tdudzik
2019-08-25 22:34

W Stanach sporo ostatnio powstaje kanałów tworzonych przez programistów FAANG. Jednym z nich jest Joma Tech. Podejrzewam, że niektorym niekoniecznie przypadnie do gustu forma niektórych filmów, ale można tam znaleźć sporo interesujących treści. Dzisiaj z polskim akcentem (i to dosłownie): https://youtu.be/F4rykKLcduI

athaylean

O uwielbiam Joma. Świetną miał serię z tym serialem o startupie xD

kochansky

Joma i TechLead są świetni

Jasnowidz

A ja myslalem ze to datascientist a nie programista.

tdudzik

@Jasnowidz: nie jesteś na bieżąco. :)

Jasnowidz

Ok ok, ogladalem kanal kiedys zanim zostal a teraz jestem rzeczywiscie do tylu :-)

grski

Trudno pomyśleć, że jego gość ma 24 lata, niesamowty facet.

amd

A ja nie trawie TechLeada. Tech Joma nie znam, ale zastanawiam się o jakim wy FAANG opowiadacie skoro koles 2 miesiące temu miał odcinek, że dostał pierwszą prace jak SE.

athaylean

@amd on jakiś czas pracował w Dolinie Krzemowej jako Data Scientist, natomiast ostatnio wrócił na YT po przerwie i stwierdził że zmienia branże na SE.

tdudzik

@amd: cóż, nie każdy musi. Ja lubie, część jego filmów dostarcza mi rozrywki a część jakiejś wiedzy z SV. :) Co do Joma: https://www.linkedin.com/in/jomaa/

kochansky

@tdudzik: Sporo tych staży miał ;D

tdudzik

@kochansky: Taka ponoć specyfika University of Waterloo, że tych staży sporo trzeba zrobić :) Tak swoją drogą ciekawe to jest, że rzadko widzi się ludzi w Stanach pracujących part-time na studiach, tak jak w Polsce.

superdurszlak

@tdudzik w stanach normą jest chyba branie kredytu studenckiego i jazda na kredycie a potem spłacanie go po zdobyciu pracy po studiach. O ile masz potem z czego go spłacać. Ja tam chyba wolę model polski i tryb nolife / praca na studiach, przynajmniej nie dostanę długów do spłacania jako bonus do dyplomu ;)

tdudzik

@superdurszlak: ale z kredytu trzeba płacić za samo studiowanie, na życie też wystarcza? Zastanawia mnie też czy oni nie mają tam po prostu więcej nauki?

superdurszlak

Nie wiem jak dokładnie to wygląda. Podejrzewam że opłaty za studia + coś na przeżycie.

kochansky

@superdurszlak: Jak ktoś nie wybierze gównokierunku to spokojnie go spłaci ;D

WeiXiao

@grski: który? prowadzący czy ten Kamil?