Mendoza
2019-06-17 20:35

Podjąłeś decyzję o zmianie pracy, przeszedłeś wszystkie rozmowy, dogadałeś się z potencjalnym pracodawcą co do stawki oraz warunków i podpisałeś umowę. Pora otwierać szampana! Żegnasz się z obecną firmą. Możliwe, że masz jeszcze kilka dni zaległego urlopu i o to nadchodzi pierwszy dzień w nowym miejscu. Wcześniejszy entuzjazm ustępuje miejsca stresowi. Co robić? Jak żyć? Jak przejść przez pierwsze tygodnie w nowej pracy?

➡️ https://programistologia.pl/2[...]k-odnalezc-sie-w-nowej-pracy/

Zapraszam do czytania i komentowania nowego posta :)

#branżait #rekrutacja

Mendoza
2018-07-23 20:13

🤔 Dopiero skończyłeś studia, szukasz stażu lub rozpoczynasz poszukiwania pierwszej pracy? Znajdujesz tę (mniej lub bardziej) wymarzoną ofertę pracy, klikasz „Aplikuj”… i następuje ten krępujący moment, kiedy uświadamiasz sobie, że trochę głupio jest wysyłać CV, w którym są tylko wymienione twoje studia i praca dorywcza w kinie. Nie martw się, we’ve all been there, my friend. W dzisiejszym wpisie, Ewa Marciniak pokaże Ci jak wyciągnąć najwięcej z twoich dotychczasowych doświadczeń i sprawić, że twoje CV, nawet bez dużego doświadczenia, będzie przyciągało uwagę. 💪 https://blog.damianantonowicz[...]/07/23/co-zrobic-z-pustym-cv/

#rekrutacja #CV

Mendoza
2018-04-04 11:16

Ile razy spotkałeś się z poradnikami na temat jak sprzedać się na rozmowie rekrutacyjnej? Zdaniem Ewy zupełnie nie powinieneś tego robić. Dlaczego? Więcej w nowym poście, zapraszam 👉 https://blog.damianantonowicz[...]ie-na-rozmowie-rekrutacyjnej/

#rekrutacja #branzait

Shalom
2017-04-11 12:11

Przeglądam sobie ostatnio CV bo prowadzimy rekrutacje i to jest jakis dramat. Polowa ludzi nie umie napisać sensownego CV o_O

  1. Niektórzy zafixowali się na tym żeby CV miało 1 stronę i w tym celu usunęli wszystkie wartościowe informacje. I co prawda wiem gdzie ktos mieszka, jaką skończył uczelnie i ewentualnie gdzie ostatnio pracował, ale nie wiem ani jak długo, ani co tam robił ani w jakich technologiach...
  2. Ludzie daja link do gh a tam.... ostatnia aktywność 1.5 roku temu i generalnie w repozytorium pustki
  3. Inni leją wodę na pół strony na temat tego co robili gdzieśtam w pracy, ale ani słowem nie wspomną w jakich technologiach.
  4. Są też tacy co mają 100 buzzwodów, milion technologii, ale doświadczenia 1 miesiąc jako praktykant informatyk w hurtowni pana Janusza, a projektów własnych brak. Przez osmozę i projekcje te technologie załapali.

Mają też znaczenie szczegóły w stylu kolejność w jakiej ktoś wpisał znane sobie technologie (np. szukamy Javy ale jeśli ktoś zaczął od C/C++, ARM, asm x86, Verilog, VHDL, PCB to choćby tam dalej była Java to pewnie nawet do tego miejsca nie dojdziemy) oraz co konkretnie wpisał -> "co za dużo to nie zdrowo". Jak ktoś jest biegł w 17 językach to nie jest biegły w żadnym.

Jeśli piszecie swoje CV to zastanówcie się:

  1. Na jaką pozycje chcecie aplikować i co w zwiazku z tym powinniście uwzględnić a co pominąć
  2. Czego w waszym CV będzie szukał czytelnik
  3. Czy wasze CV w jakiś sposób "dowodzi" tego co tam wpisujecie. Jak ktoś pisze ze jest ekspertem w technologii X a nie ma w niej żadnego widocznego w CV doświadczenia to ja mam wątpliwości.

I serio, zapomnijcie o tej zasadzie 1 strony. Nie widziałem chyba żadnego które miałoby 1 stronę i byłoby sensowne.

#praca #cern #rekrutacja

czysteskarpety

ja słabo pisze odręcznie, bez klawki to biednie wygląda :/

awasik

Hej świetny wpis! Założyliśmy dzisiaj grupę na fb gdzie chcemy poruszać podobne wątki https://goo.gl/dHlAo3. Zapraszam zainteresowanych tematem Rekrutacji w IT.

alagner
2016-11-03 23:04

http://gwan.ch/blog/20160405.html

...jaja jakieś, czy ki diaboł widłami wodę mąci?

#google #rekrutacja #kariera

czysteskarpety

@alagner: i gościu ma 50tkę i sobie koduje, u nas to już by go wysłali na emeryturę, bo przecież demencja ;)

Azarien

@czysteskarpety: to że u nas „seniorzy” mają po 30 lat to taka anomalia spowodowana tym że jesteśmy „100 lat za murzynami”. za 20 lat będzie normalnie.