DevEnv
2018-07-20 08:16

Kod nigdy nie kłamie, komentarze czasami
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym postem na blogu, który nawiązuje do stosowania komentarzy w kodzie. Podejście jest bardziej liberalne niż te przedstawione przez Uncle Boba. Zgadzacie się? :)

#devenv #technicalblog #blog

Michał Kuliński

A jakie jest podejście Uncle Boba?

DevEnv
2018-07-17 20:41

Kultura Pracy a Bezpieczeństwo w Projekcie
Wyobraź sobie, drogi czytelniku, że nagle dowiadujesz się, iż firma, w której pracujesz została „zhakowana”. Wszystkie urządzenia firmowe zostały całkowicie wyczyszczone z danych. Wszystkie projekty i bazy danych zostały wrzucone na publiczne serwery. Co gorsza, zostały również upublicznione dane wszystkich pracowników wliczając w to emaile, numery telefoniczne, prywatne numery kont oraz informacje o zarobkach. Natychmiastowo uświadamiasz sobie, że zostałeś obdarty z części swojej prywatności, będąc teraz łakomym kąskiem dla różnego rodzaju oszustów.

#devenv #technicalblog #blog

Future Processing
2018-06-11 10:42

Dzisiejszy rynek oferuje szereg popularnych i sprawdzonych standardów branżowych, której mają zapewnić bezpieczeństwo danych „w spoczynku”, tj. szyfrowanie czy tokenizacja danych. Każde z tych rozwiązań wymaga posiadania kompletnych danych, a w przypadku utraty choćby części z nich, całość danych przestaje być dostępna (single point of failure).

Jak sobie z tym poradzić? Zajrzyj na nasz #TechnicalBlog, gdzie czeka nowy artykuł z działki Security -> https://www.future-processing[...]hamirs-secret-sharing-scheme/