Notatnik Programisty
2018-11-04 16:26

Dziś ostatni dzień największej promocji na #ebooki związane z programowaniem i nie tylko (14 tysięcy książek i tysiąc audiobooków). Wszystko dostępne od 6,90 zł do maks. 19,90 zł.
W promocji jest np. najnowsza książka Uncle Boba (autora "Czystego kodu" - 19,90 zł ("Czysta architektura ...").

Zrobiłem panel do przeglądu wszystkich 15 tysięcy pozycji objętych promocją - jest to obecnie najszybsza dostępna w sieci opcja do przeglądu tych danych:
http://NotatnikProgramisty.pl[...]elion/promocje/11_2018/panel/

Nowości dodane do panelu w dniu dzisiejszym:
☑ Zakładka z najczęściej kupowanymi książkami w trakcie trwania tej promocji: http://NotatnikProgramisty.pl[...]1_2018/panel/bestsellers.html

Ponieważ prowadzę bloga programistycznego, a w promocji jest prawie 2 tysiące książek z kategorii "informatyka", zainteresuje to pewnie osoby śledzące: #programowanie #czytniki #ebook #ebooki #programista15k #java #javascript #php #python #nauka #html #html5 #ebookpoint #elektronika

Notatnik Programisty

Przedłużyli promocję o 24h.

marcin99b
2018-08-02 16:09

Bot zaczyna normalnie rozmawiać
Osoby chętne do pomocy przy uczeniu bota zachęcam do dołączania https://discord.gg/5jKP2de

Dodanie rozmowy do bazy wymaga pomocy admina, ale przez większość czasu ktoś z administracji jest dostępny
Bot nie jest też dostępny 24/7, może się zdarzyć że chwili dołączania będzie wyłączony, ale staramy się żeby przez większość czasu dało się z nim porozmawiać

#robochat #chat #bot #discord #chatbot #botchat #rozmowa #rozmowy #uczeniemaszynowe #programowanie #sztucznainteligencja #nauka #poczatek

WhiteLightning

@marcin99b: sprobuj go napuscic zeby sam z soba rozmawial :)

marcin99b

@WhiteLightning: dobra opcja jako pokaz dla ludzi
ale z punktu widzenia aplikacji to by nie miało większego sensu, bo dodałby losowo większe szanse na pewne odpowiedzi (nie byłoby to ukształtowane przez zachowanie ludzi)
po jakimś czasie spróbuje tak zrobić

EroSanin
2016-03-02 13:57

#eropost #python #nauka

Natrafiłem na ciekawą stronę związaną z nauką języków programowania/webowych. Strona wyświetla zagadnienia na temat danej technologii następnie odpytuje z treści zadając proste pytania. Wymusza to czytanie informacji zawartych w kursie na bieżąco. Całość kończy się certyfikatem (jeszcze nie wiem jak to wygląda ale podejrzewam, że luźny test).

http://www.sololearn.com/Play/Python

EroSanin

@EroSanin: Zrobiłem cały samouczek, certyfikat to po prostu potwierdzenie przejścia całej ścieżki zdrowia.

Trebuh
2014-12-22 14:30

Ciekawa rzecz którą odkryłem podczas nauki słówek angielskiego.
Słuchając muzyki (w słuchawkach) uczyłem się słówek; gdy je zdjąłem i zrobiłem test ile już zapamiętałem wynik był w granicach 60-75%. Co ciekawe po ponownym teście już w słuchawkach miałem 100%. Później przeczytałem że pewien człowiek (nie pamiętam kim był) zrobił eksperyment w którym trzech nurków zeszło pod wodę i miało zapamiętać kilka informacji. Dwóch z nich wynurzyło się i zrobiło test którego wyniki nie były zadowalające. Nurek pod wodą wykonał ten sam test i był o wiele lepszy. Wniosek jest taki że najlepiej uczyć się w warunkach w jakich będziemy używać tych informacji.
#nauka

fasadin

@Trebuh: dlatego gram w heartstone i sie ucze holenderskiego FTW :D

alagner

@Trebuh: "jeśli grasz po pijaku ćwicz po pijaku" mawiali moi nauczyciele gry na gitarze. A kwestia w sumie oczywista, tylko nie zawsze człowiek chce zdać sobie z niej sprawę [;

Adam Borowski
2013-09-30 13:49

Rusza nowy semestr na www.coursera.com Coursera to strona z darmowymi, internetowymi kursami prowadzonymi przez czołowe uczelnie zagraniczne. Wśród prawie 500 kursów są również kursy poświęcone programowaniu. Stopień trudności jest zróżnicowany, każdy znajdzie coś dla siebie. Po ukończeniu większości kursów z oceną pozytywną otrzymamy potwierdzenie podpisane przez prowadzących. W najbliższym czasie startuje 17 kursów dotyczących szeroko pojętej informatyki m.in. Programming Languages prowadzony przez University of Washington, An Introduction to Interactive Programming in Python prowadzony przez Rice University, Machine Learning prowadzony przez Stanford University. Kursy te są świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy i kompetencji zawodowych bez wychodzenia z domu i bez opłat.

#coursera #kursy #nauka

Coldpeer

@Adam Borowski: Nie znam szczegolow akurat tego przypadku, ale jest tam tez wiele innych kursow.
PS. czy w przypadku kursu SaaS nie mozna bylo korzystac z darmowego ebooka? (albo przynajmniej od momentu gdy weszli na edX)

Adam Borowski

@Coldpeer: Nie wiem jak na EDX, ale jak prowadzili kurs na Coursera to, zamiast ich płatnego podręcznika oferowali tylko linki do innych źródeł, gdzie informacje trzeba było sobie wyszukiwać samemu, a treść nie zawsze była wysokiej jakości. Ten kurs wyraźnie odróżniał się od innych z tego względu, że inne kursy na Coursera zawierają przygotowane przez prowadzących darmowe materiały, mam gwarancję, że są dobrej jakości, kompletne i wystarczą w zupełności do ukończenia kursu. Na innych kursach jeżeli już pojawiają się linki do innych stron to tylko jako treść uzupełniająca i opcjonalna, ale nieobowiązkowa.