MrHyperion
2017-05-29 14:34

Najgorszy dzień w życiu programisty w software housie to ten w którym, oddaje się skończony projekt za który był odpowiedzialny (piękna architektura, testy jednostkowe, testy na UI, statyczna analiza kodu, pięknie odseparowane warstwy aplikacji) od początku do końca i jest wrzucany do jakiegoś bagna z legalcy codem. Pół biedy legalcy code, gorzej jest jak Holendrzy mają gdzieś nazewnictwo i bycie konsekwentnym i zamiast ten bałagan w jakiś sposób sprzątać to dalej robią rozwałkę.

#java #android

kate87

@tamtamtu: przykro mi, braci figot fagot i wykopki to nie mój klimat ;p

bolson
2016-02-15 18:46

Kotlin - kolejny język na JVM (i Androida), doczekał się wersji 1.0 :)

http://blog.jetbrains.com/kot[...]language-for-jvm-and-android/

Jest to ciekawa opcja szczególnie dla Android devów, którzy utknęli na okrojonej Java 7. Od dłuższego czasu powstają już libki pisane w tym języku i dość głośno jest o nim w community. Integracja z IDE bardzo dobra, generalnie sporo funu podczas kodzenia :)

#android #kotlin #jvm #java

bolson

@H1ghlander: Myślę, że chyba jest jeszcze za wcześnie aby mówić o jakiejkolwiek konkurencji, również w stosunku do Javy (mam tu na myśli projekty klasy enterprise). Samej Scali dobrze nie znam i na dobrą sprawę nie wiem jaki ma zakres zastosowań, ale można zacząć od przeczytania tego: https://kotlinlang.org/docs/reference/comparison-to-scala.html

H1ghlander

@bolson: W sumie racja ;) Ale fajnie, że ostatnio sporo siędzieje wokoł jvm ;)

bolson
2015-11-23 21:36

http://android-developers.blo[...]ndroid-studio-20-preview.html

Android Studio 2.0! Z nową wersją dostaniemy szybsze budowanie aplikacji (w tym fajny Instant Run), wypasiony emulator, lepsze testowanie, nowy profiler GPU... Jest dobrze. IDE jak i platforma zaczyna dojrzewać. Ktoś jeszcze używa Eclipse do Android developmentu ? ;)

#android

GThoro

@bolson: kilkusekundowe przycięta podczas np. wywołania menu kontekstowego, oczekiwania na podpowiedź składni, generalnie na wiele akcji UI te odpowiada często z opóźnieniem. Nie jest tak, że muli cały czas, ale zdarzają się gorsze momenty, które irytują podczas pracy.

bolson

@GThoro: Hmm to faktycznie czasem przymuli, zwłaszcza podpowiadanie składni. Ale zdarza mi się to na tyle rzadko, że specjalnie nie irytuje ;)

Demonical Monk
2013-10-10 18:02

#wejsciowki #android #ios #windowsphone #event

Już 19 października pierwsza polska edycja AngelHack, a ja mam dla was kilka wejściówek na to wydarzenie ;)

AngelHack to największy na świecie 'hackaton' aplikacji mobilnych. Wbrew pozorom nazwa ma niewiele wspólnego z hackowaniem, szczegółów na temat tego wydarzenia można doczytać się tutaj: https://apphack13warsaw.eventbrite.sg/

W sprawie wejściówek odsyłam pod adres [email protected], kilka najciekawszych maili nagrodzimy.
Hackatony w Polsce dopiero budzą się do życia, dlatego myślę, że warto dać szansę temu wydarzeniu. Zapraszam więc po wejściówki ;)