onemangamedev
2019-08-19 17:02

Sprawdzałem co się da wywalczyć używając tylko całkowicie darmowych opcji na AWS.
Niestety webówka nie wchodzi w grę: brak s3 i serwisów do api, ale obróbka danych, proste pipeliny i CI/CD jak najbardziej.

https://youtu.be/P86C3tN1PMw

Haskell

Świetnie, że ćwiczysz sobie angielski, świetnie, że robisz ciekawe filmy o nośnym temacie takim jak chmura publiczna. Jednak pominąłeś ważną informację tj. free tier to również m.in. 750h micro EC2, 5GB storage S3, 1mln calls API Gateway przez 12 miesięcy. Poza tym nie tak trudno jest wyłapać darmowe kupony z kasą do wykorzystania gdy robisz jakieś certyfikaty albo jesteś studentem. Nawet 100$ można spokojnie wyłapać, a nawet gdybyś miał płacić, to storage S3 kosztuje 9 polskich groszy za GB miesięcznie. Zabrakło tych informacji... Gdybym chciał obejrzeć na smartfonie to literek nie rozczytam, na lapku było ciężko bez fullscreena. A tak w ogóle to tylko moja opinia, bo to ty jesteś specjalistą od robienia vlogów, ja nie robię.

onemangamedev

Oryginalny plan był właśnie o stworzeniu czegoś prostego z użyciem ec2 i s3, jednak głównym założeniem było użycie całkowicie darmowych zasobów. Musiałem zrewidować plan do data pipelinu

no_solution_found

brak s3? Ja postawiłem swój blog na s3 i mam za free :)