Koziołek
2015-10-20 11:30

Program #jestętrenerę powoli dobiega końca. Zostało nam co prawda jeszcze wiele rzeczy do przerobienia, ale grupa jako taka przestaje funkcjonować w obecnej formie. Ludzie zaczynają chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i trafiają do projektów.
To były naprawdę fajne dwa miesiące.

Javaluke Scriptwalker

@Koziołek: jak było w tym roku? napiszesz coś więcej o materiale szkolenia? :) szkoda, że teraz przeczytałem, załapałbym się, no cóż... nic to!

Koziołek

@Javaluke Scriptwalker: na chwilę obecną:

  1. We Wrocławiu nie ma
  2. Na razie nie pracuję w tamtej firmie...
Koziołek
2015-10-16 13:34

Program ćwiczenia juniorów dni 31, 32, 33.

Praca w korpo dostarczyła nam nowych ciekawych problemów. Pierwszym z nich jest koordynacja pomiędzy planem treningu, a rzeczywistym czasem wykonania. Jesteśmy około 10 dni w plecy.... przynajmniej w teorii. Poza tym nowym wyzwaniem okazało się współdzielenie rzutnika :) Generalnie nie mieliśmy go przez kilka dni. W efekcie skupiliśmy się na rozwiązywaniu bieżących problemów. Echo życie...

#jestętrenerę

Koziołek
2015-10-09 20:50

Program ćwiczenia juniorów dzień 28.

Czyli dzień rozwiewania wątpliwości co do różnych elementów związanych z wielowątkowością w javie. Były i kolekcje io synchronizacja i to czym jest monitor... generalnie więcej pytań niż prowadzenia kursu. Ale to dobrze :)

#jestętrenerę

Wizzie

@Koziołek: btw jak tam twoje przekwalfikowywanie się na erlanga?

Koziołek
2015-10-08 22:28

Program ćwiczenia juniorów dzień 27.

Zaczynamy najtrudniejszą część kursu. Model wątków w Javie jest stosunkowo prosty. Dzięki nadbudówce w postaci Executor Framework i ForkJoin Framework używa się ich w bardzo miły i stosunkowo prosty sposób. Dziś jednak zeszliśmy znacznie bliżej krzemu. By zrozumieć po co nam wątki i jaki mają wpływ na sposób działania komputera trzeba było się pobawić trochę teorią systemów operacyjnych :) I nagle okazało się, że wiedza wbijana przez dra Krzysztofa Szafrana z MIMUW zaczyna być przydatna :)

#jestętrenerę

niezdecydowany

@Koziołek: ForkJoin Framework, wielowątkowość, model pamięci - przyda się w pracy. E a pamiętasz tego gościa co robił takiego genialnego lock'a w kontrolerze ?? (co wklejałeś kawałek kodu od jakiegoś seniora) - weź go na ten kurs, może się czegoś nauczy.

Koziołek
2015-10-07 13:56

Program ćwiczenia juniorów dzień 26.

Urlop, urlop i po urlopie :D

Dziś było lekko czyli rozwiązywaliśmy problemy z ostatniego półtora tygodnia. Przede wszystkim JDBC i SQL. Przydały się szkolenia z oracle oj przydały się....

#jestętrenerę

Koziołek
2015-09-25 15:47

Program ćwiczenia juniorów dzień 18.

Kontynuujemy zabawę z testami. Dziś na tapecie TestNG i porównanie go z JUnitem. Łatwo miło przyjemnie. Kolejny etap to odpoczynek od javy na rzecz SQL-a :)
Na koniec dnia zrobiłem jeszcze 10 minut ze Spring Bootem tworząc aplikacje, którą rzeźbimy w ramach kursu w kilka minut :)

#jestętrenerę #springboot

Koziołek

@karolinaa: dać jak już wcześniej pisałem nie mogę, bo to jest jednak rzecz "firmowa", ale postaram się coś własnego opracować.

Koziołek
2015-09-25 08:57

Program ćwiczenia juniorów dzień 17.

Nie ogarnąłem wczoraj więc dzisiaj rano będzie :) Na warsztat trafiło #mockito i jego użycie w ramach testów jednostkowych. Okazało się, że sama biblioteka jest łatwa prosta i miła do przyswojenia, a problem leży znowu w infrastrukturze biura :D

I jeszcze przypominajka o kurie:

  • kierowany do osób mających jakieś pojęcie o javie i chcących nabrać doświadczenia
  • trwa to około 6-8 tygodni + 4 tygodnie szukania projektów
  • płacimy uczestnikom i są oni normalnie zatrudnieni
  • program kursu obejmuje podstawy programowania w javie, a następnie wchodzimy w Springa, JPA itp. technologie

#jestętrenerę

hcubyc

@eL: Tak....

@Koziołek:

gdzie zatrudniacie? ;)

Koziołek

@hcubyc: Wrocław, ale było już też w Krakowie i oczywiście w innych zagranicznych oddziałach.

Koziołek
2015-09-23 14:50

Program ćwiczenia juniorów dzień 16.

Czyli dzień z mavenem. Grupy, artefakty, zadania (ang goal), fazy. Do tego konstrukcja repozytorium, flagi, zasady rozwiązywania zależności... i to wszystko tylko po to by nie musieć klikać w IDE ;) Finalnie udało nam się przebić przez podstawy. Praca będzie milsza i łatwiejsza jak szybsza... tylko najpierw wiedza musi się przyswoić.

#jestętrenerę

Alag

@Koziołek: jak długie będzie szkolenie?

Koziołek
2015-09-22 21:08

Program ćwiczenia juniorów dzień 15.

Dzień dzisiejszy przejdzie do historii jako dzień w którym po raz pierwszy w życiu przyszło mi konfigurować mavena za pomocą modyfikacji rejestru windowsa... a wszystko zaczęło się niewinnie od prośby grupy o przedyskutowanie właśnie mavena. Plan był prosty tzn. ściągnąć, rozpakować, ustawić PATH. Oczywiście ostatni element nie wypalił, bo mamy poobcinane dostępy na komputerach i nie dało się tego zrobić po bożemu. Generalnie gwałt na rejestrze, zbiorowy, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, ale że używamy #babun to udało się jakimś cudem skonfigurować to przez .bashrc. Do tego wszystkiego doszło spotkanie z uber-poganiaczem i wspólna pizza... jutro już na poważnie pobawimy się mavenem.

#jestętrenerę #maven