Marcin Stanek
2020-03-26 06:52

Cypress i wizualna regresja w testach funkcjonalnych. Opisałem to doskonałe połączenie w dzisiejszym poście. Pokazuję jak zaimplementować ten typ testów przy pomocy darmowego narzędzia cypress-image-snapshot.

https://marcinstanek.pl/cypress-7.html

#testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie #programista15k #selenium #cypress #automatyzacja

Marcin Stanek

Ooo. No są właśnie na tych screenach wyniki jakie produkuje narzędzie ale widocznie dobilem do limitu dobowego w Firebase. :D Jutro screny się wyświetla. ;)

WeiXiao

to może imgur.com :D

Marcin Stanek
2020-03-19 14:23

https://marcinstanek.pl/playwright-1.html

Long story short, Playwright. Niedawno Microsoft ogłosił, że pracuję nad nowym narzędziem, którego będziemy mogli użyć między innymi do automatyzacji testów e2e. Pracują nad nim osoby odpowiedzialne za narzędzie Puppeter. Brzmi obiecująco? Super, nie jest to jeszcze gotowe w wersji 1.0 także zmiany będą na pewno - postanowiłem jednak sprawdzić jak działa, napisałem pierwsze testy, a wrażenia znajdziesz na moim blogu.

#testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie #programista15k #selenium #cypress #automatyzacja

Marcin Stanek

Ciężko mi jednogłośnie odpowiedzieć po paru linijkach kodu. Niemniej, z Selenium mam dużo doświadczenia i jestem pewny że w conajmniej dwóch miejscach trzebaby było dodać wait na własną rękę. Tutaj otrzymujesz to out of the box. Co do niezawodności, testy były spójne nie było random faili podczas developmentu - trzeba jednak pamiętać że w dalszym ciągu to najprostsze testy. Moim zdaniem warto zrobić Proof of Concept jeżeli narzędzie spełnia Twoje wymagania.

rafal__

"Niedawno Microsoft ogłosił, że pracuję nad nowym narzędziem" - wow, gratuluję, nie wiedziałem, że Microsoft ogłasza nad czym pracujesz. // sorry, musiałem. #grammarnazi. Wiem, że pewnie automatyczna korekta, ale ostatnio to powszechny błąd, wszędzie widoczny ;)