Silv
2019-08-07 04:36

Moja aplikacja bracket-string-validator nabiera piór i kształtów nie, kształtów nie.

Mięśni raczej nie. Nadal dwie funkcjonalności: sprawdzanie poprawności wyrażenia nawiasowego oraz testowanie wydajności (benchmarking). (Co by tu można dodać?)

Ale za to część odpowiedzialną za sprawdzanie poprawności wyrażenia nawiasowego mam już napisaną (zbyt dużo powiedziane) w Angularze. (Jeszcze muszę dodać testowanie wydajności.) To raz. Dwa, że planuję przepisać część logiki na Javę, nadto dodać GUI w C oraz bazę danych obsługującą SQL.

Kłopot trochę z testami jednostkowymi i integracyjnymi. Same testy pisze się w miarę zwyczajnie, przynajmniej w JavaScripcie. Oby tylko w innych technologiach nie było innych podejść (?). W Javie to jeszcze mogę sobie to jakoś wyobrazić, "zekstrapolować" z JavaScriptu, ale w C i w Bashu nie... będę musiał się nauczyć. Nie ma rady! Też testowanie na różnych środowiskach – trzeba mi ogarnąć Travisa i jego konfigurację. Nie wiem, czy da się ustawić konkretną dystrybucję Linuksa. Zresztą, czego ja oczekuję za darmo? Przy czym jest też plan, z początków tworzenia aplikacji, by postarać się o większą generyczność implementacji, co bym nie musiał martwić się dystrybucją. Jednak to mniej ważna sprawa, dodatek w zasadzie. Aplikacja ma działać na jednym środowisku bezbłędnie; inne – opcjonalnie i w nieokreślonej przyszłości.

W tym świetle na dalszy plan schodzi rozbudowa obecnego interfejsu CLI. Planuję m.in. dodać debug mode. I tyle. Miałbym pewnie więcej pomysłów, ale w sumie nie ma sensu, dopóki (eee... albo "skoro") nikt tego nie używa.

Z bardziej operacyjnych spraw: nadal nie wiem, jak powinien u mnie wyglądać deployment (zob. też wątek na naszym forum). Przy tylu technologiach robi się skomplikowanie... ale przy tym fajnie. :) (W teorii. Najprzyjemniej rozmyślać o tym, czego to ja nie zaimplementuję.)

Myślę też... nad PHP (tak ostrożnie). Ale prawie go nie znam. Nie wiem, czy chce mi się uczyć na tę imprezę. Ale jakby... byłby przyczynek dla mnie do ruszenia Coyote. Ale to znów... Docker. A Dockera nie mam w planach. (Jeszcze?)

Dla chętnych: planowanych jest parę innych, mniej "przebojowych" spraw – można rzucić okiem: https://github.com/silvuss/si[...]acket-string-validator/issues


Nie jest to celem tego wpisu, ale – jeśli ktoś chciałby pomóc (wiedzą), to bardzo chętnie. :) Tutaj wątek, w którym proszę o ocenę: Ocena małego projektu JS (Node.js) + Bash

#bracket-string-validator #javascript #c #bash #cli #gui #web #angular #java #sql #database #deployment #php #recenzja #nodejs

somekind

Tzn. ja się nie odnoszę do Twojego programu, nie zaglądałem nawet do kodu. Piszę ogólnie.

Silv
2019-08-05 02:23

Sukces. Udało mi się zmusić aplikację w Angularze do zwracania poprawnej odpowiedzi, i to dynamicznie, czy podany string jest poprawnym wyrażeniem nawiasowym.

To kwalifikuje się na news miesiąca.

Angular jednak nie jest taki zły.


UPDATE:

import { Component } from '@angular/core';
import { isBracketStringValidCounter } from "../../../../logic/validation-module/testable/is-bracket-string-valid-counter";

@Component({
 selector: 'app-root',
 templateUrl: './app.component.html',
 styleUrls: ['./app.component.css']
})
export class AppComponent {
 title = 'bracket-string-validator';
 input = "";
 valid = undefined;

 processInput(event) {
  this.input = `You have typed: ${JSON.stringify(event.target.value)}`;
  this.valid = `Is this a valid bracket string? — ${this.validateWebGui(event.target.value)}`;
 }

 validateWebGui(string) {
  return isBracketStringValidCounter(string);
 }
}

#angular #moja-nauka-angulara #web #front-end #bracket-string-validator #success

Silv

@Akihito: Właśnie sobie próbuję TypeScript od dwóch dni... nie jest taki zły. Na razie jedyna większa przewaga nad JS, jaką widzę, to "bezpieczeństwo logiki kodu": jak podstawi się niewłaściwy typ / niewłaściwą zmienną, to kompilator zakrzyczy.

Silv

PS. Przypomniała mi się Java, jak zacząłem próbować opisywać typ funkcji z nawiasami trójkątnymi.

Visual Code
2018-03-20 23:39

W odniesieniu do wpisu użytkownika @Aventus.
Jeśli chcemy automatycznie konwertować modele z C# do TypeScripta, pomocne może się okazać rozszerzenie Typewriter do VS.
W pliku template.tst możemy okreslić w jaki sposób ma konwertować modele. Możemy zmienić m.in. czy chcemy z domyślnym konstruktorem, które klasy będą brane po uwagę np. tylko z kończące się na Model, sposób formatowania kodu, czy konwersja identyfikatorów np. na małe litery. #angular #aspdotnetcore #csharp #dotnet

grzesiek51114

Zauważyłem, że mam jakąś awersję do programowania we wszystkim co ma script w nazwie. Może to już jakaś choroba...

AreQrm

@grzesiek51114: ja mam podobnie, ale tylko do tego co ma w nazwie "Java" ;-)

Adam Boduch
2017-04-11 11:41

Zastanawiałem się czy uczyć się Angulara 1 czy Angulara 2. Tymczasem wyszedł już Angular 4, Zatem moje pytanie: uczyć się Angulara 4, czy czekać na Angulara 5? ;)

#wtf #angular

P.S. Podobno czwórka jest kompatybilna z dwójką ;)

grzesiek51114

@Adam Boduch: skontaktuj się z devami i poproś o wszystkie materiały do Angulara 6. Tego się ucz, a jak już wejdzie szóstka to przez dwa tygodnie będziesz mógł powiedzieć, że oszukałeś system. Później sytuacja wróci do normy, bo wejdzie siódemka...