Visual Code
2018-03-12 23:36

CodeRush to narzędzie, które nie tylko pomaga debugować kod, ale posiada dużo przydatnych funkcji przyspieszające pisanie kodu. Więcej Cena 50$ #csharp #visualstudio

tamtamtu

Nie przyspiesza (prace przyspiesza mi odciecie neta :)) - informacje ze szybciej sie programuje bo zna sie jakis skrot czy cos takiego traktuje jak wymyslanie hasel reklamowych na sile. Z obsluga vim'a w VS mi sie po prostu znacznie przyjemniej pracuje. Myszki praktycznie nie ruszam. Nawigacja bajka. Macra sa swietne (choc tu juz sama . mi wystarczyla). Tabulacja tez dziala. No i wiele innych rzeczy z czego pewnie wiekszosci nie znam :)

Afish

O, wreszcie pokazywanie wartości jak w IntelliJ.

Maciej Cąderek
2017-11-15 22:29

Z cyklu: "Wojny edytorów"


GitHub wypuścił dziś oficjalny plugin do swojego edytora - Teletype for Atom -> https://teletype.atom.io/

W skrócie - umożliwia on kolaborację nad kodem z poziomu edytora. O ile jednoczesna praca dwóch osób nad jednym plikiem (czy nawet na jednym branchu) jest imho bzdurą totalną, to jest to świetny patent na zdalny pair programmming (w końcu nie ma to jak patrzeć na kod w swoim ulubionym setupie edytora, o przewadze nad streamingiem obrazu nie wspominając).

Fajno, szkoda, że nie używam Atoma - eh, gdyby tak VS Code miało coś podobnego, no i przydałaby się jeszcze opcja wspólnego debuggowania...

Na odpowiedź M$ długo nie trzeba było czekać -> https://code.visualstudio.com/blogs/2017/11/15/live-share

Tak oto mamy zapowiedź możliwości wspólnego edytowania i debuggowania kodu zarówno w "małym" jak i "dużym" Visual Studio :D

PS
Gdyby tylko jeszcze twórcy edytorów się dogadali i wypracowali wspólny protokół komunikacji - pomarzyć zawsze można ;)

#atom #vscode #visualstudio #pairprogramming #editorwars

vpiotr

Prawdziwi programiści używają vima.

spartanPAGE

i hakują emacsem przez sendmail.

MarekR22
2016-11-17 12:45
grzesiek51114

@somekind: wzięli i zepsuli ale i tak stabilniej działa niż Linux :) BSD to jednak system jako całość, a nie zlepek GNU programów posklejanych żeby tylko działało plus, cytując zielonego klasyka: "Najlepsze jądro na świecie.".

somekind

@grzesiek51114: Nie no, ja wiem co to BSD. ;) Tylko BSD w opakowaniu Apple to tak samo jak np. dyski WD w opakowaniu Apple. Niby to samo, co mają wszyscy, a jednak płonie po uruchomieniu. ;)

Varran
2013-09-29 12:56

#dotnet #VisualStudio

Rozwiązanie problemu w VisualStudio 2010 Express gdy nie da sie dodać połączenia z bazą danych MSSQL Server zainstalowanego na tej samej maszynie.
Problem objawia się tym że z VisualStudio2010 Express w Wizard'zie dodania nowego polaczenia jako DataSource są widoczne tylko:

  • Microsoft Access database file
  • Microsoft ODBC Data Source
  • Microsoft SQL Server Database File

rozwiązanie:
http://stackoverflow.com/ques[...]c-sharp-to-sql-server-express