Grzegorz Kotfis
2019-08-20 09:16

Jutro spotykam się z Szymonem Kulec aby porozmawiać o dawno odkrytych nowościach - czyli "The Old is the new new". Można włączyć się do rozmowy i zostawić pytanie, komentarz, przemyślenia w tej sprawie na: https://github.com/GKotfis/Devsession-Podcast/issues/10

#podcast #programista #devsession

Grzegorz Kotfis

@AreQrm: mogłem się pomylić ale na pewno nie skłamać.

AreQrm

@Saalin: zgadzam się, czasem to ciężkie. W tym wypadku jednak ja bym obstawał przy "Kulcem". @Grzegorz Kotfis Zgadza się, to było przerysowane specjalnie. : - )

marcin99b
2018-07-31 16:48

Postanowiłem po przerwie wrócić do mniej więcej systematycznego wrzucania postów na - przez pewien okres porzuconego - bloga
Gdyby ktoś chciał poczytać - https://juniordeveloperweb.wordpress.com/
Może nazwa i logo nie są super kreatywne, ale nic innego wtedy nie przyszło mi do głowy w tych kwestiach i tak już zostało, pewnie z czasem się zmieni

Przykładowy (ostatni post) https://wp.me/p8KToq-ft - opisujący jak wyglądała moja droga od zera do juniora c#

#junior #programista #blog #programowanie #developer #juniordeveloper

marcin99b

@Silv: w sumie z web devem to nie ma zbyt dużo wspólnego - jak już coś będzie to związane z backendem a nie html/css/js, co zazwyczaj jest kojarzone z "web devem"

to będą głównie własne przemyślenia na tematy ogólnie programowania
+troche "co się u mnie dzieje"

Silv

Back-end też podpada pod to moje "dość". Ale własne przemyślenia zawsze miło widzę. :)

msm
2015-12-03 14:27

Dobre kilka miesięcy temu opublikowaliśmy z @Revem artykuł w @Magazyn Programista opis naszego rozwiązania jednego z zadań z CONFidence CTF 2015 (w którym braliśmy udział jako p4).

Minęło wystarczająco dużo czasu, i mamy oficjalne pozwolenie na opublikowanie go - co niniejszym czynimy. Jeśli ktoś jest zainteresowany:
https://drive.google.com/file/d/0B4NPWiYAS21gel9fU0MyeVMwb3M/

(Swoją drogą, autorem zadania jest inny forumowicz, @Gynvael Coldwind)

#ctf #p4 #programista

msm

@Hummin: Tak jak @Shalom pisze - CTF trwał z tego co pamiętam jakieś 30 godzin. Ciężko powiedzieć ile nam zajęło samo rozwiązanie zadania, bo wcześniej przez jakiś czas myśleliśmy o nim, patrzyliśmy na nie i nie wiedzieliśmy jak się zabrać za rozwiązywanie. Ale od momentu kiedy postanowiliśmy zrekonstruować oryginalny kod programu z bytecodu - myślę że jakieś 3 godziny.

Rev

@Hummin: A ja dodam, że skończyliśmy rozwiązywać to zadanie o jakiejś 5 na ranem :).