mar-ek1
2020-01-14 20:52

Naskrobałem dzisiaj na blogu parę słów (w sumie miało być parę, a wyszło ponad 2k...) o tym na co zwrócić uwagę przygotowując swój dziewiczy profil na GitHubie, który potem dumnie dokleimy do CV.
Jak już ktoś wskakuje w ten biznes i powiedzieli mu, że portfolio na GitHubie to koniecznie musi być to niech chociaż będzie tam minimum porządku.
https://zajacmarek.com/2020/0[...]folio-na-githubie-przewodnik/

Sunnydev

fajny blog. Tak swoją drogą nie jest tak, że techniczny wchodzi tylko na przypięte repozytoria? W moim przypadku np. przypnę sobie projekty, którymi chciałbym się pochwalić, a poza tym trzymam dużo innych projektów gdzie nie przejmuję się w ogóle o przyjętymi zasadami i czasami comitnę przysłowiową "dupę". Trochę głupia by była sytuacja gdzie ktoś nie zostałby zaproszony na rozmowę, bo trzyma dużo "brzydkich" rzeczy na repo mimo posiadania przypiętego, fajnego projektu.

WhiteLightning

Musze zapytac ale czemu GitHub a nie Bitbucket ?

mar-ek1

@WhiteLightning: Po prostu GitHub jest powszechnie wymieniany. Po prostu trochę odnosiłem się do powtarzanego zwrotu "portfolio na GitHubie". Ale faktycznie można zainteresować się różnymi providerami

@Sunnydev: chciałem żeby było prosto. A idea prywatnych i publicznych repo jest prosta. Wchodzenie w dodatkowe funkcje np. GitHuba przyjdzie z czasem

Sunnydev

aa.. czyli wyszedłem na pana marudę, niszczyciela dobrej zabawy, pogromcę uśmiechów dzieci... :P

rgawron

Tu dodam, że GitHub przydaje się nie tylko na początku kariery (co sugeruje pierwszy akapit artykułu) - potem też zdarzają się rekrutacje, gdzie przy spotkaniu z osobami technicznymi (jeśli zainteresują je dane tematy) z ich strony cała rozmowa wstępna jest o projektach z GitHuba. Oczywiście z czasem te projekty powinny być bardziej zaawansowane.

Lubię takie rekrutacje.

mar-ek1

@rgawron: Racja :) Dodałem jedno zdanie, które o tym wspomina.