmienia faktu, że ciągle odtwarza pierwsze 3 sekundy (z pokazanych na screenie 35).

Zacząłem się zastanawiać czy w tym programie jest cokolwiek, co mógłby odtworzyć. Przypominamy sobie skład: JavaSE + JDBC (MySQL) + JavaFX (Scene Builder) + Launch4J (do spakowania). Zaraz JavaFX... dźwięk kliknięcia. Mam tabelę oraz menu. Czy to może być defaultowy dźwięk kliknięcia w JavaFX?
Nie wiem, ale zastanawiać się będę przez długi czas :P

#wtf