MindBreaker
2019-07-06 17:17

Cześć! Wiem, że temat raczej nie dla tego forum, a może jednak...Chodzi o to że wybieram sie na IiE AGH lub Informatyke UJ Kraków i szukam lokatorów. Najlepiej ze wspomnianych kierunków, ale wystarczy że będą to ludzie z tych uczelni lub wydziałów. Max 3 os. w tym ja. Możemy wspólnie coś wynająć blisko uczelni lub sami załatwić pokoje w danym lokum.Zapraszam zainteresowanych na priv.
#krakow #agh #uj #wz agh #mieszkanie #studia

Łukasz Rakowski
2019-06-17 23:38

Pierwszy wpis, o tym jak dobrze wdrożyć się w świat programowania podczas studiów, i czy faktycznie są one niezbędne.
Dajcie znać czy się ze mną zgadzacie! :)

http://codebility.pl/od-zera-[...]lopera-1-studia-niepotrzebne/

Zapraszam do dyskusji.
#studia #praktyki #pracawit

WeiXiao

@Afish: jeżeli można uczyć się w domu, można iść na bootcamp, można brać korki to dlaczego w 5 lat na studiach nie można? Dla jednych będzie to Spring i inne javowe ustrojstwo, dla innych będzie to kolejny framework w JS, a dla innych zarządzanie pamięcią w C++. yada yada. Przez tok studiów realizowane są różne języki od low level typu c/cpp przez decent abstraction level typu c# java python do jakichś funkcyjnych, a dodatkowo są przedmioty typu inżynieria oprogramowania, aplikacje www(twoje springi), jakieś low level przy hardwarze, projekty zespołowe, więc jest robione to prawie wszystko.

Afish

@WeiXiao: to dlaczego w 5 lat na studiach nie można — można, ale nie to jest celem, więc nie dziwota, że nie na tym skupia się uczelnia. więc jest robione to prawie wszystko — i dlatego prawie każdy narzeka, bo jeden nie lubi JS, a drugi uważa wskaźniki za nieprzydatne badziewie.

Damian Matusek
2018-06-05 23:04

Cześć, piszę pracę licencjacką dotyczącą sukcesu aplikacji mobilnych. Jeśli macie czas to zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety. Dzięki :)
https://goo.gl/forms/iq6f2loARrfp0CWD2

#android #programowanie #studia #ios #mobile

czysteskarpety

moim zdaniem takie pytania powinny być zamknięte, lub w formie pól wyboru, komu chce się produkować ziom ;)

Akihito

@czysteskarpety: :D gosc nazbiera sporo takich wypocin i bedzie mogl do pracy wklejac jako nie plagiat :D

Shalom
2017-12-05 10:45

Myślałem, ze to jest jedynie problem w naszej branży, kiedy ludzie mylą "studia z nauki o przetwarzaniu informacji" z "kursem programowania". Jak widać nie. Powoli dotyka to też innych kierunków i mamy teraz narzekających na to, ze filologia nie okazała sie kursem językowym :D

https://www.wykop.pl/wpis/284[...]sytuacja-wyglada-tak-ze-mam-/

#heheszki #studia

Pietass

Akurat ten Twój przykład jest błędny bo on oczekuje tego na kierunku filologi, a powinien pójść na lingwistykę. Nie wiem jak to ma się do reszty.

Shalom

@Pietass: ? Przecież o to właśnie chodzi. Gość poszedł na Filologię i narzeka że nie jest to kurs językowy którego się spodziewał. Analogicznie ludzie idą na Informatykę i narzekają że nie jest to kurs programowania. I w jednym i w drugim przypadku problem polega na tym, ze student nie rozumie na jakie studia się zapisał.

Shalom
2017-11-30 12:59
- Zapomnij wszystkiego, czego nauczyłeś się na studiach. W naszej firmie liczy się praktyka, a nie teoria.
- Ale ja nigdy nie byłem na studiach.
- A, to przykro mi, ale nie masz odpowiednich kwalifikacji, by tu pracować.

#heheszki #bootcamp #studia

wartek01

Taak, bo umiejętność formułowania odpowiednich pytań i rozumienia zawiłego kodu, czy nawet duża część umiejętności miękkich nie implikują inteligencji... Nie mam zielonego pojęcia z czym teraz walczysz.

cmd
2017-11-29 00:17

I po co się taka pcha do programowania? To jak pchać się na malarstwo ale mieć awersję do pędzla. Czasami ludzki umysł jest dla mnie zagadką.
#studia #juniorzy

qblacksheep

Akurat tutaj przyjmując zlecenie należy je wykonać we wskazanym terminie skoro ktoś za to zapłacił. Bez znaczenie kto zamawia program i w jakim celu.

Klojtex

Ależ to akurat jest absolutnie oczywiste, nie wywiązał się i ocena jest na swój sposób uzasadniona. Natomiast przekomiczny jest tutaj cały kontekst sytuacji.

Kuba_or_JJ
2017-02-22 00:16

Zabawę z OpenGL czas zacząć ;) #JOGL #studia

slim44

Spoko nam na studiach kazali zrobic model Jetpacka ala GTA SanAndrean ze sterowaniem i ni cholere nie wiem jak sie do tego zabrać :/ Dodam że uczelnia Pwr

xfin
2016-05-22 03:15

Naszła mnie dzisiaj taka rozkmina. Głównie ze względu na ostatni wysyp tematów o studiach, ich celowości itp.

Obecnie realizuję "Mobile computing" (przekrój przez platformy: Android, iOS i WP) i "Data mining" (głównie narzędzia M$, ale też np. SAS) - dwa świetne kursy, z bardzo rozwinięto "narzędziowo" częścią laboratoryjną (teorię wykładową i projektową pomijam).

Ostatnio znalazłem w internecie cenę trzydniowego kursu androida (teoria + napisanie JEDNEJ!!! apki) = 4500 zł oraz kurs SAS (za 3 części z wprowadzeniem) = 10 000 zł. Szukałem głównie po tym jaki jest program moich kursów i starałem się celować w komercyjne o podobnej tematyce.

Kursy jak kto lubi, ale prowadzone porządnie przez dwóch pasjonatów. Na upartego wychodzi na to, że przy solidnej nauce warte ładnych parę tysięcy. I weź tu się nie ucz, powiedz, że studia niewiele Ci dają.

#PWr #Studia #NajlepiejPWr

maryiusz

powiedz, że studia niewiele Ci dają.

@xfin: studia nic nie daja

czysteskarpety

@xfin: to, że ktoś walnie kurs za 10k jeszcze nie znaczy, że są chętni, ponadto często są refundacje czy dopłaty do takich kursów, w 3 dni coś ogarniesz ? może liźniesz podstawy, które masz po kilku tutkach z netu