macabre13
2019-07-14 13:29
Haskell

Mam plan: za 5 lat nie będę pracował na etacie.

Visual Code
2018-03-20 23:39

W odniesieniu do wpisu użytkownika @Aventus.
Jeśli chcemy automatycznie konwertować modele z C# do TypeScripta, pomocne może się okazać rozszerzenie Typewriter do VS.
W pliku template.tst możemy okreslić w jaki sposób ma konwertować modele. Możemy zmienić m.in. czy chcemy z domyślnym konstruktorem, które klasy będą brane po uwagę np. tylko z kończące się na Model, sposób formatowania kodu, czy konwersja identyfikatorów np. na małe litery. #angular #aspdotnetcore #csharp #dotnet

grzesiek51114

Zauważyłem, że mam jakąś awersję do programowania we wszystkim co ma script w nazwie. Może to już jakaś choroba...

AreQrm

@grzesiek51114: ja mam podobnie, ale tylko do tego co ma w nazwie "Java" ;-)

Visual Code
2018-03-14 23:01

O tym jak korzystać z HttpClient.
HttpClient implementuje IDisposable, czyli domyślnie chcielibyśmy stworzyć jego instancje z wykorzystaniem using, który zadba o to, by po opuszczeniu scope została wykonana metoda Dispose na tym obiekcie.
Problem w tym, że w ten sposób możemy bardzo szybko wyczerpać ilość dostępnych socketów, co może przyczynić się do powstania trudnych w rozpoznaniu bugów.
Samo pozbycie się obiektu httpClient nie zwalnia nam natychmiastowo socketa. Socket w implementacji TCP przejdzie w stan TIME_WAIT, trwający domyślnie 240 sekund, aby odebrać pakiety, które mogłyby jeszcze nie zdążyć dotrzeć.
Klasa HttpClient, mimo że, implementuje IDisposable jest klasą thread safe, która idealnie radzi sobie ze współbieżnymi zadaniami.
Z tego względu zaleca się wykonywanie wiele żądań na jednej instancji HttpClient.
Możesz stworzyć statyczną instancję, albo singleton z DI. #csharp #dotnet #aspdotnetcore

Aventus

Nawiazywalem do tego "Any public static (Shared in Visual Basic) members of this type are thread safe. Any instance members are not guaranteed to be thread safe." Zrodlo: http://tnij.at/248639

EntityPamerano
2017-07-19 18:14

Szukając metody na ominięcie wywoływania eventów bez żadnych handlerów w C#, napotkałem na nieznany mi operator "?.". W skrócie, jeżeli w Foo?.Bar(), Foo będzie nullowy to Bar się nie wywoła. Czy to nie jest właśnie to, na co Javowvy się śmieją że nie ma NullObjectów w C#?

#csharp #dotnet

Koziołek

W Kotlinie to też tak działa. A co się tyczy Javy, to wbrew pozorom zachowanie „nie rób nic” jest bardzo niebezpieczne. Już lepiej walnąć NullPointerException i powiedzieć, „się wysypało” niż robić coś co przypomina:

try{ foo.bar() }catch(NullPointerException e){}

somekind

@Koziołek, ale tu nie chodzi o ukrywanie nulla, tylko nie wywoływanie metody na obiekcie, który nim jest. To zamiennik: if (obj != null) { obj.DoSth(); }

Varran
2013-09-29 12:56

#dotnet #VisualStudio

Rozwiązanie problemu w VisualStudio 2010 Express gdy nie da sie dodać połączenia z bazą danych MSSQL Server zainstalowanego na tej samej maszynie.
Problem objawia się tym że z VisualStudio2010 Express w Wizard'zie dodania nowego polaczenia jako DataSource są widoczne tylko:

  • Microsoft Access database file
  • Microsoft ODBC Data Source
  • Microsoft SQL Server Database File

rozwiązanie:
http://stackoverflow.com/ques[...]c-sharp-to-sql-server-express

mvt8
2013-09-27 21:40

#dotnet #microsoft #roslyn

Microsoft® “Roslyn” CTP - fajna inicjatywa dla programistów .NET, można dzięki temu tworzyć ciekawe narzędzia do analizy kodu źródłowego projektów napisanych w C# lub Visual Basic.
http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/roslyn.aspx

Rev

@mvt8: Polecam, bawiłem się już tym i Roslyn znalazła nawet zastosowanie w jednym z moich postów na 4p :).

http://4programmers.net/Forum/Ci.NET/202352-szukanie_stringow_w_postaci?p=868905#id868905

mvt8

@Rev: Ja również całkiem sporo w tym siedziałem. Może nie we wszystkich jego ficzerach ale w większości i muszę przyznać, że gdyby było to lepiej udokumentowane to na pewno praca byłaby wygodniejsza. Zwłaszcza, że w tutorialach na MSDN są lekko nieaktualne informacje, które potrafią dać w kość nawet przy standardowym "Hello, world".