DevEnv
2018-10-19 07:58

Vendor lock-in – Historia pewnych map

Największą naukę wynosimy z popełnionych błędów. To właśnie takie sytuacje mogą w zupełności zmienić postrzeganie wykonywanej przez nas pracy, nauczyć nas czegoś o czym wcześniej nie mieliśmy nawet pojęcia lub lekceważyliśmy konsekwencje.
W tym artykule przytoczę jeden z fuckupów do których, dołożyłem swoje pięć groszy.

#devenv #technicalblog #blog

czysteskarpety

Problem klienta nie zawsze jest problemem firmy produkującej soft, stąd np. "autorskie frameworki" potem tylko kosisz hajs na serwisie, bo nikt tego nie potrafi ogarnąć, a zmiana zbyt czasochłonna/kosztowna ;)

furious programming

ekhm, przecinek w cytacie powinien być przed do których, a nie po. ;)

Future Processing
2018-10-12 11:45

Jeżeli tworzysz nową stronę w popularnym ASP.NET MVC, prędzej czy później będziesz potrzebować asynchronicznego kodu. Oczywistym wyborem jest (a może był?) jQuery. I tu pojawia się problem. Mimo że jQuery jest obszerną biblioteką, nawet najbardziej podstawowe elementy wymagają sporej dawki kodzenia.

"Nasz zespół potrzebował łatwego w użyciu i dobrze udokumentowanego rozwiązania zastępującego jQuery. W końcu, zdecydowaliśmy się na AngularJS, któremu jednak bliżej do podejścia SAP, podczas gdy MVC to zdecydowanie MPA".

Co było dalej i jak udało nam się rozwiązać ten problem? Zajrzyj na nasz #TechnicalBlog ->https://www.future-processing[...]e-application-with-angularjs/

WeiXiao

@jarekr000000: obstawiałem, że byłeś jakoś związany z FP.

Visual Code

@Future Processing: AngularJs, a nie Angular?
Dlaczego używacie ASP.Net MVC, a nie .Net Core?
W ogóle trochę czasu minęło od kiedy zajmowałem się asp.net i teraz programowanie stron internetowych trochę mnie zaczyna nudzić. Jak wrócę do .net to wolałbym pójść w architekturę i łączyć to z systemami automatyki, żeby mieć do tego większą pasję i nie zanudzić się na śmierć. :)

DevEnv
2018-09-25 23:44

Udostępnianie interfejsów programistycznych w formie WebAPI stało się pewnym standardem. Integrujemy ze sobą różne systemy – komunikując je w celu wymiany wymaganych danych. Popularne serwisy udostępniają swoje dane, by programiści mogli wykorzystać potencjał zagregowanych danych.

Jak natomiast podejść do projektowania API, które będzie dostępne dla konsumentów? Na co zwracać uwagę?

#podcast #devcast #devenv #technicalblog #blog

cerrato

To też brzmi ciekawie :)

Future Processing
2018-09-19 09:01

Dziś na naszym #TechnicalBlog prezentujemy nagranie z wystąpienia Jakuba Nabrdalika – gościa specjalnego 28. Spotkania Silesia JUG, które odbyło się w naszej siedzibie.

W wystąpieniu pt. “Keep it clean: hexagonal architecture in practice” Kuba przedstawił architekturę systemu umożliwiającą izolację domeny biznesowej od infrastruktury, poprzez układ pakietów, rozkład odpowiedzialności klas oraz modułów na poziomie konkretnego mikroserwisu. Zaprezentował również bardzo ciekawe i efektywne podejście do testowania czystej logiki aplikacji, bez zanieczyszczenia infrastrukturą. Pokazane zostały przykłady z życia realnego projektu w Javie oraz Groovym.

Zapraszamy do oglądania: https://www.future-processing[...]-in-practice-video-in-polish/

DevEnv
2018-09-04 17:08

Jak pracować z hasłami?

W dzisiejszych czasach każdy z nas korzysta z dziesiątek serwisów i aplikacji. Wiele z nich wymusza na nowym użytkowniku założenie własnego konta, dzięki któremu będzie miał on dostęp do różnych niezbędnych funkcjonalności. To zaś bardzo często wiąże się z wymyśleniem i zapamiętaniem kolejnego hasła. Zastanawiałeś się, drogi czytelniku, ile różnego rodzaju kont i profili założyłeś w trakcie swojej przygody z internetem? Ile haseł musiałeś stworzyć i zapamiętać? Zgaduję, że kilkadziesiąt lub może nawet kilkaset.

#devenv #technicalblog #security #blog

UncleBob

Miliony serwisów. Miliony haseł... Otchłań, przepaść, czarna dziura.

Spine

tl;dr

Na pierdoły najlepiej się logować facebookiem. A poważnych rzeczy (banki, hosting itp.) chyba nie ma aż tak dużo?

Future Processing
2018-08-24 09:27

Co słychać w świecie technologii? Zapraszamy na naszego #TechnicalBlog, gdzie czeka na Was świeżutki artykuł. O czym będzie?

Cypress.io to nowy framework JS wykorzystywany do tworzenia testów E2E w aplikacjach webowych. Nasz specjalista, Piotr, prezentuje najważniejsze zalety narzędzia, dzięki którym Cypress.io może być wykorzystywany jako alternatywa dla Selenium.

Zapraszamy do lektury -> https://www.future-processing[...]were-not-stuck-with-selenium/

czysteskarpety

Cypress.io to nowy framework JS oczywiście, że nowy, reszta już przestarzała :)

grski

@czysteskarpety niestety nie jesteś up to date, trzy minuty po premierze cypress był już przestarzały, wyszedł kolejny, świeższy, ale on też już jest przestarzały

DevEnv
2018-07-20 08:16

Kod nigdy nie kłamie, komentarze czasami
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym postem na blogu, który nawiązuje do stosowania komentarzy w kodzie. Podejście jest bardziej liberalne niż te przedstawione przez Uncle Boba. Zgadzacie się? :)

#devenv #technicalblog #blog

Michał Kuliński

A jakie jest podejście Uncle Boba?