Shalom
2020-01-15 11:49

https://www.dobreprogramy.pl/[...]-rok-z-rzedu,News,105727.html

taki tam shameless plug ;)
(na wykopie https://www.wykop.pl/link/529[...]iecie-i-to-drugi-rok-z-rzedu/ już ogłosili żeśmy złodzieje i w ogóle chwalić się konkursami z hackingu to jak chwalić się z konkursu w gwałtach albo oszustwach :D )

#ctf

Sunnydev

wypoki to same programisty 15k są xD. Gratulacje anyway!

somekind

Bardzo podoba mi się ten komentarz: Windows 7 od dzisiaj jest bardzo niebezpiecznym systemem operacyjnym i zalogowanie sie na konto bankowe moze oznaczac ogolocenie konta do zera! Dlatego lepiej przesiasc sie na Linuxa Ubuntu ktory jest nie tylko bezpieczny ale duzo bardziej nowoczesniejszy od przestarzalego Windows 7! Ubuntu przyszlosc jest tu! Jest tak bardzo na temat.

Aryman1983

Miałem wrzucić ale poczekałem na jednego z bohaterów :-) Oczywiście prawdziwy hakier zjadłby Was na śniadanie z tego co czytam na dp czy wypoku :-)

superdurszlak

prawdziwy haker toto paca bardzo szybko w klawiaturę, parę razy widzi czerwony napis ACCESS DENIED i dopiero jak już SWAT ląduje na dachu to wyświetla się zielone ACCESS GRANTED i cały świat jest zhakowany

viader

brawo! od czego zaczynaliście edukację w tym temacie :D?

Crazy_Rockman

Już miałem gratulować, ale przeczytałem komentarze, i dzięki temu wiem, że "Dla takich nagród to prawdziwi hackerzy nie wstają z wyra" oraz "ma to tyle wspólnego z hackingiem co koń z koniakiem, a rum z rumakiem. Dzieci bawią się w rozwiązywanie komputerowych sudoku". Teraz masz siarę na całe 4p!

Matttt

Gratki :) i nie przejmujcie sie durnymi komentarzami. Zawsze pod newsami u sukcesach w komentarzach ujawniają się nieszczęśliwi ludzie.

axde

@Shalom: Już Ci na wykopie powiedzieli Najlepszy haker to by shakowal innym hakerom kompy i wygrał walkowerem. Więc jakie najlepsi? Gratulacje ;-)

WhiteLightning

@Shalom: gratki. Z ciekawosci ile najdluzej zdarzylo sie komus z Was siedziec nad jednym zadaniem ? Polecisz jakies ciekawe writeupy za zeszly rok ?

Shalom

@WhiteLightning: hmm nie wiem czy ktoś w ogóle prowadzi takie statystyki, ale ak (a później jeszcze msm razem z nim drugiego dnia) siedział praktycznie całe 2 dni finałów DragonCTFa nad CPU Adventure (3 poziomowe zadanie z customowym CPU). Co do ciekawych writeupów to nie przychodzi mi do głowy nic takiego "super", możesz rzucić okiem na rozwiązania do gry od Gyna https://github.com/p4-team/ct[...]ster/2019-11-14-dragon-finals albo na https://github.com/p4-team/ct[...]-02-google-ctf/fractorization jeśli kogoś interesuje crypto.

WeiXiao

ehh, ogólnie ja myślałem że p4 i ds to tak na ogół robią poważne rzeczy, a na wykopie wyczytałem, że wy to literufki poprawiacie, co by się w sumie zgadzało, bo wielu z was ma tutaj stanowisko moderatora

Pipes

Szacunek i gratulacje - w losowej kolejności :) Komentarz z DP - robią pentesty. Dobrze, że nikt nie napisał "po co hakiery testują długopisy" :D

karpov

Ten moment kiedy patrzysz na kod, rozpoznajesz pythona i już się czujesz jak haxor :P

Crazy_Rockman

Assembly injection, nice :D

szweszwe

Wystarczyła mi jedna linijka żeby rozpoznać :P