Grzegorz Kotfis
2019-08-20 09:16

Jutro spotykam się z Szymonem Kulec aby porozmawiać o dawno odkrytych nowościach - czyli "The Old is the new new". Można włączyć się do rozmowy i zostawić pytanie, komentarz, przemyślenia w tej sprawie na: https://github.com/GKotfis/Devsession-Podcast/issues/10

#podcast #programista #devsession

Grzegorz Kotfis

@AreQrm: mogłem się pomylić ale na pewno nie skłamać.

AreQrm

@Saalin: zgadzam się, czasem to ciężkie. W tym wypadku jednak ja bym obstawał przy "Kulcem". @Grzegorz Kotfis Zgadza się, to było przerysowane specjalnie. : - )

Grzegorz Kotfis
2019-05-19 14:54

Wrzucam zapowiedź rozmowy z Michałem Michalczukiem o Frontendzie w 2019. Słyszeliście o idei mikrofrontendu? Coś a'la mikroserwisy ale na froncie :)
https://youtu.be/pXjMQTBlHKQ

Publikacja całości jutro na devsession.pl

#podcast #devsession #frontend

Grzegorz Kotfis

Spokojnie @Hispano-Suiza :) Jest wdrażany wariant oskrzydlający polegający na tym aby współczesne przeglądarki hostowały, czy miały wbudowane pewne biblioteki (jeśli dobrze to zrozumiałem) co znacznie zmniejszy rozmiar aplikacji. No ale do pamięci swoje trzeba będzie załadować ...

Grzegorz Kotfis
2019-05-14 19:00

Nagrywam jutro rozmowę z Wojtkiem Ptak (CTO Freshmail). Chciałbym się dowiedzieć o co kaman z CTO, za co jest odpowiedzialny, jakie skille są przydatne, niezbędne itp. itd.
Macie jakieś pytania do mojego gościa?

#podcast #devsession #japrogramista #rolacto

no_solution_found

zapytaj o to, jaką rolę CTO pełni względem zespołu oraz względem reszty zarządu. W jaki sposób może sprawić a zespół IT, za który jest odpowiedzialny, działał prężniej, wspomóc ten zespół by szybciej dostarczał wartość biznesową. Oraz przewrotne pytanie: za co CTO nie powinien odpowiadać, czego NIE powinien robić, co nie jest jego odpowiedzialnością.

Grzegorz Kotfis

@no_solution_found: no niestety pytanie padło już po nagraniu. Ale twoje pytanie jest blisko tego o czym rozmawialiśmy. No może poza tym czego NIE powinien robić. Poproszę Wojtka aby dorzucił do notatek do odcinka odpowiedź ;)